Ale toto je nepříjemné... "a koho to zajmá?"

 |  Mikroblog  |  4 323x

Vývojáři softwarových aplikací mají poslední dobou stále častěji ve zvyku vytáčet své uživatele. Například: koho z vás ještě nezvedla ze židle hláška Firefoxu "Ale toto je nepříjemné" (nemilé, mrzuté...)? Obdobný efekt má chybová zpráva "Ouha, něco se porouchalo". Jinými slovy napsané "Jujkyty, tys nám to rozbil...". Také vás to dokáže vždy naštvat? Mě nedávno dostal prohlížeč Google Chrome se svým "Aj, chyba"! Kam se podělo slušné vychování projektových manažerů, kteří tohle schvalují?

Facebook Twitter Google+

Komentáře k článku "Ale toto je nepříjemné... "a koho to zajmá?""

Gravatar
Vasar 7. 6 2010, 15:37
1/2 Pondělí 7. Června 2010, 15:37  |  Opera, Linux

No, nevim, ja bych tak kriticky nebyl. Jednak na me ty vety nepusobi jako "tys nam to rozbil", druhak se mi to zda prijemnejsi nez "program provedl neplatnou operaci a bude ukoncen". Samozrejme by bylo asi lepsi, kdyby to misto kecu nabidlo odeslat bugreport (coz dela treba opera). Taky myslim, ze u "vice uvolnenych spolecnosti" (jako google) nebo v open source sfere narazis na takovyhle neformalni hlasky casteji. Je jasny, ze v M$ by to asi neproslo.

Btw. me kdysi k smrti vystrasila hlaska (easter egg), kterou nahodne vypisuji nekteri FTP klenti pri prenosu souboru: The computer is your friend. Trust the computer.

Gravatar
Mike 7. 6 2010, 22:56
2/2 Pondělí 7. Června 2010, 22:56  |  Opera, Windows XP

@: Já ovšem kritický jsem :-) "Program provedl neplatnou operaci..." zní opravdu trochu kostrbatě, přesto ale trvám na tom, že chybová hlášení lze podat srozumitelnou formou a slušně. Stačilo by pouhé "V aplikaci Firefox nastala chyba" a ne "Jujkyty zemřeš chyba..." :-D

O "uvolněnosti" Googlu bychom mohli polemizovat, ale to sem nepatří. Prostě to lze napsat trochu uhlazeněji... Navíc nejsem jediný, koho toto vytáčí.

Přidat komentářNevím, kolik to je
Parak simati, Muballit mitte, Nergal allatu mellamu mesaru, La tapallah Annuaki, Kettu Puluthu qillatua