Blogování není jen o psaní článků. Pokud člověk používá vlastní redakční systém, je potřeba ho nějakým způsobem alespoň okrajově udržovat. Od přechodu z Wordpressu na vlastní systém už uplynulo několik let a jelikož jsem mezi tím měl ještě poměrně dlouhou pauzu, bylo potřeba mrknout do skriptů i do šablon a zanést alespoň pár úprav. Podívejte se do článku, co je nového.

Komentáře pod článkem

Stránky jako Kniha návštěv s 250 komentáři už se občas načítaly opravdu pomalu. V diskusi se tedy nyní zobrazuje pouze 30 posledních komentářů spolu s odkazem na novou url, kde je diskuse celá.

Formulář pro komenty

Prošel jistým zjednodušením. E-mail už není povinný, antispamové pole už také nezavazí. Pořád tam je, ovšem vyplní ho za vás JavaScript. Vlastně ani chybová hlášení už neskáčou do otravného alertu, ale zobrazují se pod políčkem jak se sluší a patří.

Sociální blbosti

Ke každému článku jsem přidal rychlé ikonky pro sdílení na Facebook, Twitter a Google+.

Anotační obrázky

Právě kvůli sdílení jsem musel přepsat anotační obrázky. Velikost 150x100 Facebooku nestačí a bylo potřeba nahrát obrázky větší. Toto jsem ale provedl pouze pro nejnovější články (2014+), ty starší vyměním někdy v budoucnu... možná.

Zrychlení SQL dotazů

Systém jsem psal v době, kdy jsem ještě úplně neuměl ty SQL dotazy optimalizovat. Nyní to už umím, a tak jsem i učinil.

Fulltextové vyhledávání

To bude asi jako jediné o fous pomalejší. Konečně totiž řadí výsledky podle relevance a nikoli jen podle počtu přečtení.

JavaScriptové drobnosti

Menu drží pozici po odscrollování, vpravo přibylo tlačíto na rychlý návrat nahoru, zaměření článku na mikroblogu či posledního komentáře probíhá pomocí animace, nikoli skokem.