Sezónní seriály

Podzim 2020: Na které seriály se můžeme těšit

_
_

Téměř na žádné. Nejen kvůli stále trvající apokalypse, ale hlavně skrz tragicky sestupnou tendenci většiny titulů, toho dnes nemám příliš k doporučení. Ale nebojte, pár tipů se nakonec najde. I tak nejspíš uzavřu své každoroční povídání o nových řadách starých seriálů a na nějakou rekapitulaci se podívám až koncem roku. Zajímavých titulů vyšla spousta, ať už nové či ne, ale klasická podzimní sezóna je tak nějak minulostí. Dnes si každý vydává nové řady, jak se zrovna hodí. Ještě naposledy se vrátím k seriálům, o kterých jsem psal i loni, ale jen v rychlosti. A možná bude i něco nového. 

Celý článek

13 Reasons why, IV. a poslední řada

_
_

Čtvrtá řada skončila a s ní i celý seriál; tak se ještě jednou a naposledy podíváme na 13 důvodů.  Rozhodnutí je to rozumné, protože natahovaný příběh se k podobnému tématu příliš nehodí. A že byl natahovaný poměrně dost. Ale můžu s klidným svědomím říct, že finále bylo poměrně důstojné. Tedy čtvrtá řada jakožto celek. Co se jejího zakončení týče, nějaké mouchy bych tam našel... Ale zpět na začátek. 

Celý článek

13 Reasons why, 4. řada - upoutávka

Měl jsem v plánu sem hodit upoutávku na 4. řadu, která už je nějakou dobu venku. A teď koukám na IMDB a ona je venku už celá 4. řada. Takže nažhavte Neflix a honem na to!

Celý článek

Rick and Morty

Kdo sleduje tento naprosto dokonalý seriál, měl by zbystřit! Druhá polovina 4. řady je po téměř půlroční pauze opět v éteru, chybí už jen poslední 2 díly. A něco mi říká, že finále s názvem Star Mort: Rickturn of the Jerri bude velkolepé. A já si jdu pustit nějaký Snake Jazz. 

Celý článek

Altered Carbon, 2. řada

A protože brněnské ozvěny Festivalu otrlého diváka nám kvůli epidemii vybuchujících varlat zrušili, můžu vám oznámit další novinku. Druhá řada Altered Carbon je tu! Já už jsem viděl. A musím potvrdit, že tak dobré, jako první řada to samozřejmě není. Když tomu se už těžko něco vyrovná... Ale pořád je to parádní jízda, takže ji vidět chcete. 

Celý článek

You, 2. řada

Druhá řada peckovního seriálu You měla premiéru 26. prosince 2019. Začátek pomalejší, konec výborný, jenže... Bylo to tak nějak znovu to samé. Neznat první řadu, tak super. Ale takhle? Spíš zbytečné pokračovaní, řekl bych. Připomnělo mi to tuhle scénu z Family Guye

Celý článek

Riverdale, 4. řada

Tak si říkám... Proč ty recenze (nebo přesněji dojmy) občas nepojmout v duchu krátkém? Kdo ví, jestli v pravidelné rekapitulaci se najde na všechny ty seriály místo. Takže začnu poslední řadou Riverdalu. Asi takhle... Ani po 9 dílech jsem nepochopil, o co tam jde. Každá postava si hraje na vlastním písečku, některé dějové linky jsou vyloženě nasírací, jiné zase nedávají smysl. Snad jediná postava, která je ještě zajímavá, je Cheryl. Takže asi páčko u jiného seriálu. 

Celý článek

Podzim 2019: Na které seriály se můžeme těšit

_
_

Poslední dobou tu mám tak trochu přeseriálováno (a bude ještě víc), jenže ono je toho hrozně moc, co je potřeba sdělit světu. Tento článek jsem původně vůbec nechtěl psát. Pak si říkám, že dám aspoň krátkou verzi na Mikroblog. Ale někde okolo pátého seriálu v připravovaném seznamu jsem se rozhodl, že to natáhnu na standardní článek. Takže jako každý rok. Naštěstí už mnohé seriály skončily, takže se nepůjde o identický seznam s plus jedničkou v čísle řady, ale možná vás zaujme i něco nového. A když ne, nevadí, budou další seriály, další články.

Celý článek

Seriálová směska po třetí: nyní za poslední 2 roky

_
_

Stalo se už tradicí, že každý podzim připomenu, které zajímavé seriály mají nové řady a přidám k tomu i pár vlastních dojmů. Jen jsem tuto tradici poslední 2 roky trochu zazdil. A tak píšu článek nový, ve kterém se podívám na zub všemu, o čem jsem napsat nestihl. Spousta seriálů také byla ukončena; některé bohužel, jiné bohudík. Jenže jak už tomu bývá, čím víc řad seriál má, tím nudnějším se stává. I moje divácká náročnost se zvýšila. A tím teď nemyslím žraločí béčka s průměrným hodnocením 15%, ale skutečně kvalitní nové kousky, jejichž úroveň jde také průběžně nahoru. (Příkladem budiž Altered Carbon, to je neskutečný nářez). Ale ještě jednou sepíšu své dojmy z nových řad starých seriálů a hodně z nich ze svého seznamu sledovaných také škrtnu.

Celý článek

Podzimní seriály po třetí

Třetí plnohodnotný článek o tom samém úplně publikovat nechci, ale přesto je tu spousta informací, o které bych se rád podělil. Většina avizovaných seriálů má teď vánoční pauzu a na jejich pokračování se můžeme těšit příští rok. Termíny jsou opět různé, od začátku ledna až po půlku února. A jiné stihly odvysílat celou řadu a další díly jsou v nedohlednu. Jak to tedy celé bude? Jak uplynulé epizody hodnotím? Čtěte dále v mikročlánku, dnes výjimečně delším.

Celý článek

1 |