Upravil jsem většinu svých seriálových tipů, protože mi v nich tak nějak chyběla ta nejdůležitější informace: žánr. Když sám čtu podobné články, bývá to pro mě nejdůležitější faktor; jestli mám na CSFD profil vůbec kliknout a podívat se blíž, co je to zač. Žánry jsem ovšem slepě nekopíroval: často se zařazením totiž nesouhlasím...

Uvedu pár příkladů. Prvním budiž Sandman: co přesně je na seriálu sci-fi? Kde je tam nějaký sci-fi prvek? Sandman je skoro vše, jen ne sci-fi. Naopak u seriálu To the Lake uvedení sci-fi žánru chápu, jen s ním plně nesouhlasím. Děj odehrávající se po blíže nespecifikované katastrofě ve mně naopak evokuje žánr katastrofický. Když tvůrci něco divákovi nevysvětlí, neznamená to automaticky sci-fi.

Jako poslední příklad bych zmínil Lucifera, který u sebe pro změnu nemá napsáno krimi. Že tam máme hlavní dějovou linii, kde Luficer pomáhá policistce řešit vraždy, to není dostatečně krimi? Lucifer je přeci primárně krimi komedie (vždyť je to Castle na zabití jak přes kopírák), kde fantasy je pouze sekundární žánr. 

Seznam všech seriálových přehledů