Pozadí

Ukaž nám svoje pozadí ^ 3

Při revizi starších článků jsem narazil na seriál "Ukaž nám svoje pozadí", kde jsem se se světem podělil o svou pracovní plochu. A protože se opět rozrostla o jeden monitor, chci se o ni podělit znovu. Od posledního článku je to už 10 let, ale na 2 monitorech a 1 televizi už nějakou dobu běžím. Je tu víceméně vidět vše, jak denně funguji. Na jedné obrazovce píšu kód, na druhé jsou pak hezky kaskádově seřazené prohlížeče, mezi kterými překlikávám.

Celý článek

Ukaž nám svoje pozadí ^ 2

Vždy když náhodou zabrousím na článek "Ukaž nám svoje pozadí" se screenshotem své dávné pracovní plochy, vzpomenu si na ty časy 17-palcového CRT monitoru a šílených funkcí, jako je ta, která je vyfocena v otevřeném editoru :-) Pak si vždy řeknu, že je čas na aktualizaci. Původně se mi nechtělo stejný článek publikovat 2x, ovšem teď, když už mám hotový Mikroblog, tak proč ne.

V levé části je místo na ICQ, Total Commander a ve zbytku volného prostoru zpravidla i běžící Firefox, v pravé naopak několik spuštěných programů seřazených pěkně kaskádově, abych je nemusel mít maximalizované a viděl na ikonky. Na nějaký panel by to bylo myší moc daleko :)

Celý článek

Ukaž nám svoje pozadí

I já vám ukážu svoje pozadí. Ač nemám rád nic řetězového, udělám dnes výjimku a představím vám svou přítelkyni, moji pracovní plochu.

Než se dostanu k popisu, nejdříve pár technických údajů, "na čem že to moje plocha běží" : AMD Athlon 2000+ 1.67GHz, 768MB RAM DDR 333MHz, Radeon 7500 (trochu prehistorická grafika), HDD 2x250GB + 120GB, Windows XP Prof. s klasickým vzhledem při 1280x1024. Žádná sláva, ale mně tato sestava úplně vyhovuje... Teď už ale k vlastní ploše.

Celý článek