Christopher Nolan (Interstellar, Inception) opět dokázal, že umí. Vytvořil špionážní příběh, který je zacyklený sám do sebe. Naprosto a totálně. A protože popis na CSFD toho člověku fakt moc neřekne, zkusím to rozvést trochu víc. Snad vás  navnadím. Pokud ne, mělo stačit jediné: Nolan. Sci-fi. 

(Text obsahuje spoilery.)

Úvod do děje není příliš vysvětlený. Seznámí nás s hlavními hrdiny, ale kdo nebo co stojí na pozadí, to už se nedozvíme. Naštěstí to není pro příběh tak zásadní. 

A pak se to rozjede. Zápletka podaná tak, že vám to hlava nepobere; Nolan si totiž opět vzal na mušku cestování časem. Ale už žádné skoky, jak jsme zvyklí. Aby se člověk dostal do minulosti, musí sám sebe "invertovat" a pak mu ubíhá čas obráceně. Tedy doslova cestuje a v reálném čase. 

tenet-nolan.jpg

Následně přijdou všechny ty automobilové honičky a fighty, kdy jednomu ubíhá čas normálně a druhému naopak. V tu chvíli se vám hlava chystá explodovat. Čím hlouběji se do příběhu posouváme, tím je podobných scén víc a tím menší smysl dávají. Jenže pak se dějová linie otočí. Doslova. Scény viděné znovu a v opačném směru začnou zapadat a diváka pomalu připraví na brutální finále. Tam je námět ukázán v celé své kráse a vy, protože hlava už vám dávno explodovala, si ho náramně užijete. 

Hodnocení CSFD: 74%
Moje hodnocení: nepředstavitelné akční sci-fi, na které budete zírat s otevřenou pusou
Profil na CSFD

_ _