V pokračování na téma Leviathan Commander se podíváme na balík jediný, který jste už asi uhodli z úvodního obrázku. Já vážně začal hrát modrou. Kvůli tomu jsem musel trochu přimhouřit oči nad budgetem, sehnat chybějící duály, nějaký základní modrý card pool a hurá na to. Leovold mi byl velice sympatický a já se nemohl dočkat, až ho vyzkouším. 

Leovold, Emissary of Trest ~ 

Inspirací pro balík bylo poskrovnu, já jsem hledal a studoval, až jsem nakonec zvolil verzi Midrange. Trochu více příšer na úkor kontrolních prvků, ale zase ne moc: aby Leoš ve druhém chodil rozumně, ale abych netopdeckoval manovače v late gamu příliš často. 

Mana báze byla víceméně zkopírovaná z Abzanu. Pryč šlo hodně utility zemí, byly nahrazeny za Leoš-kombo kousky. Ale jinak je to téměř to samé. Boření zemí chci pořád 2 různé, basiky se vešly jenom 3 a přibyl nejlepší manland, co máme k dispozici.  

Příšery: jak jsem říkal, manovačů bylo rozumně. Na dvoumanový slot už je potřeba přidat i nějaké ty modré staply, a tak asi nikoho nepřekvapí Baby Jace a Sova. Zbytek příšer pořád vycházel z BG jádra: zelená prostě umí přitlačit na stole. Končím na čtyřech manách, kam trochu nezapadá hloupý Baloth, jenže Titanii já prostě nemohl sehnat. 

Za zmínku stojí ještě Tribute Mage, který umí najít Anvil, Spellskitu, Sovu nebo Jittu. Rozumné množství cílů. Kefneta je bohužel špatná, tu jsem měl vyměnit, ale já ji tak nějak chtěl vyzkoušet co nejvíc. Aspoň vím, že je fakt špatná. 

Zabíjení jsem opět z větší části převzal z Abzanu. Pulsa už se vešla. Volby jsou asi vcelku jasné, snad jen ta Brutalita nebyla úplně nutná. Také šla v dalším balíku pryč. Ale o čem má smysl napsat trochu více, jsou countery. 

Když zbyde jenom 7 slotů, špatně se vybírají ty nejlepší. Forcka, Counterspell a Mana Leak jsou jasné, tam není co řešit. Daze není vždy must-have, ale v tomhle balíku ano. Chci mít Leovolda pojištěného, když se náhodou povede play v druhém kole. Tale's End jakožto novinka a dvoumanový counter na supeřova commandera je také slušný, byť se mi stávalo, že občas nic nedělal. Takže vlastně tolik není... Pak Misstepa - ta bude mít vždycky cíl. No a kdybych nehrál nejlepší counter z Modernu, Cryptic, musel bych chodit kanálama. 

A co tu máme dál? 3 tutory tak nějak stačí. Enchantmenty jsou oba nutností: tohle je play, který člověk v druhém kole prostě chce zahrát. V artefaktech pak obě Leošoviny, jen ty equipy jsou možná trochu sporné. No šlo by to bez nich. Ale já nevěděl, na jakou metu jdu, tak jsem chtěl být midrange se vším všudy. Zase Jitta na Nemesise je fajn. Ale možná bych pak našel místo na Upheaval

Rift, Undoing a všechny uvedené walkery člověk v Leovoldovi hrát musí. Lilča Last Hope by šla vyměnit, ale pořád je to 3-manový walker v balíku s akcelerací. 

Šlo by to hrát víc kontrolně: méně manovačů, více wrat, víc card advantage. Jenže to už můžu rovnou hrát Tasigura... Což jsem nakonec stejně udělal. Ale teď ještě v rychlosti zápasy. 

Zápasy

Všechny hry mě bavily a zápasy jsem si velice užil. Bohužel se ukázalo, že jsem měl zvolit build více kontrolní, protože to nebylo tak nějak ono. T2 Leovold proti kontrolu je super, jenže i tak mají spoustu karet, kterými ho zlikvidovat, aniž bych si líznul. 

Atraxa dostala 3:0, ale byl to hodně nestandardní build. I tak jsem ale přežil ultimátku z Narsety, což byl docela nadlidský výkon. Animák dostal také 3:0, kdy jsem každou hru prostě mel úplně všechno. První Kess, postavenou na reanimaci jsem zvládl, s druhou už jsem ale těsně prohrál 2:3. To value měl přecijen o trochu lepší. Třetí Grixis ve skupině, Bolas, mě po pár vlastních chybách rozbil 2:3. No a proti mirroru jsem to nezvládl dokonce 1:3, ale tam se hodně přihlásily o slovo zkušenosti soupeře, který hrál Leoše už asi rok. U mě to byl vlastně první modrý Commander. 

Commander (1)
1 Leovold, Emissary of Trest

Land (38)
1 Bayou
1 Tropical Island
1 Underground Sea
1 Overgrown Tomb
1 Breeding Pool
1 Watery Grave

1 Woodland Cemetery
1 Drowned Catacomb
1 Hinterland Harbor
1 Blooming Marsh
1 Darkslick Shores
1 Botanical Sanctum

1 Swamp
1 Island
1 Forest

1 Prismatic Vista
1 Bloodstained Mire
1 Flooded Strand
1 Polluted Delta
1 Windswept Heath
1 Wooded Foothills
1 Misty Rainforest
1 Marsh Flats
1 Verdant Catacombs
1 Scalding Tarn

1 Command Tower
1 Reflecting Pool
1 Cavern of Souls
1 Path of Ancestry

1 Waterlogged Grove
1 Flooded Grove
1 Creeping Tar Pit
1 Cephalid Coliseum
1 Urborg, Tomb of Yawgmoth
1 Bojuka Bog

1 Wasteland
1 Geier Reach Sanitarium
1 Dust Bowl
Creature (24)
1 Llanowar Elves
1 Elvish Mystic
1 Elves of Deep Shadow
1 Birds of Paradise
1 Deathrite Shaman
1 Hexdrinker

1 Tarmogoyf
1 Coiling Oracle
1 Lotus Cobra
1 Scavenging Ooze
1 Snapcaster Mage
1 Baleful Strix
1 Jace, Vryn's Prodigy
1 Spellskite

1 Vendilion Clique
1 True-Name Nemesis
1 Reclamation Sage
1 Ramunap Excavator
1 Eternal Witness
1 Tribute Mage

1 God-Eternal Kefnet
1 Kalitas, Traitor of Ghet
1 Obstinate Baloth
1 Tasigur, the Golden Fang

Discard (4)

1 Thoughtseize
1 Inquisition of Kozilek
1 Collective Brutality
1 Hymn to Tourach

Removal (7)
1 Fatal Push
1 Dismember
1 Go for the Throat
1 Abrupt Decay
1 Assassin's Trophy
1 Maelstrom Pulse
1 Toxic Deluge

Cantrip (4)
1 Brainstorm
1 Ponder
1 Preordain
1 Gitaxian Probe
Counter (7)
1 Mental Misstep
1 Daze
1 Mana Leak
1 Counterspell
1 Tale's End
1 Cryptic Command
1 Force of Will

Other (5)
1 Sylvan Scrying
1 Tainted Pact
1 Demonic Tutor
1 Day's Undoing
1 Cyclonic Rift

Enchantment (2)
1 Sylvan Library
1 Search for Azcanta

Artifact (4)
1 Anvil of Bogardan
1 Teferi's Puzzle Box
1 Umezawa's Jitte
1 Sword of Feast and Famine

Planeswalker (4)
1 Liliana of the Veil
1 Liliana, the Last Hope
1 Narset, Parter of Veils
1 Jace, the Mind Sculptor