Ještě jeden článek do konce měsíce bych rád stihnul: takový je úkol. Napsal jsem článek, ovšem publikuji jiný, který už mám asi týden napsaný... Deset je takové pěkné číslo. Píše se o něm dobře, pěkně se s ním skládají žebříčky. Jeden takový mám nachystaný i v následujícím textu. 

Připravil jsem si pro vás seznam deseti skladeb nabitých emocemi, které mě oslovily. Písničky totiž dokážou člověku utkvět v hlavě po mnoho let, ne-li desetiletí. Desítku takových tu dnes mám. Abych předešel těžkému rozhodování při řazení do pomyslného žebříčku, vezmu to pěkně abecedně.

Axel Rudi Pell - When a Blind Man Cries

Hned na začátek tu máme německého kytaristu a jeho počin "When a Blind Man Cries". Ačkoli skladba svou atmosférou silně připomíná sedmdesátá léta, byla nahraná v roce 1991. Posuďte sami.

_ _

Bryan Adams - Sound the Bugle

Na druhé místo mi připadl Kanaďan Bryan Adams. Jeho stokrát ohranou baladu "Everything I do I do it for you" jsem ovšem nevybral, protože tu mám něco mnohem napěchovanějšího emocemi, než se může zdát. Vložit do čtyř minut takovou sílu, to chce opravdový talent. A Bryan to dokázal.

_ _

Camouflage - Love is a Shield

Abych vybočil z monotónních melodií, vybral jsem i jednu trochu rychlejší - tedy ve srovnání s ostatními. Love is a Shield je krátká ale pochmurná skladba, jenž mi tu nesmí chybět.

_ _

Counting Crowns - Colorblind

V mém seznamu si našel místo i jeden song ze soundtracku k Velmi nebezpečným známostem. Bitter Sweet Symphony od formace The Verve je sice známější - mě ale mnohem více oslovila balada o Barvoslepém.

_ _

Helloween - A Tale That Wasn't Right

Kdybych řadil podle sebe, byl by pro mě Smyšlený příběh od Helloweenů na jedné z prvních příček. Německá speed metalová kapela nahrála v roce 1987 album, jehož jedna skladba mě naprosto spolkla. Krásná balada s výbornými vokály - co více dodat.

_ _

Kate Voegele - Hallelujah

Skladbu Hallelujah jsem sice objevil poměrně nedávno, přesto si mě získala. Své místo v mém žebříčku si bezesporu zaslouží.

_ _

Nick Cave & Kylie Minogue - Where The Wild Roses Grow

Další kousek ze žánru populární hudby. Ačkoli Kylie Minoque nepatří mezi mé oblíbené zpěvačky, následující kousek se jí opravdu povedl. Výborný duet.

_ _

Sarah Connor - From Sarah with Love

U populární hudby ještě chvíli zůstaneme, než se opět ponoříme zpět do rockových balad. Sarah Connor a hit From Sarah with Love nepotřebuje další komentář.

_ _

Steelheart - She's Gone

Původně jsem zamýšlel také o zařazení jistého velice známého hitu od Bon Joviho, ale v rámci žánru ho předčila kapela Steelheart se svým songem She's Gone. Excelentní počin, který alespoň není tolik ohraný.

_ _

Therion - Sired of the woods

Moje nej. Tato skladba se se mnou táhne už minimálně 7 let. Během jejich deseti minut se ale nudit opravdu nebudete a na konci vás odmění srdcervoucí kytarové sólo. I Akádština, ve které je skladba zpívaná ji dělá osobitou. Navíc mi krásně vyšla nakonec.

Akádština: jazyk, kterým se mluvilo ve starověké Mezopotámii okolo 2k př.n.l.

_ _