Jako každý rok, i letos bych vás rád pozval na Festival otrlého diváka do brněnského kina Scala. Musím se ale přiznat, že tentokrát jsem s článkem trochu zaspal - i když ne vlastní vinou. Pořád jsem čekal na zveřejnění programu regionálního repete, a když předevčírem konečně vyskočilo na oficiálních stránkách, byla už pražská projekce v plném proudu. 

Ale nevadí. Pokud si článek přečtete zítra ráno v práci u kafíčka, tak si pátek, který nabídne opravdu zajímavé filmy, jistě naplánovat stihnete. Do Brna zavítá Otrlý divák příští až týden, tedy 9. března 2018.Takže času dost.

Program 14. ročníku (2018)
www.otrlydivak.cz/filmy/prog2018.html

Praha

Jak jsem psal v úvodu, zítřejší večer nabídne dva velice zajímavé filmy. První je Válka podle Tromy. Kdo nezná studio Troma, může se podívat na režijní filmografii tohoto pána (režijní je až dole) a jistě nepřehlédne filmy jako Atomové gymnázium či Tromeo a Julie, o kterém jsem psal už v loňské pozvánce. Troma si libuje ve zmutovaných radioaktivních monstrech zasazených do atmosféry 80. let, a tak má člověk vždy jistotu, že se nebude nudit. Každý jejich film je velice intenzivní zážitek.

Druhý film slibuje kvalitní podívanou už jen svým názvem. Zmasakrované blinkací panenky nám nabídnou netradiční podívanou plnou scén pro dospělé, zvratků a zvukových halucinací. Fun fact: režisér a představitelka hlavní role spolu během natáčení filmu chodili. Vskutku netradiční způsob, jak najít spřízněnou duši... U TAKOVÉHO filmu. Ale když si říkáte Lucifer Valentine, asi to jinak dopadnout nemůže. Na závěr si ještě dovolím odcitovat oficiální text Festivalu otrlého diváka: "Pro případ, že by s touto radikální kinematografickou ohavností útroby publika nesouhlasily, obdrží každý návštěvník při vstupu do sálu vlastní pytlík na zvracení. Mějte ho v pohotovosti." Takže pohoda, není se čeho bát.

_ _

Brno

Večer v Brně bude trochu slušnější. V hlavním vysílacím čase se můžeme těšit na film Velké kozy na Havaji, který patří do žánru absurdní akce / komedie. Opět bude přítomen live dabing, který udělá i z nejhoršího filmu jedinečný zážitek. Nechoďte kvůli kozám, přijďte kvůli live dabingu.

Jako poslední tentokrát nedostaneme jen tak nějaký obyčejný horor, jako třeba loni, nýbrž černou komedii ve stylu grindhouse, snímek Chamraď. Znáte-li z minulých ročníků mexického národního hrdinu El Santo, nenechte si ujít jeho moderní adaptaci, nyní v produkci USA.

_ _