Nedělní death metalová noc rozhodně nepatří mezi zážitky, na které se zapomíná. Trojkoncert Kataklysm, Aborted a Behemoth spolu s předskokany Lyfthrasyr přilákal fanoušky do Zlínského Masters of Rock Café. 

Jako první vystoupili němečtí Lyfthrasyr, kteří svými melodickými rify a zvučným black-metalovým hlasem rozehřáli publikum pro příchod Belgičanů Aborted. 

Jejich set byl ten večer pravděpodobně nejslabší, i tak ale Lyfthrasyr podali výkon velice slušný, a svou roli předkapely splnili na výbornou. Světelné efekty v rytmu bubnů byly chvílemi až moc brutální, ovšem atmosféra začala houstnout, až po krátké pauze a zkoušce odposlechů nastoupili belgičtí death-grindeři Aborted.

Jejich brutální projev přilákal i sedící fanoušky u baru, a tak se hala zaůčala pomalu plnit, a poskakující zpěvák střídající deathový zpěv s šíleným řevem dokázal oslovit snad každého zúčastněného. Ale i to dobré musí jednou skončit, a tak čtveřice okolo deváté uvolnila místo dalším borcům, a to polským  Behemoth. Těm sedlo vystoupení ještě lépe, a tak mix death a black metalu přilákal do kotle další fanoušky, kteří nářezem podaným Behemoth nemohli být zklamaní. I přes svou extrémní image - boty s ostnama a namalované obličeje dokázali, že i oni mají mezi námi spoustu stejně naladěných příznivců.

Jako hvězda večera vystoupila kanadská čtyřka Kataklysm. Fans nešetřili už od začátku, kdy to rozjeli prvním válem z alba In the Arms of Devastation. Sám jsem ještě zaznamenal pecky jako In shadows & Dust, Let them burn, The Resurrected či intro alba The Prophecy 1999/6661/2000. Kataklysm dokázali, že si roli hvězdy večera opravdu zasloužili, a faktu že jsem koncert navštívil vlastně jen kvůli nim, nelituji. Zamrzela mě absence skladby The Road to Devastation, či více vypalovaček z alba The Prophecy. Ovšem projev, výkon zpěváka i ostatních členu kapely mě přesvědčil o tom, že ať už by hráli cokoli, byli by vždycky "sakra" dobří. V kotli to vaří, Kanaďané solí jeden nářez za druhým, snad jen někteří fanoušci dobývající se neustále na pódium mírně kazí kulturní zážitek. Před půlnocí se pomalu schyluje ke konci, zpěvák rozhazuje divákům několik lahví vody se slovy "Do you want some water? It´s hot here..." Ještě jeden přídavek na žádost jásajícího publika a konec.

Více o kapelách: