Jak se dalo očekávat, do deseti nejlepších filmů se mi opravdu nevešlo vše, co jsem chtěl. A tak si můžete přečíst něco málo k dalším filmům, které sice nejsou "tak" dobré jako můj TOP 10, ale pořád jsou nadprůměrné a byla by škoda je úplně zazdít. 

První je Pavoučí teror  z roku 2002, který je v mých očích takový praotec moderních monster béček. Ty jsem sice cíleně vynechal, ale aspoň jedno zmínit musím. Tento snímek je totiž i historická událost: od té doby už se nikdy nestalo, aby se v jednom filmu sešli obří pavouci a Scarlett Johansson.

Dále tu máme těžkou romantiku ve filmu Pýcha, předsudek a zombie. Filmovou předlohu z roku 2005 s Keirou jsem z nějakého důvodu viděl, ale neměl jsem vůbec tušení, o čem to proboha ty 2 hodiny bylo. Až tady jsem bez problémů pochopil zápletku celého příběhu. Takže palec nahoru za srozumitelné ztvárnění románu od Jane Austen. 

Ani Skautův průvodce zombie apokalypsou nesmím vynechat. Je to další z filmů typu Zombieland, ale v mých očích spíš průměrný. Doporučit určitě můžu, ale nemějte přehnaná očekávání.

Naproti tomu Soumrak mrtvých je jeden z těch lepších, ale já se prostě nesmál dostatečně nahlas. Film je to dobrý, Simon Pegg je jako vždy perfektní, jen celkový dojem mi vyšel takový slabší nadprůměr.

Také se mi líbil druhý díl Chůvy na zabití, opět se sympatickou neteří Elronda, byť se tam mihne jen na chvíli. První díl špatný nebyl, ale tak nějak se nezvládl vyrovnat svým lepším konkurentům. Ale při druhém dílu už jsem se smál opravdu nahlas, takže svůj účel splnil. 

A než vás odkážu zpět na hlavní žebříček, ještě stihneme v rychlosti jeden film. Lovec démonů je čistokrevné béčko, ale takové to klasické, žádný Asylum. Takže můžu opět porušit výjimku, protože tento film byl opravdu téměř dokonalý. Ale pro takové mám jinou sérii článků, takže k němu se ještě vrátím. 


Nezapomeňte se podívat na hlavní články s výběrem: díl I a díl II.