Když jsem před lety zakládal rubriku Recenze filmů, mým plánem bylo pravidelné psaní postřehů na jakýkoli film, který mě něčím zaujal. Bohužel jsem velice rychle zjistil, že mi tento žánr úplně nesedí. Názory na filmy jsem se rozhodl oživit, ale v trochu jiném duchu: dnes bych se proto chtěl podělit o zážitky z jednoho filmu a jednoho seriálu, které mají jeden společný ukazatel - příjemně mě překvapily. Onen seriál, jak jste možná poznali z titulku je American Horror Story, a to konkrétně 4. řada nazvaná Freak Show. O Kapitánovi Amerika si můžete přečíst něco málo v druhé části článku.

Předchozí řady American Horror Story jsem viděl už všechny, akorát mé dojmy z nich byly rozporuplné… Zatím co řada první, Murder House špatná nebyla (i když pořádně se rozjede až po prvních pár dílech), druhá řada, Asylum, byla prostě tragicky špatná. Je to můj subjektivní názor, mně se to prostě nelíbilo. Takový potenciál, tak málo využitý... Řada třetí, Coven, naproti tomu seriálu hodně zvedla reputaci, alespoň v mých očích. Coven musím pochválit i doporučit.

A tak jsem začal sledovat čtvrtou řadu, i když spíš ze setrvačnosti. Název Freak Show je poutavý, musím přiznat, že námět zaujal mou pozornost. Cirkus s přehlídkou "zrůd" se povedl, i když po prvních pár dílech bylo jasné, že skutečné zrůdy v seriálu budou ty na duši, nikoli na těle. Žádné spoilery ale uvádět nebudu, snad jen, že Emma Roberts tam hraje :o) Pokud rádi sledujete hororové seriály v originálu s titulky, mohu doporučit.

Captain America: První Avenger

captain.jpg

Avengers i větší část filmů ze kterých Avengers staví už jsem viděl, a tak jsem se rozhodl zkusit i Kapitána Ameriku. Když zavzpomínám na ostatní filmy, snad jen Hulk byl trochu nudný, ale Iron Man, Thor i samotní Avengers byly povedené filmy. Jenom Kapitána Ameriky jsem se trochu bál, přeci jen týpek v uplé kombinéze z americké vlajky a se štítem, který vlastně nic neumí působil trochu strojeně.

Od filmu jsem tedy nic moc nečekal, ale o to příjemněji jsem byl překvapen. Míra trapnosti byla na minimu, děj ubíhal a Elrondjakožto hlavní zloun film příjemně oživil. Vzpomněl jsem si na doby agenta Smithe z Matrixu. Film jakožto celek samozřejmě nebyl úplně super úžasný, ale byly to pohodově strávené 2 hodiny a hodnocení CSFD 67% k němu vcelku sedí.