Rychlorecenze

South Park: Vaccination Special

South Park si s novou řadou dává stále na čas, a tak jsme letos dostali jen malou ochutnávku ve speciálu South ParQ: Vaccination Special. Stejně jako loňský Pandemic Special se děj točil okolo aktuálních událostí, dovedených samozřejmě do absurdna. Vtipy byly průměrné, ale dostačující. Zatím to vypadá, že otravná politická korektnost šla konečně stranou. I když už si tvůrci dávno nemohou dovolit to, co dřív. Bohužel. 

Solar Opposites - Nová šílenost od tvůrců Ricka a Mortyho

Nová řada Ricka a Mortyho je naplánovaná na letošní rok, ale my si můžeme čekání zkrátit u dalšího seriálu na podobné téma. Solar Opposities sleduje každodenní kratochvíle rodinky mimozemšťanů, která havarovala na Zemi. Kvalitám Ricka a Mortyho se sice rovnat nemohou, ale sranda to určitě je. Já mohu doporučit.
Profil na CSFD 

Doctor Who, 12. řada

Protože k Doktorovi už jsem pár slov utrousil, recenzi poslední řady vezmu jen v rychlosti. Jako nebyla špatná. Úroveň starších sérií to nemá ani omylem, ale oproti přepolitizované jedenáctce byla o 100% lepší. Jestli si seriál udrží dlouhodobý trend výměny herců, už jen jedna řada a nudné Jodie se zbavíme. A třeba tam konečně obsadí Ruperta Grinta. Nejlepší epizody: Spyfall část 1 + 2. 

South Park: Pandemic Special

Nová řada je stále v nedohlednu, ale jako malou útěchu jsme dostali aspoň dvojdílnou epizodu Pandemic Special (premiéra 30. září). Dozvíme se v ní, jak to bylo skutečně s Covidem. Musím říct, že seriál si trochu zlepšil reputaci a koukat se na to dalo. Jenom ta věčná Randyho tráva je sice už fakt otravná. 

Mandalorian: plnou parou do finále

Poslední dva díly byly opět neskutečný nářez. Když člověk opomene standardní Stormtroopery neschopné cokoli trefit, byly perfektní. (Ale to už tak nějak ke Star Wars patří.) Já si jenom říkal: tahle epizoda se nějak povedla, ta byla hodně v pohodě. A pak jen... Režie: Robert Rodriguez. Aha, tak jo. 

The Boys, 2. řada

V sérii rychlých recenzí pokračujeme seriálem The Boys. V prvním článku jsem ho vychválil až do nebe, ani dnes nebudu chválou šetřit. Druhá řada je také super, byť prvků humorných je tu méně. Ale místo vtipu dostaneme mnohem víc akce. Ta je syrovější, drsnější a nebere si žádné servítky. (#vybuchujícíhlavy) The Boys si letos ostudu neutrhli. 

Umbrella Academy, 2. řada

Deštníková akademie je jeden z mála seriálů, kde druhá řada překonala první. Začátek je ultimátní. Divák si neoddychne ani na chvíli a příběh už vrcholí v epickém finále. Tohle vidět musíte. Za mě 100%. 

Mandalorian, 2. řada

Zatím máme jen 2 díly. Ale už teď mohu s klidným svědomím říct, že Mandalorian si opět vytřel zadek s celou novou Star Wars trilogií. Oba dva díly zatím naprosto dokonalé. 

The Birch - Facebook Watch original horor

Tohle bylo hodně milé překvapení. Ani Netflix, ani HBO, ale minisérie udělaná přímo pro Facebook Watch. Že to bude nízkorozpočtové béčko? Vůbec ne! Hlavní příběh má vše, co má skutečný horor mít. Výbornou potvoru. Děj, co odsejpá. Ukřivděnou mladou kočku, které to prostě přepne, a vezme odplatu do vlastní rukou... Větví? Tak do vlastních úplně ne, ale víte jak. Pak je tu druhá příběhová linie, zasazená náhodně mezi tu první, která mi celkový dojem zprvu kazila. Ale poslední díl byl krutózní nářez, ten zvedl celkový dojem nejen druhé storyline, ale i celého seriálu. Fakt že jo, něco takhle sympatického už jsem dlouho neviděl. A celé je to dostupné online

Altered Carbon, 2. řada

A protože brněnské ozvěny Festivalu otrlého diváka nám kvůli epidemii vybuchujících varlat zrušili, můžu vám oznámit další novinku. Druhá řada Altered Carbon je tu! Já už jsem viděl. A musím potvrdit, že tak dobré, jako první řada to samozřejmě není. Když tomu se už těžko něco vyrovná... Ale pořád je to parádní jízda, takže ji vidět chcete.