25. prosince tomu byl přesně rok, kdy jsem si zaregistroval účet mike.webzdarma.cz na serveru webzdarma.cz s myšlenkou vlastního blogu. Dnes je to přesně rok ode dne, kdy jsem nainstaloval redakční systém Wordpress a napsal svůj první testovací článek. Proč jsem se vlastně rozhodl založit si blog a čím vším za uplynulý rok prošel? To se pokusím shrnout v ve "výročním" článku :-)

První myšlenka pro vznik blogu bylo prosté psaní článků - jenom tak, ze života, mé dojmy a pocity. Bohužel, ani v nejmenším se mi toto předsevzetí nepodařilo splnit, a tak se můj weblog pomalu začal ubírat k tematice tvorby webu. I když byl prvotní úmysl odlišný, myslím, že seriál o mod_rewrite či návod na CSS layout neurazil. 

Před rokem, někdy v průběhu prosince, když jsem o založení blogu začal uvažovat nahlas se na mě kamarádi dívali jako na spadlého z višně. Možná proto, že nikdo z nich se na internetu projevovat nepotřeboval, možná proto, že si nedovedli představit, o čem že to budu psát. Já také ne.

Ale když už svůj druhý článek FTP a Total Commander napsaný na podnět opakujících se otázek na fóru webzdarma jsem zařadil do rubriky Tvorba webu, směr mého blogu začal být pomalu jasný. Na takové to odlehčené psaní nebyla nálada, a tak jsem se se světem začal dělit o své nově nabyté poznatky, namísto nějakých těch názorů, dojmů a pocitů. Ne, že bych jich bylo málo, ale pro mě jako pro člověka spíše uzavřeného bylo vždy mnohem jednodušší napsat článek blíže tematice odborné, nežli se například vypsat ze špatné nálady.


A tak články pomalu přibývaly a s každým pozitivním ohlasem stoupala i má chuť psát. A bylo to právě pár konkrétních článků týkajících se tvorby webu, kterými jsem si pár stálých návštěvníků získal. Nyní, po roce jsem rád, že mám takový blog jaký mám, a doufám, že se konečně dostanu k tomu, k čemu jsem původně chtěl. Také doufám, že ani vy na mě nezapomenete, občas tyto stránky navštívíte a dáte o sobě vědět nějakým tím komentíkem. Toť mé přání. Takže ještě jednou PF 2008 a nepřežeňte to zítra!