Znovu se vrátím do roku 2020, který byl opravdu bohatý na nové tituly. Pokud jste během dlouhých lockdownových večerů Covid-zombie apokalypsy nestihli vše, mám tu další seznam seriálů, které stojí za to vidět.

Barbaři

barbarians.jpg

historický | akční

Německá verze Vikingů se docela podařila. Germánské kmeny bojují s nenasytnou rozpínavostí Říma, ale hlavně sami mezi sebou. Žádné fantasy nečekejte, tento seriál tvůrci směřují spíš k historickému žánru. Komu se líbili Vikingové, ten jistě rád ocení podobné téma z jiného období. Co zaujalo nejvíc mě, je, že Římané tu konečně mluví latinsky (zbytek samozřejmě německy). I když historických nepřesností je tam mraky, aspoň, že římští vojáci nenadávají "fuck".  (Dostupnost: Netflix)

Hodnocení CSFD: 72%
Moje hodnocení: slušně zpracovaná německá verze Vikingů
Profil na CSFD

Solar Opposites (Solární protipóly)

opposites.jpg

animovaný | sci-fi | komedie

Druhým seriálem si trochu odpočineme a pobavíme se výstředností z jiného úhlu. Solární protipóly je další animovaný seriál od tvůrce Ricka a Mortyho, takže pokud vám současný počet dílů nestačí (jako asi žádnému fanouškovi), můžete zkusit i druhý, velice podobný seriál. (Dostupnost: Disney+)

Hodnocení CSFD: 77%
Moje hodnocení: slabší, ale stále vtipná variace Ricka a Mortyho
Profil na CSFD

Alice in Borderland (Imawa no Kuni no Alice, 2020)

alice.jpg

sci-fi | thriller

V třetím seriálu se podíváme do Asie, konkrétně do Tokia. Tři kamarádi posedlí hraním videoher se ocitnou v alternativní verzi města, kde začíná jejich boj o vlastní život. Seriál je takovou japonskou verzí Hunger Games... S tím rozdílem, že hlavní hrdinové tu bojují i s beznadějí v podobě vylidněného města, kde se jim sotva dostane pomoci. Napětí by se dalo krájet, akce, osobního dramatu i krve je tu dostatek. (Dostupnost: Netflix)

Hodnocení CSFD: 74%
Moje hodnocení: luxusně napínavý příběh plný beznaděje
Profil na CSFD

Letuška

letuska.jpg

krimi | thriller

Kočka z Big Bang Theory konečně dostala zajímavou a hlavně vážnou roli, která ji opravdu sedla. Příběh je klasický krimi thriller, který díky atraktivnímu prostředí dostává úplně jiné grády. Všechny postavy jsou sympatické, zajímavé a/nebo dobře zahrané, takže to zhltnete na jeden tah. (Dostupnost: HBO)

Hodnocení CSFD: 67%
Moje hodnocení: napínavé krimi ze zajímavého prostředí
Profil na CSFD

Control Z

controlz.jpg

drama | thriller

Předposlední seriál nejspíš neznáte, tedy pokud na Netflixu neprojíždíte všechny tipy, které vám aplikace každý den nasype. Control Z je mexická alternativa 13 Reasons Why / One Of Us Is Lying, takže pokud máte rádi středoškolské drama plné tajemství, vydírání a vražd, můžu vřele doporučit. Už jen díky zemi původu se vyhneme všem těm produkčním stereotypům, které nám Američané cpou do každého seriálu. Což je obrovské plus. (Dostupnost: Netflix)

Hodnocení CSFD: 67%
Moje hodnocení: středoškolský thriller, kterému ne-americká produkce svědčí
Profil na CSFD

Tiger King

tiger-king-content.jpg

dokumentární

Dvě nejvýznamnější události roku 2020: 1) Covid. 2) Vyšel Tiger King. Výstřední postavy, polo-legální i nelegální chov velkých koček, podsvětí tohoto byznysu i jedna neobjasněná vražda: to vše a mnohem víc je Tiger King. Něco takhle absurdního a zároveň děsivě poutavého vznikne maximálně jednou za 10 let. Netflix opět dokázal, že nejdůležitější je nápad. Ale vážně - tohle vidět musíte. (Dostupnost: Netflix)

Hodnocení CSFD: 80%
Moje hodnocení: jedno velké WTF
Profil na CSFD