Svět se zmítal v zombie apokalypse po většinu roku, přesto bylo nadělení slušných seriálů víc než rozumné. Od klasického sci-fi si na chvíli odpočineme a navštívíme i jiné žánry, které potěšily svými novinkami. 

The Haunting of Bly Manor

horor

Záhadné sídlo Bly se dá považovat za úplně nový seriál, byť jde pokračování série The Haunting od stejných tvůrců. I když na nové řady rozběhlých seriálů budu mít vlastní článek, na Bly Manor se můžeme podívat už teď. Duchové nás navštíví i v druhé sérií v úplně novém příběhu. Ten už není tak kulervoucí jako v první řadě, nicméně pořád nadprůměrný.

Děj se místy zbytečně táhne, jenže pak přijde ten jeden dokonalý díl. Takový, na který prostě zíráte s otevřenou pusou. Klidně by to mohl být film sám o sobě a strčil by do kapsy většinu hororů za posledních 10 let. Je samozřejmě lepší znát kontext a podívat se na celý seriál. (Epizoda 8, Romance se starými róbami) (Dostupnost: Netflix)

Hodnocení CSFD: 73%
Moje hodnocení: stále dobrá duchařina, i když slabší než Hill House
Profil na CSFD

Zámek a klíč

locke.jpg

fantasy | dobrodružný

V druhém seriálu se budeme bát mnohem míň, horory ošlehaní diváci vůbec. Příběh je spíš pohádka, ale zajímavě natočená i pro dospělé publikum. Vyprávění se točí okolo starého domu rodiny Lockových, ukrývajícího magické klíče, které dokážou změnit realitu. Mladí herci jsou sympatičtí, jen samotný potenciál konkrétních klíčů nebyl příliš naplněn. Ale nevadí, špatné to rozhodně nebylo. (Dostupnost: Netflix)

Hodnocení CSFD: 73%
Moje hodnocení: sympatická fantasy pohádka pro širší publikum
Profil na CSFD

K jezeru (To the Lake)

to-the-lake.jpg

thriller | katastrofický

Ruská produkce ve spolupráci s Netflixem opět překvapila. Takhle napínavý seriál už tu jako hodně dlouho nebyl. Stejně jako téma globální pandemie pohledem běžných lidí. Ti se snaží o jediné: neumřít. Líbí se mi uzavřený děj jednotlivých epizod, který nenatahují přes půlku seriálu, jak bývá zvykem u americké konkurence. Hlavní hrdinové jsou takový víc lidští, jejich počínání jim prostě věříte, i když není mnohdy zrovna čestné. Seriál je sice oštítkovaný jako sci-fi, ale tak té fikce tam moc není. Spíš pesimistický odhad blízké budoucnosti. (Dostupnost: Netflix)

Hodnocení CSFD: 79%
Moje hodnocení: nářez od začátku do konce
Profil na CSFD

Warrior Nun

nun.jpg

akční | fantasy

Z Ruska se vrátíme zpět do Ameriky k letní novince Warrior Nun. Ta je rozhodně zajímavější, než se z oficiálního popisu i komentářů na CSFD může zdát. Seriál určitě není o bandě jeptišek, co každému nakope zadek. Je to příběh mladé dívky, které shoda náhod zachránila život a postavila ji z vozíčku zpět na nohy. Tento malý zázrak je zároveň i břemeno, které sice může kdykoli odhodit, ale cena je příliš vysoká. (Dostupnost: Netflix)

Hodnocení CSFD: 63%
Moje hodnocení: fajn příběh s trochou nadpřirozena
Profil na CSFD

#martyisdead

marty.jpg

drama | thriller

České kinematografii opět svitla jiskřička naděje. K ní jsem dlouhodobě extrémně kritický, protože dle mého názoru neumíme nic natočit a naši současní herci jsou tragičtí... Film se občas nějaký najde, ale české seriály jsou za trest. Poslední zajímavý kousek byla komedie Kosmo, která se sice své zahraniční konkurenci nemůže rovnat, ale na naše poměry byla slušná. 

Víra v český národ byla obnovena právě miniseriálem #martyisdead. Drama postavené na kyberšikaně je dost náročné téma, ale tady bylo zvládnuto dokonale. Marty je mrtvý. Co se zprvu zdálo jako nehoda, může nakonec být úplně jinak, protože střípky on-line života odhalí krutou pravdu. Pravdu, která této tragédii předcházela. (Dostupnost: Mall TV)

Hodnocení CSFD: 79%
Moje hodnocení: výborný thriller co může konkurovat i zahraniční produkci (však to také vyhrálo Emmy)
Profil na CSFD

Celý seriál ke zhlédnutí na Mall TV

Too hot to handle

reality show

A na závěr si dáme jednu totální kravinu. Ale výbornou. Vlastně hroznou, ale vtipnou. Jedná se totiž o reality show. Bandu naolejovaných svalovců a umělých mániček zavřou do vily na tropickém ostrově. Ve hře je obvyklý příslib vysoké výhry. Má to jedinou podmínku: nesmí se spolu vyspat. Ano, toť vše. Ale asi chápete, že účinkující byli vybráni tak, aby jim právě tento úkol činil velké potíže. 

A protože čím lepší zevnějšek, tím víc toho chybí v hlavě, máme zaděláno na spoustu vtipných situací. Lidská tupost je hlavní tahoun všech reality show a v Too hot to handle tupostí rozhodně nešetří. Já se bavil převelice. Každopádně na Instagramu jsem si nějaké ty follow dal. (Dostupnost: Netflix)

"Harry je z Austrálie, a to nevím, kde je."

Hodnocení CSFD: 52%
Moje hodnocení: neskutečně vtipná kravina
Profil na CSFD