Restů z kategorie seriály tu mám opravdu hodně, ale rád bych nejdřív začal něčím novým. Než se vrátím o dva roky zpátky, podívám se na vytipované seriály, které nám letošní podzim přinesl. Atraktivních titulů byla spousta: některé diváci dlouho očekávali, jiné vyskočily z neznáma na výsluní. 

Andor

andor.jpg

sci-fi | akční

Disney nám sype jeden seriál ze Star Wars univerza za druhým, ale kvalita zatím stále vítězí nad kvantitou. Andor je úplně jiný, než byl Mandalorian, Bobba Fett (který plynule přešel v Mandaloriana), či Obi-Wan. Sledujeme tu život úplně obyčejného člověka, který se postupně dostane až do první linie odboje. Nahlédneme do zákulisí imperiální rozvědky a jejich snahy potlačit jakékoli povstání. Andorovi chybí ještě dva díly a zatím je to slušná podívaná. Však ani na hercích nešetřili: v seriálu si zahrají Stellan Skarsgård nebo Andy Serkis(Dostupnost: Disney+)

Hodnocení CSFD: 81%
Moje hodnocení: slušný prequel k Rogue One
Profil na CSFD 

Médium (The Peripheral)

perip.jpg

sci-fi | drama | akční

Seriál ještě neskončil a už teď můžu říct, že bude jeden z nejlepších tohoto roku. Ve svém žánru dokonce za poslední 3-4 roky. Možná proto, že mám slabost pro Chloë Moretz, možná proto, že mám rád cestování časem, každopádně vysoké hodnocení mi říká, že mé dojmy nejsou jen subjektivní.

Příběh sleduje mladou dívku, expertku v hraní videoher, které se dostane do ruky nový typ periferie k otestování. Jenže jak velice rychle zjistíme, nejde o žádnou herní simulaci, ale cestování časem do skutečné (a hodně depresivní) budoucnosti. A jak se oddělí nová časová linie, zlí lidé začnou zasahovat i do minulosti. (Dostupnost: Prime Video)

Hodnocení CSFD: 85%
Moje hodnocení: možná nejlepší sci-fi seriál posledních let
Profil na CSFD 

Kabinet kuriozit Guillerma del Tora

guillermo.jpg

horor | povídkový

Na tento seriál jsem narazil čistě náhodou. Ještě jsem ho neviděl celý, ale některé povídky můžu doporučit hned. Máme tu i slabší díly, ale se už jen jméno tvůrce nám slibuje kvalitní zážitek. Zajímavé epizody: E02 Hřbitovní krysy, E03 Pitva a E05 Pickmanův model (obrazy)(Dostupnost: Netflix)

Hodnocení CSFD: 65%
Moje hodnocení po 5 dílech: jeden příběh špatný, jeden podprůměrný, dva dobré, jeden výborný
Profil na CSFD 

Rick and Morty, 6. řada

rick-morty.jpg

animovaný | sci-fi | komedie

Ricka a Mortyho vysílají už devátým rokem, nejedná se tedy o žádnou novinku. Ale v tomto případě musím udělat výjimku. Jde totiž o tak dokonalý počin, že je potřeba upozornit i na novou řadu, ať vám nic neunikne. Venku je zatím 6 dílů, na zbylé 4 si musíme ještě chvíli počkat. (Dostupnost: HBO)

Hodnocení CSFD: 91%
Moje hodnocení: stále si drží svou úroveň
Profil na CSFD

Pán prstenů: Prsteny moci

lotr.jpg

fantasy | dobrodružný

Na závěr jsem si nechal dva rozporuplné seriály. Někteří diváci je milují, některým připadnou v pohodě, jiní je nenávidí. Já jsem ta prostřední skupina. Zkusím teď přeskočit nejčastější kritiku (kdo nějakou četl, ví) a zkusím to z jiného úhlu pohledu. Hlavní hrdinové mě prostě nepřesvědčili. Jediná opravdu výborně zahraná postava je Durin... Padouch Adar také špatný nebyl. Ale hlavní role tu fakt nevyšly. 

Rings of Power má být jeden z nejdražších seriálů, co kdy vznikl. Já to tam nějak nevidím. Jasně, výprava dobrá, efekty solidní, ale tak nějak tomu chybí ta epičnost. Stejný nedostatek, který už jsem vyčítal trilogii Hobita. Kdyby tam jako intro flákli poslední bitvu s Morgothem: Balrogy, draky, orly, nekonečné armády orků, týpka na létající lodičce se Silmarillem... Tak myslím, že by jim i ti nejsveřepější fanoušci odpustili další přešlapy. (Dostupnost: Prime Video)

Hodnocení CSFD: 63%
Moje hodnocení: Not bad. První půlka se trochu táhne, ale pak příběh dostane grády. 
Profil na CSFD 

Rod draka

got.jpg

fantasy | drama

Rod draka je takovou Hrou o trůnu v uhlazenější a skromnější podobě. Máme tu mnohem méně hlavních postav, ubylo násilí i nahoty, přibylo draků. Hlavní zápletkou celé série je samozřejmě politika, ale se všemi těmi draky okolo je poměrně snesitelná. Matt Smith je naprosto dokonalý, ostatní role sympaticky obsazené. A vše zatím nasvědčuje tomu, že příběh nebude tak obludně zdlouhavý. (Dostupnost: HBO)

Hodnocení CSFD: 80%
Moje hodnocení: Matt Smith, fajn holky a draci. Mně to ke spokojenosti stačí. 
Profil na CSFD