Google

I po čtyřech letech mám stále dobré SEO

Samotného mě to překvapilo, že i po tak dlouhé době mám některé články stále velice slušně umístěné. "PHP stránkování", Seznam, 3. místo. "mod_rewrite", Seznam, 5. místo. "Stránkování PHP" první stránka na Seznamu, "Formuláře PHP" druhá stránka výsledků.

Český Google je na tom také zajímavě: "mod_rewrite" druhá stránka výsledků, "návštěvní kniha php" dokonce první místo, "hezká url" nebo "htaccess hezká url" 3. respektive 1. místo, "CSS hack" na místě čtvrtém.

Náhodou mě napadlo to vyzkoušet, když jsem při hledání CSS hacků pro novější verze IE stále narážel na svůj starý článek ve výsledcích. No asi jsem to tehdy uměl, budu muset zavzpomínat.

Nezapomněl jsem ani otestovat své pozice na heslo "kvalitní metal", na které jsem zkoušel čistě ze zvědavosti optimalizovat: Google.cz 1. místo, Seznam 1. místo :-)

Google XML sitemap pro Wordpress

Mapa webu by měla být nedílnou součástí každé webové prezentace. Její hlavní účel je pomoc ztraceným návštěvníkům najít na Vašem webu to, co hledají. Existuje také přesně daný XML formát pro mapy webů, který má svůj význam pro Google. Vygenerovat jednoduchou mapu webu není nic složitého, ovšem my blogeři to máme trochu složitější. Redakční systémy tuto funkci většinou nemají, a proto se musíme spoléhat na jiné, kteří už tento nedostatek vyřešili za nás. Sám jsem hledal nějaký plugin do Wordpressu, který by za mě vygeneroval mapu webu ve formátu XML. Struktura takového dokumentu je popsána na stránkách www.sitemaps.org.

Celý článek