Pokračování. Úžasný seznam otřesných filmů jede dál. K pár z nich jsem si napsal docela trefné poznámky, tak by byla škoda je tu nemít. Nicméně v tomto případě už se opravdu jedná o snímky, které zapudil i jejich věrný fanoušek. 

Odpočet do katastrofy

Jakmile do katastrofického filmu začnou míchat armádu a vládní spiknutí, jde kvalita od deseti k pěti. A to i na poměry nízkorozpočtové produkce. Film pak působí falešným dojmem vážnosti a člověk se u něj nedokáže uvolnit tak, jak by u podobné kraviny měl. V druhé půlce to trochu spraví kopec výbuchů a zemětřesení a tornád, takže aspoň něco. Ale celkově ne. 

Hodnocení CSFD: 20%
Profil na CSFD

Ledovec smrti

Samotný nápad mega-ledovce, který se sune na Ameriku a vystřeluje své kusy vzduchem, byl super, jenže nezvládl vykompenzovat hlavní nedostatek filmu: všechny hlavní postavy jsou neskutečně otravné. Když měly asi po půl hodině autonehodu, tak trochu jsem doufal, že všichni umřou a budou tam úplně noví herci. Ale bohužel nebyli, tak jsem to vypnul. 

Hodnocení CSFD: 15%
Profil na CSFD

Hrozící konec světa

Banda otravných kreténů v čele s megakreténem. Odpad čistě za herce, to se nedalo vydržet prostě. Některým divákům by se film mohl líbit kvůli všudypřítomné parodii sama sebe (ano, dělají si legraci z vlastního žánru), jenže to výsledek posunulo ještě hlouběji, než na dno. 

Hodnocení CSFD: 20%
Profil na CSFD

Hurikán smrti

Tomuhle jsem dal jednu hvězdičku, a už vlastně ani nevím, proč se mi to nelíbilo. Je tam hodně hurikánů. A tornád. A větrů obecně. Zvláštní efekty hrozné, ale u podobného kousku to přeci nevadí. Matně si vzpomínám na zápletku, jak mě strašně vytáčelo, že namísto řešení hurikánu tam po nich nějací idioti pořád stříleli. Tak možná tohle byl ten důvod. (Jinak má 1* u béčka znamená, že to objektivně byl fakt odpad - ale aspoň za snahu, ať něco mají.) 

Hodnocení CSFD: 13%
Profil na CSFD

San Andreas Mega Quake

Čestnou zmínku si zaslouží i pokračování zemětřesení v San Andreas, tentokrát s přidaným "Mega". To jsem měl puštěné jen jako kulisu, takže nějakou zápletku jsem moc neřešil. Neustále se ozývala fráze "mega quake", zemětřesení frčelo od začátku do konce a zkázu nakonec zažehnali jak jinak, než bombou. Takže v rámci Asylum vlastně průměr: žádná sláva, žádná tragédie.

Hodnocení CSFD: n/a
Profil na CSFD