Pokračování. Úžasný seznam otřesných filmů jede dál. K pár z nich jsem si napsal docela trefné poznámky, tak by byla škoda je tu nemít. Nicméně v tomto případě už se opravdu jedná o snímky, které zapudil i jejich věrný fanoušek. Většinou. 

Odpočet do katastrofy

Jakmile do katastrofického filmu začnou míchat armádu a vládní spiknutí, jde kvalita od deseti k pěti. A to i na poměry nízkorozpočtové produkce. Film pak působí falešným dojmem vážnosti a člověk se u něj nedokáže uvolnit tak, jak by u podobné kraviny měl. V druhé půlce to trochu spraví kopec výbuchů a zemětřesení a tornád, takže aspoň něco. Ale celkově ne. 

Hodnocení CSFD: 20%
Moje hodnocení: mizerný špionážní thriller se nemá míchat s mizerným katastrofákem
Profil na CSFD

Ledovec smrti (2012: Ice Age)

Samotný nápad mega-ledovce, který se sune na Ameriku a vystřeluje své kusy vzduchem, byl super, jenže nezvládl vykompenzovat největší nedostatek filmu: všechny hlavní postavy jsou neskutečně otravné. Když měly asi po půl hodině autonehodu, tak trochu jsem doufal, že všichni umřou a budou tam úplně noví herci. Ale bohužel nebyli, tak jsem to vypnul. 

Hodnocení CSFD: 15%
Moje hodnocení: hlavní hrdinové na pěst jsou vždy za 0%
Profil na CSFD

Sněhový armageddon a Soudný den vánoční

soudny-den-vanocni-smaller.jpg

Oba snímky jsem viděl hned po sobě, navíc tam hrála ta stejná holka, takže mi trochu splývají. No jeden byl v létě, druhý v zimě. V jednom se mrzlo, v druhém řešila jakási kletba. Dal jsem jim 2 hvězdičky, takže v rámci možností to zase takový odpad nebyl. 

Hodnocení CSFD: 21% a 19%
Moje hodnocení: filmy nebyly špatné, jen splývají s hektolitry dalších filmových zvratků
Profil na CSFD  /  Profil na CSFD

Proroctví zkázy

Tento klenot si pamatuji jen díky kočce z Firefly / Stargate Atlantis, ale to je vlastně jediné, co mi po filmu v hlavě zůstalo. Ale i tady jsem dal 2*, byť možná trochu zkresleně, kvůli oblíbené tváři. A protože většinu podobných filmů zpravidla nadhodnocuji, tak objektivně možná 30%. Ale odpad né. To ne. 

Hodnocení CSFD: 22%
Moje hodnocení: vůbec netuším o čem to bylo, ale 30% za kočku z Firefly 
Profil na CSFD

Alien Tornado (Ničivé tornádo) 

Jak název napovídá, tohle bude sranda. Podle 2*, co jsem tomu dal, asi trochu byla, ale zase ne moc. I když si troufnu říct, že Alien Tornádo chcete. 

Hodnocení CSFD: 14%
Moje hodnocení: atraktivní název nezachránil nudný film
Profil na CSFD

Hurikán smrti

500-mph-storm.jpg

Tomuhle jsem dal jednu hvězdičku, a už vlastně ani nevím, proč se mi to nelíbilo. Je tam hodně hurikánů. A tornád. A větrů obecně. Zvláštní efekty hrozné, ale u podobného kousku to přeci nevadí. Matně si vzpomínám na zápletku, jak mě strašně vytáčelo, že namísto řešení hurikánu tam po nich nějací idioti pořád stříleli. Tak možná proto.

Hodnocení CSFD: 13%
Moje hodnocení: 10% za oblíbenou herečku odpadních filmů, nic víc
Profil na CSFD

Hrozící konec světa

Banda otravných kreténů v čele s megakreténem. Odpad čistě za herce, to se nedalo vydržet prostě. Některým divákům by se film mohl líbit kvůli všudypřítomné parodii sama sebe (ano, dělají si legraci z vlastního žánru), jenže to výsledek posunulo ještě hlouběji, než na dno. 

Hodnocení CSFD: 20%
Moje hodnocení: kreténi v hlavních rolích opět za 0%
Profil na CSFD

Tornado Terror (Tornádo nad New Yorkem) 

Nakonec jsme se dostali i k zajímavým názvům. K tomuto jsem měl jedinou poznámku: "Lezli tam pod Sochou Svobody nebo co." Takže jestli chcete vidět film, kde lezou pod Sochou Svobody nebo co, a k tomu je tornádový teror, je tohle přesně pro vás. 

Hodnocení CSFD: 14%
Moje hodnocení: 10% za lezení pod Sochou Svobody nebo co
Profil na CSFD

San Andreas Mega Quake

mega-quake.jpg

Čestnou zmínku si zaslouží i pokračování zemětřesení v San Andreas, tentokrát s přidaným "Mega". To jsem měl puštěné jen jako kulisu, takže nějakou zápletku jsem moc neřešil. Neustále se ozývala fráze "mega quake", zemětřesení frčelo od začátku do konce a zkázu nakonec zažehnali jak jinak, než bombou. Takže v rámci Asylum vlastně průměr: žádná sláva, žádná tragédie.

Hodnocení CSFD: n/a
Moje hodnocení: podprůměrná nuda
Profil na CSFD


A to je ze světa katastrof vše, prosím. Tornád a hurikánů tu nakonec příliš nebylo, vím. Pár výše uvedených jsou jediné, které aspoň trochu vyčnívají v moři hnoje, do kterého je s klidným svědomím mohu zařadit i já. A to už je fakt co říct. Tímto konstatováním bych se rozloučil a popřál vám mír v duši při sledování vtipných hovadin. A nezapomeňte se podívat na hlavní článek!