8 seriálů napínavých jak malý gatě

 |  Filmy a seriály  |  4 797x
_

Pokud patříte mezi seriálové fanoušky stejně jako já, jistě uvítáte každý nový tip, na co ve volném čase koukat. Dnes jsem si připravil 8 ukázek s jedním společným činitelem: akce a rychlý spád děje. Ne všechny z uvedeného seznamu sice tuto vlastnost 100 % splňují, ale zase mají jiné kvality, díky kterým rozhodně stojí za doporučení. Pokud se vám líbí žánry jako sci-fi, thriller či horror, určitě si vyberete.

Provařené pecky jako Walking Dead či Game of Thrones tu ale nehledejte. Ty už jsou podle mě natolik známé, že není třeba na ně znovu upozorňovat. Ze sci-fi žánru bych mohl pokračovat Battlestar Galacticou, kterou ovšem skalní fanoušce stejně znají, takže ani zde nemusím uvádět, o jak našlápnutý seriál (s naprosto ultimátním koncem) se jedná. Raději přestavím seriály méně známé, kterými si můžete rozšířit své obzory.

FlashForward - Vzpomínka na budoucnost

1_flashforward-1_car_1242749488.jpgUSA, 2009, 22 dílů
Hrají: Joseph Fiennes, John Cho

Hodnocení CSFD: 79%
Moje hodnocení: vysoce kvalitní

Profil na CSFD

"Když nastal výpadek a celé lidstvo vidělo budoucnost, všechny nás zajímalo, jestli se naše vize splní". Takto poutavě začíná trailer k seriálu Záblesk budoucnosti, který je pěkně našlápnutý už od začátku. Hned v prvním dílu celé lidstvo omdlí na 2 minuty a 17 vteřin a každý člověk má vizi, kde uvidí sám sebe za půl roku. Jeden z hlavních hrdinů, agent FBI spatří, jak sám vyšetřuje, co výpadek způsobilo. Tím odstartuje pátrání, ve kterém se objeví spousta skutečností, které měly zůstat skryty...

Stav Ohrožení (Crisis)

2_nup_160269_0439.jpgUSA, 2014, 13 dílů
Hrají: Rachael TaylorGillian Anderson

Hodnocení CSFD: 58%
Moje hodnocení: hodně v pohodě

Profil na CSFD

"Jak daleko jste ochotni zajít, aby se vaše dítě vrátilo živé a zdravé?" Děti nejmocnější lidí v USA jsou uneseny a začíná série vydírání. Jak se velice rychle ukáže, vůbec tu nepůjde o peníze. Sympatičtí hlavní hrdinové pomalu začnou rozplétat sérii událostí, které vedly až k samotnému únosu a sahají i daleko za něj. Jenže únosci jsou vždy o krok napřed...  Škoda zbytečně roztahaného závěru, i tak se ale jedná velice povedený seriál, kde budete každý posun v dějové linii doslova hltat.

Trailer na YouTube

Happy Town

3_28happy_ca0-articlelarge.jpgUSA, 2010, 8 dílů
Hrají: Sam Neill, Amy Acker

Hodnocení CSFD: 70%
Moje hodnocení: tvůrci tomu rozumí

Profil na CSFD

Malé městečko přezdívané "Happy Town" není zase tak šťastné, jak se na první pohled může stát. Mysteriózní krimi seriál vypráví osudy obyvatel jednoho městečka, žijících ve stínu starých nevyřešených vražd. Nebo šlo o zmizení? Z ničeho nic se stane vražda nová, a tak začnou být postupně odhalována tajemství některých důležitých občanů. Tajemství, která by mohla vést až k dopadení původního vraha, přezdívaného "magic man".

Trailer na YouTube

Pokoj č. 10 (The Lost Room)

4_968full-the-lost-room-photo.jpgUSA, 2006, 6 dílů
Hrají: Peter KrauseKevin Pollak

Hodnocení CSFD: 82%
Moje hodnocení: občas docela psycho, ale kvalitní

Profil na CSFD

Existuje klíč. Zvláštní klíč, který otevře jakékoli dveře. Jenže když nějaké dveře tímto klíčem otevřete, dostanete se do jistého motelového pokoje. Zvláštního pokoje, ze kterého některé věci mizí, některé v něm zůstávají. A právě v tomto pokoji se ztratí dcerka hlavního hrdiny. Ten pak dává dohromady nitky, které ho dovedou až k samotné podstatě pokoje, nemizících předmětu i příběhu, jak to všechno začalo. Pomůžou mu tyto informace dceru najít?

Trailer na YouTube

Falling Skies

falling-skies-season-3-search-2.jpgUSA / Kanada, 2011, zatím 4 řady po cca 10 dílech
Hrají : Noah WyleMoon Bloodgood

Hodnocení CSFD: 67%
Moje hodnocení: hodně dobré sci-fI

Profil na CSFD

Postapokalyptická scenérie nás uvede do boje lidstva proti agresivní mimozemské rase. Válku prohráli velice rychle a zůstalo jen pár přeživších, kteří bojují už jen o holé životy. I tak v sobě najdou špetku odvahy, aby vzdorovali. Tak, jak to lidé umí nejlépe - partyzánskou válkou a záškodnictvím.

Hvězdná brána: Hluboký vesmír (Stargate Universe)

sgu_107_0929.jpgKanada / USA, 2009, 2 řady, 40 dílů
Hrají: Robert CarlyleElyse Levesque

Hodnocení CSFD: 71%
Moje hodnocení: pěkně našlápnuté

Profil na CSFD

Posádka antické lodi Destiny je unášena vesmírem bez možnosti návratu na Zem nebo změny kurzu. Každý, kdo zůstane pozadu, je navždy ztracen. Jediný ze série Stargate, který se netočí okolo sympatického velitele a sličné důstojnice, kteří pokaždé všechny zachrání. Ani hlavní padouši nejsou pevně daní - posádka je vystavena neznámým rasám a problémům, které jejich předchůdci nemuseli řešit. Obrovská škoda, že seriál byl po druhé řadě zastaven.

Trailer na YouTube

Under the Dome

under-the-dome87.jpgUSA, 2013, zatím 2 řady po 13 dílech
Hrají: Mike VogelRachelle Lefevre

Hodnocení CSFD: 68%
Moje hodnocení: první řada divná, druhá řada výborná

Profil na CSFD

Byť jsem musel uvést, že první řada je opravdu slabší, řada druhá naštěstí celkový dojem velice rychle spravila. Malé městečko na americkém venkově odřízne od světa obrovská nezničitelná kopule. A někteří obyvatelé nemají nic lepšího na práci, než řešit sousedské spory... Naštěstí se během toho velice efektivně vyvraždí, a tak mají ostatní konečně prostor řešit základní otázky přežití. A také podstatu kopule.

Vetřelci z hlubin (Surface)

surface.jpgUSA, 2005, 15 dílů
Hrají: Lake BellCarter Jenkins

Hodnocení CSFD: 61%
Moje hodnocení: víc než povedené

Profil na CSFD

V moři žijí potvůrky, které tam úplně nepatří a také jsou trochu větší, než je zdrávo. Občas někoho spapají a všímaví hrdinové začnou pátrat, o co se tu vlastně jedná. Jenže jak už to tak bývá, někdo si nepřeje, aby pravda vyšla najevo.

Trailer na YouTube

Facebook Twitter Google+

Buďte první, kdo článek okomentuje!Nevím, kolik to je
Elden stiger upp mot skyn, Dräpta krigare i dyn, Se Muspels flammor sprider sig, I allt som en gång var