Opera

Opět jsem o něco chytřejší aneb HTTP_REFERER lze vypnout

Zasílání referera je možné vypnout. Sám jsem to do nedávna nevěděl. Bohužel, tuto možnost nabízí zatím pouze prohlížeč Opera - nebo se mýlím? Jedná se o výbornou funkci, která ale může vývojářům znepříjemnit práci, jelikož na existenci proměnné $_SERVER['HTTP_REFERER'] se nemohou spolehnout. (Koneckonců ani roboti se moc nenamáhají s jejím zasíláním). V nastavení prohlížeče (Opera) stačí zvolit Settings > Preferences > Network - záložka Advanced a odškrtnout "Send referrer information". Screenshot v detailu článku.

Tak co, věděli jste to?

Celý článek

Opera 9.50 - udiv či zklamání?

_

Za těch pár dnů, co používám nejnovější release Opery zažívám spíš zklamání, než uznání nad novými funkcemi. Tu narazím na drobnost, tady na nedostatek, jinde na úplnou absenci funkce, která se mi předchozích verzích líbila.

Z čeho mám také špatný pocit je, že s každou další verzí jak Opery tak Firefoxu se zobrazení stránek liší čím dál víc. Nejedná se o fatální rozdíly, jsou to jen drobnosti. Ale právě drobnosti, které se nejhůř ladí. Spousta brouků, nová Opera mi surfování napříč internetem spíš ztěžuje, nežli ulehčuje.

Celý článek

Na co se dnes zapomíná při tvorbě webu

Vytvořit webové stránky není nic těžkého – dnes už se to umí spousta lidí, a tvorba webu se dokonce vyučuje i na středních školách. Ovšem vytvořit kvalitní internetovou prezentaci není nic jednoduchého. Nestačí jen nastavit velikost písma, texturu na pozadí a pár obrázků… Také grafika je nedílnou součástí dobrého webu, ovšem té se v tomto článku věnovat nebudu. I stránka s jednoduchou grafikou může být velice kvalitní, dodržuje-li některé zásady tzv. přístupného webu. Začínající webmasteři totiž nedodržují některé základní pravidla při tvorbě svých stránek. Dopadá to tak, že koukáte na weby s nečitelným textem, rozhozeným layoutem a spoustou animací, ze kterých Vás bolí oči.

Celý článek