Nedělní večer měl jediný cíl: užít si koncert se vším všudy. Po dvou letech k nám opět zavítala britsko-česká formace Cradle of Filth. Ještě aby ne, když 2 členové jsou nejen Češi, ale i Brňáci. Jako místo hříchu byla opět zvolena Fléda a tím bylo jen potvrzeno, že na takové akci nesmím chybět. 

Jenže když nastal cílený okamžik, únava z předchozího dne (celodenní závody a následná "porada" dlouho do noci) způsobila, že jsem první dvě kapely takticky vynechal. Kolega už byl na místě, já dorazil chvíli po osmé, a to už měl rozjetou svoji show pankáč Wednesday 13

První kapelu Drift jsme nestihli ani jeden, druhá, Sick n' Beautifil, prý byla fajn, i když vizuál měli lepší než samotné vystoupení. Tak jsem se s nimi aspoň vyfotil.

kapela-1.jpg

(ne, svůj ksicht sem fakt dávat nebudu) 

Wednesday 13 to rozjel poměrně dobře. Punk-metal s trochou Rock'n'Rollu se v hale pěkně ozýval a zpěvák si rychle získal publikum na svou stranu. A závěrečná skladba "I love to say Fuck" s tematickým "Fuck" deštníkem už rozpálila i ty nejzarputilejší posluchače, co přišli jen znalecky pokývat hlavou. 

wedne.jpg

Okolo půl desáté už byla nastoupená hlavní hvězda večera a začala show, na kterou se všichni těšili. Jenže... Z fronty na občerstvení hned za rohem jsme ani nepostřehli, že už začali hrát. Metal má přeci jen jediné pravidlo! A to zatím příliš splněno nebylo. Anebo je sál opravdu dobře odzvučený... 

Tak není. Opravdu hráli mnohem tišeji, než předloni. Naštěstí jsme propásli jen o úvod první skladby. Po čtyřech až pěti dalších se zvuk zlepšil, ale i tak mi chyběly ty přehnané výšky. Takové, co trhají uši a k vystoupení Cradle of Filth nezbytně patří. 

cof.jpg

Nicméně tracklist byl výborný. Stavba byla podobná, jako naposledy: z každého staršího alba (Principle - Nymphetamine) jeden song, z posledního (Existence is Futile) po více. A z těch čtyř tragických (Godspeed - Manticore) naštěstí nic. Takže jeden nářez za druhým. 

Saffron's Curse, The Principle of Evil, Dusk, Cruelty a jiné pecky mluvily samy za sebe. Tracklist byl vlastně identický jako ten z Plzně, takže kdo byl na obou koncertech, dostal jen nový kulturní zážitek, nikoli hudební. 

Závěr stál tentokrát za to. Úvodní rify Her Ghost in the Fog napověděly, že tohle už bude závěr. Ale tentokrát ne! Konečně zahráli něco, co jsme mohli naživo slyšet na loňském turné, a potom naposledy možná před deseti lety. 

Předloňský koncert byla objektivně lepší, ale závěr tohoto byl rozhodně mocnější. 

Ano, konečně dali From Cradle to Enslave

(YouTube mi nedovolí nasdílet původní verzi videoklipu, takže na tu se můžete podívat zde.)

_ _

(Všechny v článku jsou mé vlastní, foceno na telefon s pivem v druhé ruce.)