Do třetice všeho dobrého a stále ve stejných barvách. Poslední deck pokračoval ve stejné barevné identitě, jen jsem vyměnil náčelníka a víceméně i strategii. Tasigur fakt není midrange, takže deck prodělal menší či větší úpravy, aby hru uměl kontrolovat lépe. No jo, jak jednou člověk ochutná modrou, už to bez ní nejde.

Tasigur, the Golden Fang ~

Konečně jsem se dostal do nejvyšší skupiny naší ligy, kde se kromě standardních odměn hraje i o nekonečnou slávu. No moje cesta ve skupině moc sláva nebyla... Ale balík si myslím, že jsem postavil vcelku rozumně, tak proč se na něj nepodívat. Co mě ale mrzí nejvíc, je, že jsem špatně odhadl metu a nedal černou Lajnu do základu. Čekal jsem 1-2 partner aggra, čemuž jsem přizpůsobil i pár odpovědí, ale partner aggro se nekonalo ani jedno. Ale nevadí. Jsou tam aspoň místa, kde jdou měnit karty. 

Mana báze: tu jsem oproti Leošovi upravil jenom nepatrně. Lootovací zemi jsem nakonec nechal, protože hezky plní hrob. Přibyl čtvrtý a pátý basic, jedna Canopy země, druhý filtr. Možná ještě jeden modrý zdroj navíc by se hodil, kvůli Kryptiku. Ale barvy chodily rozumně. Otázkou je spíš jejich počet. Některé buildy hrály 42, jiné zase 36 a kýbl cantripů... Já to zprůměroval na 40 a nakonec se to jevilo jako rozumná volba. Co potřebuji, se vleze, a přesto není zemí přehnaně. 

Příšery jsem hodně protřídil, ale víc se mi to už nepovedlo. Goyf je super. Černý mana elf by možná šel dát pryč, stejně jako Ooza, kdybych maindeckoval tu černou Lajnu. Ale zbytek už mi tak nějak připadl jako nutné minimum. I když jsem viděl balíky o mnohem méně příšerách. Jo a konečně jsem sehnal Titanii

Co se ovšem nevešlo, byly komba s prázdnou knihovnou. I to je cesta, kterou se může Tasigur vydat, ale já chtěl build kontrolní. Vždyť jenom Upheaval je kombo v jediné kartě. 

Discardy: Brutalita pryč. Mezi zabíjení jsem přidal druhá Wrata a Golgari Charm - což byl meta call, jen se neukázal jako správný. A také Explosiva. 

Countery: Daza šla definitivně pryč. Land dropy potřebuji. Místo toho jasná Tasiguří Negačka, a teď vymyslet ten poslední. Přemýšlel jsem mezi Miskalkulací, Forbidem a Memory Lapsem, ale nakonec jsem přidal counter delvovací. Zrovna sem vcelku zapadne. 

Šestice Walkerů je opět nutné minimum, každý z nich je must-have. I ta druhá Liliana, která je na kontrolní metu sice slabší, ale mele mě. A to chci. 

Zápasy

Kočičáka jsem zvládl na pohodu 3:1. Bolase jsem porazit měl, ale nakonec jsem umřel 2:3. Jenže když já mám s tím člověkem hrozně špatný matchup - ne s jeho balíkem, ale prostě s ním. Určitě to znáte :-) Skončil jsem rozehranou hrou proti mirroru, ale kolega byl s Tasigurem mnohem zkušenější, takže 1:1 by klidně zvládl otočit na 1:3... No a tím jsem se na celou ligu vybodl.

Ze zbývajících soupeřů jsem měl ještě 2 šanci porazit. Od zbylých dvou bych nejspíš dostal hroznou bídu... Ale aspoň bych odladil balíček, poučil se z vlastních chyb. Jenže rozhodnutí padlo a já sezónu dropnul s tím, že do další už se hlásit nebudu. A pak stejně nastala zombie apokalypsa, takže nic. 

Commander (1)
1 Tasigur, the Golden Fang

Land (40)
1 Bayou
1 Tropical Island
1 Underground Sea
1 Overgrown Tomb
1 Breeding Pool
1 Watery Grave

1 Woodland Cemetery
1 Hinterland Harbor
1 Drowned Catacomb
1 Blooming Marsh
1 Botanical Sanctum
1 Darkslick Shores

1 Swamp
1 Forest
1 Island
1 Snow-Covered Forest
1 Snow-Covered Island

1 Prismatic Vista
1 Bloodstained Mire
1 Flooded Strand
1 Polluted Delta
1 Windswept Heath
1 Wooded Foothills
1 Misty Rainforest
1 Marsh Flats
1 Verdant Catacombs
1 Scalding Tarn

1 Command Tower
1 Reflecting Pool
1 Cavern of Souls

1 Nurturing Peatland
1 Waterlogged Grove
1 Creeping Tar Pit
1 Flooded Grove
1 Sunken Ruins

1 Urborg, Tomb of Yawgmoth
1 Bojuka Bog

1 Dust Bowl
1 Geier Reach Sanitarium
1 Wasteland
Creature (14)
1 Birds of Paradise
1 Deathrite Shaman
1 Elves of Deep Shadow
1 Baleful Strix
1 Jace, Vryn's Prodigy
1 Scavenging Ooze
1 Snapcaster Mage
1 Spellskite
1 Tarmogoyf
1 Eternal Witness
1 Leovold, Emissary of Trest
1 True-Name Nemesis
1 Vendilion Clique
1 Titania, Protector of Argoth

Discard (3)
1 Hymn to Tourach
1 Inquisition of Kozilek
1 Thoughtseize

Removal (9)
1 Fatal Push
1 Dismember
1 Abrupt Decay
1 Assassin's Trophy
1 Go for the Throat
1 Golgari Charm
1 Maelstrom Pulse
1 Toxic Deluge
1 Damnation

Cantrip & Draw (8)
1 Brainstorm
1 Ponder
1 Gitaxian Probe
1 Preordain
1 Mental Note
1 Thought Scour
1 Compulsive Research
1 Fact or Fiction
Counter (8)
1 Force of Will
1 Mental Misstep
1 Stubborn Denial
1 Counterspell
1 Tale's End
1 Logic Knot
1 Mana Leak
1 Cryptic Command

Other (6)
1 Demonic Tutor
1 Tainted Pact
1 Life from the Loam
1 Regrowth
1 Cyclonic Rift
1 Upheaval

Artifact (3)
1 Crucible of Worlds
1 Engineered Explosives
1 Umezawa's Jitte

Enchantment (2)
1 Search for Azcanta
1 Sylvan Library

Planeswalker (6)
1 Ashiok, Dream Render
1 Liliana of the Veil
1 Liliana, the Last Hope
1 Narset, Parter of Veils
1 Oko, Thief of Crowns
1 Jace, the Mind Sculptor  

Vize do budoucna

Pokud bych si chtěl s deckem opět zahrát, nejspíš bych provedl nějaké úpravy. Pár novinek nám zase vyšlo, některé karty se neukázaly jako příliš efektivní. Nový commander counter bohužel dostal okamžitý ban, na druhou stranu máme zase povolený Mind Twist. Tripple země by mohla pomoci s fixací, jen si nejsem jistý přidáním třetí taplé země, jejichž počet se snažím omezit na minimum. Uro je karta trochu sporná, protože člověk chce delvovat Tasigura, ne si šetřit grave na Ura, ale kdo ví. Za zkoušku asi stojí. Karty si nechávám, takže možnost si zahrát tu pořád bude.