které vám rozproudí krev v žilách. Po krátké pauze skrz dovolenou a celkově nabitý program jsem si připravil další revizi zajímavé hudby k poslechu, tentokrát v žánru trance. Poslech zahraničních rádií zaměřených na tento styl mi přinesl spoustu příjemných hudebních chvil, ovšem s tou nevýhodou, že k většině setů zpravidla neexistoval tracklist. 

A tak jsem musel poslouchat dál a dál, než zrovna na tom správném rádiu zahráli tu správnou pasáž mého oblíbeného setu. Konečně jsem se dostal k názvům svých oblíbených melodií a mohu se o ně podělit. I přes to budou některé skladby malinko starší, ale díky nim si můžeme připomenout, že rok vydání zde nehraje žádnou roli.

10. Svenson & Gielen - Twisted

Twisted je ideální skladba na úvod mého výběru. Svenson & Geilen je belgické trancové duo známé také jako "Airscape". A Twisted jakožto jeden z jejich nejlepších počinů je jedna z těch skladeb, co mi pořád hráli v rádiu jen jsem ji nebyl schopný identifikovat. Nakonec mi ale na jednom z českých rádií pustili radio edit, takže jsem skladbu konečně zjistil, co je to zač. Originál je z roku 2001 a odkazovaná radio verze někdy z roku 2007.

Tu jsem měl také původně nachystanou, jenže ten vrtulník do toho v oficiálním klipu spolu s netlumeným jásotem lidí není úplně ideální. Original mix je zbytečně dlouhý, ale nakonec jsem našel LIVE záznam s tím úžasným nástupem před hlavní melodií, který si pamatuji ze všech těch setů. Tohle je ta správná verze.

_ _

9. Ronny K pres Advanced - Atlantis (Kara Sun Vocal Mix)

Děkuji rádiu trance.fm že mi pustilo tento skvělý mix. Původně jsem slyšel delší, devítiminutovou verzi, což byla přesně jedna z těch skladeb, kterou před nástupem moc nevnímáte ale pak si najednou řeknete: "Co to sakra hraje? To je móóóc dobrý." Pro potřeby poslechu v rozumném čase uvádím kratší verzi.

Bohužel, verzi "Kara Sun Vocal Mix" mi z YouTube stáhli, a tak přikládám pouze nevokální mix.

_ _

8. Gabriel and Dresden ft. Molly Bancroft - Tracking Treasure Down

Další oblíbený cíl všemožných DJů pro zakomponování do setu. Mně osobně Tracking Treasure Down zaujalo svou basovou linií a příjemnými vokály; takových kousků tolik není, ovšem když se povedou, je to kvalita. Zde mám pro změnu nachystaný středně dlouhý mix, který je podle mého názoru nejlepší. A tuna to má i originální videoklip.

_ _

7. Phynn - Starfire at night

Stále se pohybujeme okolo roku 2007/2008, tentokrát půjde o malinko komerčnější skladbu, které ve svém kratším mixu hrála i v obyčejných radiích. Což se samozřejmě výborná věc, protože vnesla trance i do uší posluchačů, kteří by si ho normálně nepustili.

_ _

6. Ratty - Living on Video (Ratty Mix)

Pátou skladbou se vrátíme v čase ještě o pár let dál, do roku 2001, kdy vznikl mix této skladby původem dokonce z roku '81. Těch remixů existuje opravdu dost, mě ale nejvíc oslovila právě verze od Ratty, což není nikdo jiný než Scooter :-)

_ _

5. Lazard - 4 o´clock in the Morning (Club Mix)

Remix Promise Me od Beverly Craven mi tu nesmí chybět. Tento song mě velice inspiroval při tvorbě mých vlastních mixů a také jsem si ho pořád dokola musel pouštět. Opět existuje více verzí, ale club mix s hodně zrychlenými vokály je mezi nimi asi ten nejlepší. Až mě to nutí přemýšlet, jestli jim to někdo nepřezpíval.

_ _

4. Sunburn - Sex With God (Raz Remix)

Před finální trojkou žánrově malinko odbočím, a to k psytrancu z rádia Schizoid, které jsem svého časů také dost poslouchal. To .in v názvu domény je opravdu Indie :-) Holt kluci ušatí v Indii to také umí rozjet. Pokud vám tento styl něco říká, z dalších interpretů stojí za poslech například Space Buddha nebo Sidhartha.

_ _

Z podžánrů trancu jsme tu měli už uplifting (č. 7), psychedelic (č. 4), tech-trance (č. 10, 7, 5), ale i house (č. 8) a rave (č. 6), takže poslední 3 skladby mi akorát vyšly do škatulky Euro-Trance, což je vlastně Armin Van Buuren a vše jemu podobné. Tento styl má asi jedinou nevýhodu, že když do setů není zakomponován dostatek zajímavých skladeb, začne po chvíli poslechu trochu nudit. Ovšem tři následující k tomu nejlepšímu opravdu patří.

Dál už vás ušetřím průpovídek proč je která skladba tak dobrá, jak je a nechám vás jenom klikat na play.

3. Breakfast feat Jeannine Hebb - Every Night (Corsten's Countdown)

_ _

2. Markus Schulz Ft. Jennifer Rene - The Same (Original Mix)

_ _

1. Julian Vincent feat. Cathy Burton - Here For You

_ _