V dalším ze svých top 10 trochu změním žánr. Vezmu si do parády moderní elektronickou hudbu, konkrétně trance. Půjde o méně známé skladby, vyskytující se zpravidla v dlouhých setech. Identifikace některých z nich mě sice stále mnoho úsilí, ale na druhou stranu jsem rád, že se nyní o ně mohu podělit. Ze známějších interpretů nevynechám samozřejmě Armina či Quicksilvera, jiní se ale do užšího výběru nedostali.

Yuri Kane - Right Back

Začal bych tímto příjemným upliftingem od Yuri Kane. Oddechová skladba s hezkými vokály - jen by mohla být trochu delší. Narazil jsem na ni náhodou v jednom setu vysílaném na trance.fm.

_ _

Armin van Buuren feat. Jan Vayne - Serenity

Abych dodržel, co jsem v úvodu slíbil, přikládám jednu pecku od Armina. Pokud se tomto žánru alespoň trochu orientujete, určitě poznáte. I když možná ne podle názvu.

_ _

BBE - Symphonic Paradise (Deeper Love)

Jedna z těch, u kterých mi dala identifikace opravdu zabrat - a nejen identifikace, ale také nalezení té správné verze. Finální skladba ze setu Paula Oakenfolda Global Underground NY City se mi líbila už od prvního poslechu, takže zde nesmí chybět. Jako stvořená k uzavření výborného setu.

_ _

Spoiled & Zigo - More & More

Už je ale nejvyšší čas trochu zrychlit. More & More je známá věc z mixu od Tiësta, kterou poznám po prvních čtyřech beetech. Švýcarští DJs ji také mají velice rádi, a tak o ni na tranceradiu.ch nemám nouzi. Vocal mix je sice také zajímavý, ovšem instrumentální verze je ten správný nářez.

_ _

Saltwater- The Legacy (Alphazone mix)

U rychlejších skladeb ještě chvíli zůstanu, je potřeba uvést skladbu Legacy, kterou jsem poprvé slyšel jak jinak, než v Tiëstově mixu. Desetiminutovou verzi jsem vybral úmyslně, protože už jak se to asi dvě minuty rozjíždí, tušíte, že to bude stát za to.

_ _

Armin Van Buuren pres. Gaia - Tuvan

Armina mám na pořadu dne ještě jednou, a to s kratičkou skladbou Tuvan. Skladbu tak akorát k otevření večera jsem poprvé slyšel v remixu od Dannyho Oh. Vskutku vydařené, nedivím se, že je v klipu Armin tak spokojený :-)

_ _

Ridgewalkers feat. El - Find (Andy Moor mix)

Zpomalíme ještě trochu více: představuji vám velice povedený mix skladby Find od Ridgewalkers. Zpívaný trance se mi prostě líbí, navíc následující skladba je trochu odlišná od těch ostatních - hlavní melodii tvoří basová linie, nikoli klávesy. V kombinaci s příjemnými vokály vytváří jedinečný poslech.

_ _

DJ Quicksilver - Clubfiles One (Equinoxe IV)

Clubfiles One jsem už jednou uváděl v článku o internetových rádiích, ale pro úplnost mi zde nesmí chybět. Přiznám se, že vedlejší melodie se mi líbí mnohem více, než ta hlavní. Když se to rozjede, naskakuje mi občas i husí kůže... Nyní ale vkládám club mix, protože je prostě delší a lepší.

_ _

Dito Feat. Dzenita - Shadows (DJ Shog Vocal Mix)

Velice zajímavá skladba s krásnou kombinací dvou ústředních melodií, které do sebe skvěle zapadnou. Zvuková kvalita videa sice není taková, jaká by být mohla, je to ovšem přesně ta verze, která má své místo v mém žebříčku.

_ _

Airscape - L'Esperanza (Original Mix)

Další z takových, u které mi identifikace dala vskutku zabrat. To nejlepší, co může žánr nabídnout v jedné skladbě. Už jsem chtěl vložit kratší verzi, ale nešlo to. Zkrácené mixy bývají ochuzené a málokdy je to ono. A tak tu mám další mnohaminutové video.

_ _

Dash Berlin ft. Emma Hewitt - Waiting (Guitar mix)

Waiting je sice spíše taneční nežli čistokrevný trance, jenže top 10 dance music neplánuji, a tak jsem ji zařadil sem. Unplugged verze je navíc pouze akustika se zpěvem, ale výsledek je natolik úžasný, že se za jeho uvedení určitě nemusím stydět.

A ano, neumím počítat, tohle je už jedenáctá skladba. Ale na uzavření dnešního článku ideální.

_ _