Pokud jste fanouškem nízkorozpočtových filmů, béčkových hororů z osmdesátých let a podivných výtvorů, které vznikly jen pro pobavení autora, zakroužkujte si celý příští týden v kalendáři. V březnu proběhne každoroční Festival otrlého diváka, který letos nabídne spoustu zajímavých snímků. Od úterý 8. 3., do neděle 13. 3., bude pražské kino Aero promítat každý večer několik filmů pod záštitou tohoto festivalu. Brněnská projekce bude bohužel dost ochuzená, ale i tak se můžeme těšit alespoň na 3 filmy uvedené v pátek 18. března 2016 v kině Scala, jako vždy.

Letos už mi to doufám vyjde; loni se mi termín překrýval s jinou akcí, takže letos bych měl svou absenci napravit. Byť jsem v brněnské Scale na festivalu byl zatím pouze jednou, spoustu filmů prezentovaných právě na Otrlém divákovi jsem si pak zpětně pouštěl. A musím říct, že spousta z nich byla naprosto úžasných. Snímek Klauni zabijáci z vnějšího vesmíru se mi vryl do paměti nejen naprosto geniální absurditou, ale také úžasným dabingem čteným slečnou za projektorem :-)

Loňská novinka Smrtgasmus byla naopak pěkně vymazlená - kombinace metalu, démonů a motorových pil bude dobrá vždycky. V programu minulých ročníků nechyběly ani klasické vyvražďovačky jako třeba Černé Vánoce nebo Zlý večerníček, který byl doveden k dokonalosti díky kresleným postavičkám toužícím po krvi.

A na jaké kousky se tedy můžeme těšit? Ze seznamu filmů bych určitě doporučil Skautský průvodce zombie apokalypsou, takový film prostě musí být kvalitní. Já si v Brně nejspíš zajdu na Hvozd, který ale působí docela seriózně... No uvidíme. I když akční kousek Poslední drak s 31 % na CSFD mě také docela láká - když už to má být špatné, ať je to špatné pořádně.

Program 12. ročníku (2016)
www.otrlydivak.cz/filmy/program.html

Na závěr si samozřejmě dáme upoutávku.

_ _