A je to tady! Kompletní program Festivalu otrlého diváka je konečně zveřejněn, a tak mohu i já dokončit svou pozvánku. Pokud patříte mezi fanoušky alternativních filmů a nízkorozpočtových trháků, festival je tu právě pro vás. Začneme tou nejdůležitější informací, kterou je kdy. První promítací večer je úterý, 28. 2. v pražském kině Aero. Od úterý až do neděle 5. 3. se můžete těšit na 2 a více filmů každý den, v sobotu pak na více jak desetihodinový maraton. Do Brněnského kina Scala Otrlý divák zavítá o týden později, v pátek 10. 3. 

Promítat se budou 3 filmy, stejně jako loni. Další týden proběhne druhá mini projekce v Hradci králové, tedy 17. 3. v pátek. Takže to nejdůležitější už víme, a tak se můžeme podívat, co přesně nám 13. ročník nabídne.

Program 13. ročníku (2017)
www.otrlydivak.cz/filmy/program.html

Kompletní program naleznete na stránkách festivalu, ode mě se teď dočkáte pár tipů, co si nenechat ujít. Pokud chcete jít a nevíte na co, pokud vás zaujalo více filmů, ale nemáte čas vidět všechny, doporučuji cokoli s live dabingem. Dabing na živo je jeden z nejlepších vynálezů v historii kinematografie a hlavně jedinečný zážitek. Máte kino s divadlem zadarmo. Kdo nezažil, nepochopí. (A měl by se hned sebrat a koupit si lístek na hrozně špatný film s živým dabingem).

Co se týče pražské projekce, viděl jsem pouze 2 filmy, oba mohu doporučit. Tím prvním je snímek Jsou mezi námi, jehož ukázku vidíte na úvodním obrázku článku. Film je rozhodně povedený, ale svým konceptem sem tak trochu nezapadá... Je příliš normální. Ale to neznamená, že není dobrý. (Profil na CSFD)

A tím druhým je klasická love story v trochu alternativním pojetí:

Tromeo a Julie

V tomto příběhu se se Julie neotráví lahvičkou s jedem, ale změní se v radioaktivní zmutované monstrum. Aneb jak to dopadá, když se režisér kousků jako Toxický mstitel a Atomové gymnázium pokusí o adaptaci slavného díla. Že vám tyhle filmy nic neříkají? No to je možná dobře... Pokud ale víte, která bije, určitě si tuto šílenost o bisexuální incestní Julii nenechte ujít. Nebudete litovat. (A ten týpek, co v traileru visí za hlavu z auta je Kirk z Gilmorových děvčat...)

Profil na CSFD

_ _

Z ostatních filmů určitě nezklame mexický wrestler El Santo (El Santo bojuje proti Frankensteinově dceři) a rumunská psycho šílenost Buď moje kočka: Dopis pro Anne.

Brno

Hlavní film brněnského repete je Exodus do Šanghaje. Trailer sice působí strašně dramaticky, ale podle popisku to spíš bude nějaký mix Schindlerova seznamu, Hanebných panchartů a béčkových kung-fu filmů líznutých návyky studia Asylum... No určitě se bude na co těšit. Následuje horor Nicota, což opět vypadá na seriózní film. Ale proč ne. Jsou tam sekyry a chapadla, takže dobrý. Mezi horory se řadí i první snímek o šesté, a to May. Myslím, že to bude velice přínosný večer.

_ _

A na závěr ještě pár rychlých odkazů: