Poznačte si do kalendáře termín 5. - 10. března pro Prahu a 6. dubna pro Brno. Další ročník Festivalu otrlého diváka je tady a stejně jako každý rok i letos přináší spoustu nevhodných filmů. Opět je z čeho vybírat, ale je tam jeden titul, který si zaslouží zvláštní pozornost. Ale nebudu předbíhat. Program pro Regionální repete v Brně a dalších městech bohužel ještě není znám, ale jak poznamenal kolega - pokud vás zajímá, co budou dávat, nejste skutečně otrlý divák.

Program 15. ročníku (2019)
www.otrlydivak.cz/filmy/program.html

Jakmile bude znám brněnský program, doplním. Z toho pražského jsem vybral dva filmy, o kterých se krátce i dlouze zmíním. První je "Nukleární holomajzna". Už název napovídá, že tohle vidět chcete. Přidávám ještě popis filmu z CSFD, protože sám bych to asi nenapsal líp.

Po nukleárním holocaustu může přijít jen jediné - nukleární holomajzna. Poté, co jaderné hlavice Spojených států a Sovětského svazu proměnily značnou část území obou zemí ve zdevastovanou pustinu, velmoci došly k závěru, že tentokrát to opravdu přepískly. Napadl je jediný způsob, jak odvrátit totální atomový armageddon - Američané a Sověti si to musí vyřídit doslova jako chlap s chlapem. Z každé země byl vybrán jeden šampion. Oba byli odvezeni do lesíka ve Virginii. Jejich zápas má rozhodnout, kdo válku nakonec vyhraje.

Druhý film je pak "Občan Toxík: Toxický mstitel IV". K němu vám povím víc, protože už jsem měl tu čest ho v minulosti zhlédnout. Bude to pravděpodobně ten nejhorší film, jaký jste kdy viděli. A tím nemyslím špatně natočený - ale brutální, nevhodný, nechutný a ještě spoustu dalších přívlastků, které člověk použije sotva jednou za 20 let. Ale pro malé procento z vás, pro ty opravdové fajnšmekry, to bude jedinečný zážitek. Ve 108 minutách nepřestávající jízdy se můžete těšit plínkový gang, superhrdiny jako Delfíní muž či Master Bator a hlášky typu "Prosím, nestřílejte už další retardy".

Vážně. Je to opravdu jeden z nejhorších filmů na světě. Anebo nejlepších. Vaše volba.

A to říká člověk, který viděl například tohle nebo dal 5 hvězdiček filmu, ve kterém je tahle scénka. (Také upozorňuji, že už i trailer je pro otrlé diváky.)

_ _

Aktualizováno: Regionální repete - Brno

Tak oni nám dali Toxíka jako hlavní film večera. S živým dabingem. Opět mám pro co žít. A když ne pro jeden z nejzlejších filmů, co byl kdy natočen, tak aspoň pro nové překlady starých jmen. (např. Tromaville jako Tromákov, superhrdina Sádloprd) Jen je škoda, že nebyl využit celý potenciál soboty a první film začíná klasicky v 6... Je to westernová komedie Uzenáčova chýše, no proč ne. A na závěr se opět můžeme těšit na novinku s přívlastkem "napínavé". Tentokrát to bude hudební thriller Vládci chaosu, něco pro metloše! Ano, je to přesně o těch dvou kapelách, co se navzájem vraždily a vypalovaly v Norsku kostely.

Vzpomínka na loňský rok

Protože jsem loni úplně zazdil pravidelnou recenzi, která vždy následuje po mé návštěvě kina, zkusím na chvíli zavzpomínat, jaké to loni bylo. Hlavní film večera byly Velké kozy na Havaji. Klasické akční béčko z osmdesátých let, takže tady nešlo nic zkazit. Abyste si o filmu udělali představu, stačí jediná ukázka, kterou jsem už dával do článku s upoutávkou. A v tomhle duchu se nesl celý film.

Naopak tým Festivalu otrlého diváka přenesl live dabing na další úroveň, když začali překládat i jména hlavních hrdinů. Víte, jak se v amerických filmech v každé větě oslovují jmény? Další drobnost, u které dostala divákova bránice zabrat. Kde je Ruda a Čeněk? (V originále Rowdy a Jade.) Slečny (ty, co měly velké kozy) zase titulovali Dana a Karen. (Donna / Taryn.) A samozřejmě hlavní padouch nebyl nikdo jiný, než Standa.

_ _

Jako poslední film jsme dostali nový snímek Chamrad'. Sledujeme příběh bývalého wrestlera, který se zaplete do něčeho, do čeho nemá a rozjíždí kolotoč násilí, vydírání a vražd. Film je rozdělený na krátké příběhy jednotlivých postav, které se postupně spojují. Zatím dobré - takový nízkorozpočtový Tarantino. Jenže všechno se změní ve chvíli, kdy na scénu nastoupí týpek s vytetovaným hákáčem přes celý obličej. Od té chvíle už to člověk tak nějak nedokáže brát vážně. Nicméně jak napětí houstne, divák se pomalu oprostí od této tragikomické existence a vychutná si nadupané finále. Za mě velice povedený film.
_

lowlife.jpg