Už mám vaši pozornost? Hned v úvodu ale musím uvést věci na pravou míru: žádná Jennifer Lawrence se konat nebude. Dnešní článek je naopak plný herců mizerných v rolích ještě horších. Vítejte u pokračování tipů na bizarní filmy z nejtemnějších hlubin světové kinematografie, v pořadí 14. dílu

No nějak jsem vás sem dostat musel. Nyní se pohodlně posaďte a dejte šanci filmům, které byste si dobrovolně nepustili. 

Útok mutantů (2016)

mutanti.jpg

První film na dnešním seznamu nebude klasické monster béčko, jaká běžně sleduji. Spíš podprůměrný horor. Zápletka je ovšem klasická: rodina na útěku před příšerou / hromadou příšer / katastrofou (nehodící se škrtněte). Odpadní zábava se tentokrát nedostavila, místo toho film předvedl rozumné napětí za málo peněz. Je tam totiž opravdu hodně mutantů. Fakt strašně moc. Na úvodu dostaneme mutanty, v průběhu filmu víc mutantů a na závěr úplně nejvíc mutantů. A pořád útočí. Celou dobu. 

Hodnocení CSFD: 19%
Moje hodnocení: průměrně napínavý film, protože je tam hrozně moc mutantů
Profil na CSFD

_ _

Žraločí invaze (Bait, 2012)

bait.jpg

Stejně tak Žraločí invaze není klasická Asylum/SyFy produkce, ale jeden z těch serióznějších filmů - tedy do určitého okamžiku. Pak se totiž vynoří žralok z vody a ukousne půlku člověka... Ale to přeci nevadí! Hodnocení na CSFD je na poměry celkem vysoké a já vám film doporučit můžu. Slovo "invaze" v názvu tentokrát nepoukazuje na céčkovou kvalitu, jen chybně zvolený alternativní název. 

Hodnocení CSFD: 47%
Moje hodnocení: sympatický vážně myšlený film
Profil na CSFD

Měsíc v ohrožení (2006)

estorm.jpg

Ať tu máme z každého žánru něco, nesmí chybět ani správně odpadní katastrofák. Tentokrát se v Měsíci objeví trhlina, kterou dostane za úkol zlikvidovat nějaký Baldwin (je jich moc a pletou se mi), expert na demolice. Výbuch totiž vyřeší vše.  Zápletka, její řešení i celkový děj je stupidní, ale právě skrz jeho jednoduchost si u filmu odpočnete. Nechybí ani fajn slečna po boku hlavního hrdiny, která měla ve scénáři napsáno asi jediné: "Tvařte se nadrženě"

Hodnocení CSFD: 24%
Moje hodnocení: hloupý oddychový katastrofák
Profil na CSFD

Noah's Shark (2022)

noahs-shark.jpg

Noe měl dalšího syna jménem Zadkiel. Ten uzavřel dohodu s démonem vtěleným do žraloka, démon ho zradil. Naši hlavní hrdinové mezitím provádí exorcismus prokletého prkna, aby pomohli odkrýt tento tajemný příběh. A třeba najít i ztracenou archu. To byl zase kulturní zážitek na úrovni... Ale nebojte. Bude ještě hůř. 

"Proč je tolik ztracených knih Bible? Kdyby bylo tolik ztracených knih Harryho Pottera, lidi by se zbláznili!" 

Hodnocení IMDB: 1,7/10
Moje hodnocení: Ne. Prostě ne. Ale pobavil jsem se. 
Profil na IMDB / CSFD

Celý film na YouTube

Bikini Girls vs. Dinosaurs (2014) 

bikini-girls.jpg

Ano, čtete správně. Ne, ještě jsem se úplně nezbláznil. Pro každý článek této kategorie se snažím vždy najít nějaký extrémně bizarní film. A tak jsou tu Holky v bikinách versus dinosauři, skutečné a čisté peklo. Ani nevím, jestli se následující počin dá vůbec nazvat filmem. Ale dojmy ve mně zanechal tak hluboké, že se o ně musím podělit dál. Už jsem se považoval za diváka špatnými filmy ostříleného, než přišla tahle... Věc. Celý film je na YouTube; prosím sledovat pouze na vlastní nebezpečí. 

Hodnocení IMDB: 2,3/10
Moje hodnocení: do teď nechápu, co jsem to sakra viděl
Profil na IMDB / CSFD

Celý film na YouTube

_ _


Při sbírání podkladů pro tento článek jsem toho opět zhlédl víc, než je zdrávo. Pokračování proto najdete na Mikroblogu