Poslední článek z dílny fanouška filmového braku mi přinesl spoustu materiálů k odporně špatným filmům. Se všemi z nich ovšem nechci zaplácat plnohodnotný příspěvek, a tak přináším své dojmy aspoň zde na Mikroblogu.

40 dnů a nocí (2012)

Asylumácká odpověď na blockbuster 2012 je zhruba stejná hovadina, jako její předloha. Absurditou ji ale mnohonásobně překoná, což ve výsledku bohatě stačí na příjemně odpočinkový nesmysl. A když vím, že to tvůrci nemyslí vážně, bavím se mnohem víc. 

Hodnocení CSFD: 15%
Moje hodnocení: béčkovou zábavou svou předlohu překoná
Profil na CSFD 

Moon Crash (2022)

moon-crash.jpg

To stejné platí pro mockbuster nedávné novinky Moonfall. Ten má sice perfektní vizuál, ale je to kravina úplně největšího kalibru. Naopak Moon Crash navíc splňuje všechny podmínky céčkové produkce. Všeho všudy asi 6 herců. První půlku filmu se vůbec nic neděje, ale je k tomu hrozně napínavá hudba, takže má divák pocit všudypřítomného napěti. Druhou půlku filmu se pak snaží sejmout meteor laserem, ale protože hudba poleví, už to tak napínavé není.

Hodnocení CSFD: 9%
Moje hodnocení: příjemný odpadní katastrofák
Profil na CSFD 

Vetřelec: Nebeská bitva (2017)

Námět byl poměrně vtipný. Banda hendikepovaných vojáků bojuje proti gargoylovi. Musím říkat víc? Asi ani nemusím. Film je průměrná nuda, ale není nekoukatelný. 

Hodnocení CSFD: 10%
Moje hodnocení: průměrná nuda s vtipným námětem
Profil na CSFD 

Aquarium of the Dead (2021)

aquarium.jpg

Sequel k Zoombies se povedl mnohem méně, než jeho první díl. Tak promrhaný potenciál! Jako divák k odpadnímu humoru náročný jsem viděl v každém druhém záběru příležitost, jak tam přidat nějakou vtipnou pitomost. Tvůrcům ale nejspíš došly nápady, takže se moc zábavných scén nedočkáme. 

Hodnocení CSFD: 14%
Moje hodnocení: škoda promarněného potenciálu, jinak podprůměrné
Profil na CSFD 

_ _


To je prosím vše. A pokud jste sem nepřišli z hlavního článku, nezapomeňte se na něj podívat!