Stejně jako každý rok, i letos jsem na Vánoce připravil nový seznam ukrutně špatných filmů. Internetový Ježíšek bude určitě bohatý, protože podobné články tu budou alespoň 3. Dnes se mimo jiné podíváme na třetí pokračování Titaniku, jeden vážně myšlený katastrofák a chybět nebudou samozřejmě ani žraloci. Žraloci nesmí nikdy chybět. 

Titanic 666 (2022) 

titanic-666.jpg

Titanik I se potopil. Titanik II také. Tak co uděláme? Pošleme Titanik III na identickou trasu! Co by se tak mohlo pokazit? Tentokrát ale na vině nebude ledovec či chyba v navigaci, ale tajemná slečna, která oživí duchy mrtvých pasažéru Titaniku I. A na závěr se změní na Darth Vadera. Titanic III rozhodně nepotěší fanoušky původního filmu, ale vykouzlí úsměv na tváři všem milovníkům béčkové zábavy. 

Hodnocení CSFD: 18%
Moje hodnocení: vtipná pitomost
Profil na CSFD

_ _

Meteor Moon (2020)

meteor-moon.jpg

Asylum odpověď na velkofilm Moonfall je asi stejně hloupá, jako její předloha. Hlavní rozdíl je pak samozřejmě nízký rozpočet a špatní herci. Film je klasická zábava posledního regálu staré videopůjčovny, ale jak se přehoupne do druhé půlky, kde přestane fungovat základní logika existence věcí, divák se začne náramně bavit. Týpci jedou autem ve vesmíru, pro navigaci používají kompas (kompas ve vesmíru!) a následně je zachrání obří tampón, díky kterému se dostanou zpět na zemi. Perfektní. 

Hodnocení CSFD: N/A
Moje hodnocení: absurditou svou předlohu netrumfne, ale béčkovou zábavou určitě
Profil na CSFD

Shark side of the Moon (2022)

shark-side.jpg

Žraloci nesmí chybět v žádném seznamu béčkových bijáků a nebudou chybět ani dnes. Tentokrát jsem narazil na tento úlet, který je vlastně béčko umocněné na další béčko. Inspirace ve filmu Iron Sky se tu totiž nezapře. Jen mi dochází písmenka abecedy. 

Posádka, která se po mnoha letech vrátí zpět na Měsíc, tu ale nenajde nacistickou základnu. Objeví tu osamělého sovětského vědce, který tam vyvezl geneticky modifikované žraloko-lidi. No přece proto, aby nezotročili lidstvo ještě za studené války, že. A protože jsou rudí inženýři vynalézaví, přišel soudruh na to, jak na Měsíci dýchat bez skafandru. Takže si tam všichni pobíhají, loví je dvounozí žraloci a zároveň vedou psychologickou bitvu se žraločí císařovnou. Jak to celé dopadne, to už se musíte podívat sami. 

Hodnocení CSFD: 22%
Moje hodnocení: film, co se nedá slovy vyjádřit, takže ho musíte vidět
Profil na CSFD

_ _

Sharkula (2022) 

sharkula.jpg

Ale na tento film jsem se převelice těšil. Že by mistrovské dílo jménem Sharkenstein konečně dostalo důstojnou konkurenci? Režisér stejný, počet herců se dá spočítat na jedné ruce, rozpočet nulový, nápad úplně geniální... No bohužel, Sharkula se příliš nepovedl. Tedy v porovnání s jinými klenoty ve svém žánru. Vůči běžné produkci je to obří lejno ve špinavém záchodě, umístěném na dně žumpy uprostřed smradlavé stoky. Ale pokud jste fanoušci skutečného bizáru, doporučuji. Já se bavil jen trochu podprůměrně. 

Podařilo se mi dohledat, že režisér pracuje s rozpočtem max. 10 000 dolarů. Pro srovnání, studio Asylum má filmy do 1 milionu dolarů, přičemž nejdražší blockbustery jako Avengers nebo Piráti z Karibiku se pohybují okolo 300 milionů dolarů. (Jeden díl Ordinace v růžové zahradě stojí 1,7 milionu korun / $ 74 000.)

Hodnocení CSFD: 21%
Moje hodnocení: trochu zklamání, ale pořád slušná odpadní zábava
Profil na CSFD

The Wandering Earth (Země na scestí, 2019)

wandering-earth.jpg

A právě rozpočtem následující film do kategorie filmového béčka nespadá. Země na scestí je blockbuster skoro za 50 mega, jen kdyby nebyl tak šíleně absurdní...

Číňani se rozhodnou, že k Zemi přidělají motory a odcestují s ní do jiné sluneční soustavy. Ano, s celou planetou. Když už záchrana, tak přece pořádně! Jenže se trochu přepočítají s gravitací Jupiteru a hned máme zaděláno na spoustu krušných chvil. 

Film přesně splňuje to, co jsem o katastrofácích v minulosti napsal: kravina je to pokaždé, jde jenom o peníze. A tady jich bylo opravdu hodně. Takže máme výborný vizuál, díky kterému se dá filmu odpustit jeho totálně nesmyslný děj. A mě to bavilo. 

Hodnocení CSFD: 51%
Moje hodnocení: chytlavý nesmysl s výborným vizuálem
Profil na CSFD

The Burning Dead (Volcano Zombies, 2015)

burning-dead.jpg

V posledním filmu už ale zase vrátíme k podstatě filmové žumpy, a to špatnému scénáři, ještě horším hercům a úplně nejhorším efektům. I když tady se díváme na slušný nadprůměr v daných kategoriích.  

Samotní lávoví zombíci jsou super. Akce sice málo, hlavní hrdinové tam furt nesmyslně pobíhají tam a zpátky, ale aspoň jsou sympatičtí (tj. nejsou to otravní kreténi), a tak jim divák jejich iracionální chování odpustí. Jen režisér tu měl nějakou utkvělou představu, že zombík vás nezačne hned žrát, ale nejdřív z vás vytáhne všechna střeva... Což si asi užil fakt jen režisér, protože mně tu rozhodně chyběl větší počet zombifikovaných vidláků. 

Na konci jsem ale vůbec nepochopil, co se sakra stalo, takže mi v hlavě zůstal jen pocit nenaplněného potenciálu. Ale asi už mám vysoké nároky na takovéto odpadní filmy.

Hodnocení CSFD: 18% 
Moje hodnocení: nápad výborný, zpracování horší, ale co by člověk chtěl, že
Profil na CSFD

_ _