Pokud už vám všechny ty kýčovité pohádky a romantické filmy lezou krkem, můžete zbystřit! Mám tu pro vás pravidelný nášup béčkových hororů, které nenechají vaši bránici v klidu. Dnes si dáme filmy tematické k současné situaci: budou zombíci, mnohé další viry a nebude chybět ani ovládání mozku. 

Mutantní krokodlaci z bažin (2013)

redneck-gators_1.jpg

Předpokládám, že už po přečtení názvu jste vybuchli smíchy. Počkejte, až ho uvidíte. Ono totiž nejde o úplně klasický monster film. Příběh je navíc i variací na klasické shakespearovské drama: dívka z jedné rodiny má ráda chlapce z druhé, jenže oba rody jsou odvěcí nepřátelé. Mezitím je ale požírají aligátoři, a koho nesežerou úplně, ten se v jednoho změní.

Ale pozor! Je to sice krvelačný aligátor, ale v jeho očích vidím, že je to stále můj otec! 

Hodnocení CSFD: 15%
Moje hodnocení: skvělé béčko s šílenou kombinací žánrů
Profil na CSFD

Corona Zombies (2020)

corona-zombies.jpg

Svět upadl do koronakrize a teroristé unesli nákladní loď s hajzlpapírem. Prezident povolá elitní jednotku Corona Squad, aby problém vyřešila. Mezitím sledujeme v médiích globální apokalypsu, toho času ve strip clubu, který pomalu zdolávají zombíci.

Dámy a pánové, tohle bylo něco nepředstavitelného. Film je samozřejmě klasický hnůj s nulovým rozpočtem, ale jedna věc mi do hlavy nešla. Proč je to předabované v postprodukci a všichni tam zní jako vypravěč? Proč herci vypadají jako z akčňáku 60. let? To všechno ještě přidá grády k absurditě tohoto výtvoru. Doporučuji jen skutečně otrlým divákům. 

"Nastartuj! Nemůžu, zombíci nám museli dát cukr do nádrže!"

Hodnocení CSFD: 9%
Moje hodnocení: Nedokážete si představit, jak hrozné to je. Ale jinak super!
Profil na CSFD

Zoombies (2016)

Zombifikovaná zvířátka bývají časté zpestření nejednoho zombie hororu. I těch seriózních. Ale co kdyby se v zombíky proměnila úplně všechna zvířátka v ZOO? Co se potom může stát? Stane se spousta zábavy, přesně to. Film má i pokračování, jenže to už samozřejmě postrádá originální nápad. Ale Zoombies jedničku můžu doporučit všema deseti. A hodnocení 31% je na tvorbu Asylum už jako hodně vysoké. 

Hodnocení CSFD: 31%
Moje hodnocení: Zábavný rodinný film ze ZOO. Vlastně ne moc rodinný.
Profil na CSFD

_ _

Invaze smrtícího hmyzu (2002)

smrt-hmyz.jpg

Další film na seznamu patří mezi ty podprůměrné, ale já ho stejně chci zmínit. Hraje tam totiž Kimberly. Tedy růžový strážce z devadesátkového seriálu Power Rangers. Ten vrchol trapnosti, který jsme ale v dětství všichni žrali. A tak mě zajímalo, jak to s jejím herectvím vypadá později. No Invaze smrtícího hmyzu, tak to vypadá. 

Film překvapivě není až tak tragický, nicméně opakuje tu stejnou zápletku, jako všechny ostatní hmyzí filmy. Co dělá hmyz v béčkovém hororu? Za prvé: snaží se vás zabít. Nebo za druhé: vleze vám do mozku a začne vás ovládat. Toto je ten druhý případ. Ale dokoukat se to dalo. 

Hodnocení CSFD: 23%
Moje hodnocení: na hmyzí film dobrý, na monster béčko podprůměr
Profil na CSFD

Lovec démonů (2016)

dont-kill-it.jpg

Aaaarr! Bum ho brokovnicí. Aaaarr! Jeb ho sekyrou. Aaaarr! Zahodím brokovnici, mačeta je lepší! Lovec démonů je neskutečný nářez od začátku do konce, lidé umírají jak na běžícím páse a vás už bolí břicho, protože je to obrovská bžunda. Tento film jsem nastínil ve svém posledním článku o hororových komediích, ale do TOP 10 se nedostal právě proto, že je to béčko jak vyšité. Ale takové to fajn béčko. S Dolfím. O čem přesně je vám blíž říkat nemusím, protože je to úplně jedno. Bavit se budete. 

Hodnocení CSFD: 45%
Moje hodnocení: masakr jak na obrazovce, tak pro vaši bránici
Profil na CSFD

Zombie Shark (2015)

zombie-shark.jpg

Tak výborný žraločí film přede mnou schovali! Tohle bylo úplné blaho pro mou duši. Ale abych to vzal od začátku: Žralok s anténkou. Aktivní domobrana ho loví sekačkou na trávu. Žralok nakrmený granátem si katapultuje hlavu, která ještě stihne někoho sežrat. A to byl jen výčet některých bizarností, které na vás toto mistrovské dílo chystá. 

Film byl brán hodně odlehčeně, což je velké plus. Žralok kousal lidi, měnil je v zombíky. Kousal jiné žraloky, také je měnil v zombíky. Prostě kopec srandy. Na závěr výjimečně nebyla žádná romantika, ale dojemná (a otřesně zahraná) scéna. Chvíli jsem si myslel, že ten člověk ve filmu hraje, jakože to hraje. Ale nehrál. Hrál to vážně. 

Hodnocení CSFD: 22%
Moje hodnocení: jeden z nej žraločích filmů, když nepočítám Sharknada
Profil na CSFD