Na podzim jsem sliboval, že se letos nebudu opakovat a nezaplním úvodní stránku hromadou článků o tom samém. Na druhou stranu si nechci nechat ujít příležitost pohovořit o svých oblíbených seriálech; jako správný seriálový fanda. Proto se v rámci jednoho článku podívám na nové řady svých oblíbených seriálů a zároveň připomenu ty, které nám každou chvíli začnou. Občas je těžké všechno sledovat a zůstávat v obraze - ale s tím vám rád pomůžu. Některé nové řady totiž vážně nechcete vynechat.

Již odvysílané

V následujícím seznamu se můžete podívat na nové sezóny všech seriálů, které začaly standardně na podzim: září a říjen 2016. A zhruba za půl roku je máme zpět.

South Park, 20. řada - 90%

Hodně povedená série. Sledovat ji zpětně už asi nebude mít takové kouzlo, ale vynechat byť jediný díl by byla velká škoda. South Park totiž reflektovat události v reálném čase, kdy se celá řada točila okolo amerických voleb. A po vyhlášení výsledků nám za 2 dny pustili díl, který byl podle toho zařízený. Že by měli nachystané 2 konce? Nebo to věděli? Nebo ty volby přímo ovlivnili? :-) Hlavně je to prostě geniální.

"Guess who's here! It's the president of the United fucking States!"

American Horror Story - My Roanoke Nightmare, 6. řada - 85%

Tak toto bylo kvalitní, podle mě zatím nejsilnější řada AHS. První polovina je výborná. Když si zvyknete na pseudo-dokumentární styl, začnete si pak užívat hrůzy naplno. Pak totiž dojde k drobnému zvratu ve sledu událostí. Na ten jsem četl samé negativní ohlasy, ale mně druhá polovina nadchla. Co bylo v první části dobré, je v druhé ještě lepší.

The Walking Dead, 7. řada - 80%

Nadprůměrná, místy trochu nudná, ale stále kvalitní - taková je 7 řada The Walking Dead. Úvodní díl je snad jeden z nejlepších, jaký seriál měl. Pak se děj začíná trochu sunout, ale Negan je stejně natolik luxusní padouch, že jen díky němu je celý příběh ultimátní. Ať se jde Guvernér zahrabat.

Ash vs. Evil Dead, 2. řada - 70%

Druhá řada byla trochu zklamáním - tedy oproti té první. Už to není nejvíc moc seriál, který jsem kdy viděl, ale "jenom" hodně nadprůměrná hororová komedie. To ale neznamená, že byste si ji měli nechat ujít. O vtipně brutální úmrtí nebude nouze.

Červený trpaslík, 11. řada - 70%

Trpaslík se pomalu vrací k humoru starých dílů, takže o zábavu je postaráno. Charaktery jednotlivých postav jsou pořád stejně vtipné, i když už nejsou nejmladší. Nebude chybět cestování časem, Ježíš, zamilovaný kocour či centrální vědomí vesmíru.

Sherlock, 4. řada

Musím se přiznat, že ke zhlédnutí všech dílů jsem se ještě nerozhoupal. Opět jsou jen 4, kde první je zajímavý a druhý už trochu nudný... A dál nevím. V rámci možností je to ale pořád rozumná podívaná.

Odvysílané a ukončené

Grimm, 6. a poslední řada - 75%

Grimm má od třetí řady hodně vzestupnou tendenci, pátá byla pořádně našlápnutá. V šesté už se celkové napětí trochu zklidnilo, ale zase ne tolik. Dozvíme se skutečnou podstatu tajemného předmětu ukrytého ve Schwarzwaldu i význam symbolů, které ho doprovází. Samotné finále je možná zbytečně překombené, přesto snesitelné. Seriál byl ukončen - no v nejlepším se musí přestat. Třeba se za pár let dočkáme volného pokračování. Za mě důstojné finále.

Sleepy Hollow, 4. a poslední řada - 45%

Nový nepřítel vypouští náhodné démony, aby mohl ovládnout svět. Třetí řada jako přes kopírák. Máme ale nové postavy, nové prostředí, a tak se to zvládnout dalo. Seriál byl ukončen, což je trochu škoda, protože potenciál tu byl. Realizace ale pokulhávala, tak je možná dobře, že se to nesnaží uměle natahovat.

Od podzimu stále běží

Big Bang Theory, 10. řada - 60%

Velký třesk je posledních pár řad hodně křečovitý. Tak nějak už se nedá vymyslet moc nového, čím by postavy mohly pobavit. Tu a tam se najde silnější díl, člověk se stále u každé epizody zasměje, takže to vlastně není tak hrozné.

Supernatural, 12. řada - 60%

Ten už sleduji tak trochu ze setrvačnosti - což jsem myslím říkal i naposled. Bratři do nepohody jsou stále koukatelní, a tak není důvod od něj utíkat. Možná kdyby neměla každá řada přes 20 dílů, mohl by být příběh dynamičtější... Ale byly tam i silnější chvilky. Například, když Dean zabije Hitlera. A nenápadné reference na jiné seriály vždycky pobaví. Sam s Deanem se nám představí jako agent Stark a Martell, v jiné epizodě si Dean hraje s Neganovou pálkou :-)

_ _

Právě začalo

iZombie, 3. řada ~ 75%

Tato seriálová novinka si stále drží vysokou laťku. Po pár epizodách těžko dělat závěry, ale zatím se mi líbí. Rose McIver je stále kouzelná, takže zatím super.

Doctor Who, 10. řada ~ 70%

Za tento odstavec mě fanoušci seriálu asi ukamenují, ale... Nemám rád Capaldiho. Nemám rád jeho novou kolegyni. V minulé řadě nás opustila krásná, talentovaná, prostě úžasná Jena Coleman a nahradila ji nudná holka... S hrozným účesem. Takže ani jedna z hlavních postav už pro mě není atraktivní. Jakože on Capaldi není špatný. Jenže jeho předchůdce Matt Smith mi natolik přirostl k srdci, že změna charakteru o 180 stupňů u jeho nástupce je něco, na co jsem si ani po dvou letech nezvykl.

Ale zpět k novým dílům. Premiéru posunuli až na jaro, protože Doktor bývá standardně vysílán na podzim. Tak snad ty příběhy budou o to lepší. Zatím máme 4 díly, všechny si drží vysoký standard. (Ono je těžké vyrovnat se epizodám jako Don't Blink, "Jsi moje máma" nebo dílu s Van Goghem). Ale jelikož tohle by měla být poslední řada s Capaldim, budu doufat, že se sebe vydá maximum. A já si ho snad konečně oblíbím.

the-100-725-305.jpg

The 100, 4. řada ~ 55%

Země byla zničena nukleární válkou, lidstvo téměř vyhynulo a po 100 letech je na povrch vyslána stovka mladých výrostků, aby zjistili, jestli je obyvatelná. Tento méně známý seriál jsem objevil poměrně nedávno a jeho atmosféra mě nadchla. Moralizování hlavních postav mi už sice leze krkem (Ano, zachráníme tady toho jednoho idiota, který nakonec stejně zařve, čímž ohrozíme životy všech ostatních, ale prostě snaha se počítá... OMG). Postapokalyptický svět, kde se technologie střetává se základním instinktem přežití je ale natolik atraktivní, že jsem u sledování zůstal.

Můžeme se těšit

The Shannara Chronicles, 2. řada

Viděn na Prima COOL, tento seriál si mě hned získal. Fantasy v budoucnosti je dostatečně neohrané téma, aby každý lépe natočený kousek zaujal. A tady máme přesně ten případ. Nové epizody startují v červenci letošního roku.

Fear the Walking Dead, 3. řada

Aneb jak ta zombie apokalypsa celá začala. První řada byla výborná, druhá už trochu zbytečně roztahaná, ale stále rozumná. Pokud vám nestačí podzimní nálož zombíků v The Walking Dead, můžete na ně mrknout už o 3 měsíce dřív, tedy opět v červenci.

Game of Thrones, 7. řada

A to nejlepší na závěr. Víc snad nemusím vysvětlovat, takže se jen podíváme na důležitá čísla: 16. července 2017 má premiéru 7. řada, tentokrát jen o 7 dílech. Následovat bude závěrečná osmá, 6 dílů. Snad ji nebudou zase odkládat.