Nedávno jsem oznamoval nášup nových epizod spousty seriálů a myslím, že po pár dílech bych se k nim mohl ještě jednou vrátit. Spousta z nich se totiž předvedla v nejlepším kabátě, ale jiné, od kterých jsem zase hodně čekal, mne zklamaly. 

Zatím jsem samozřejmě neviděl úplně všechny dostupné díly, takže budu hodnotit jen podle viděného. Ze začátku hned vezmu dva, ze kterých jsem viděl nejméně. Da Vinciho démoni, první 2 díly: nějak tam začíná být moc války a málo vychytávek. To, co se mi na seriálu ze začátku líbilo, tam už není. Ale hlavní myšlenka, co mi utkvěla v hlavě je asi taková: tu Lukrécii by fakt už měl někdo zabít... Zatím nadělala víc škody jak užitku a jistě tomu nebude jinak ani dál. Naopak Grimm začal pěkně našlápnutě, dořešily se resty z řady minulé a stále je co vymýšlet. A jak jsou na tom další seriály? 

South Park: po 6 dílech **

Zatím vcelku slabý. Sice už 19. řada, ale ve světě se děje stále spousta věcí, které lze efektivně parodovat. Bohužel, South Park dost změkl. Došlo sice už i na migranty, ale humor je celkově mnohem mírnější. Nová postava PC principal je na pěst a ani Cartman už se neprojevuje tak, jak se projevoval... Občas to trochu dožene Randy Marsh, ale to samo o sobě prostě nestačí.

Profil na CSFD
Harmonogram epizod na IMDB

Doctor Who: po 8 dílech ****

Naopak Doktor si stále zachovává vysokou kvalitu a zajímavé nápady. Nová řada obsahuje pouze dvoudílné příběhy, takže člověk si bohužel musí vždy počkat další týden, aby zjistil, jak to dopadlo. Byť Peter Capaldi mi zatím nestihl nějak přirůst k srdci, tak se mi nové epizody líbí. Seriál si prostě drží svůj standard a stále je výborný.

Profil na CSFD
Harmonogram epizod na IMDB

Big Bang Theory: po 6 dílech **

Další zábavný seriál, který zábavný být přestává. Jakože pořád se na to koukat dá, ale tvůrcům zjevně dochází gagy a je to hodně poznat. Zatím žádná výraznější scénka...

Profil na CSFD
Harmonogram epizod na IMDB

Sleepy Hollow (Ospalá díra): po 4 dílech ***

sleepy-hollow.jpg

Ospalou díru považuji za mírně nadprůměrný seriál, a tak jsem od nové řady ani neměl přílišné očekávání. Abby ty krátké vlasy nesluší, to je takový můj asi nejvýraznější dojem. Děj je v pohodě, nová temná síla ve Sleepy Hollow je taková nemastná neslaná, ale asi jen nedostala příležitost se ukázat v plné kráse. Ještě uvidíme, zatím v pohodě.

Profil na CSFD
Harmonogram epizod na IMDB

American Horror Story: Hotel: po 5 dílech *****

Tak tohle je naprosto ultimátní. Tři úžasné epizody, pak jedna malinko nudnější a zase brutální mazec v dílu dalším. Troufám si říct, že zatím nejlepší řada. Jessica Lange mi vůbec nechybí (nikdy jsem ji neměl rád, ani tehdy v King Kongovi), nová hvězda Lady Gaga je naopak velice nadějná. Uvidíme, jak se jednotlivé zápletky budou vyvíjet dál, ale jestli si seriál udrží kvalitu, bude to masakrózní.

Profil na CSFD
Harmonogram epizod na IMDB

Supernatural: po 4 dílech ****

Nesmrtelní bratři stále bojují proti zlu, nyní nově proti zlu naprosto neznámému. Zatím rozhodně lepší než pár předchozích řad, příběh se mi opět začíná líbit. Uvidíme, co přijde dál.

Profil na CSFD
Harmonogram epizod na IMDB

The Walking Dead: po 5 dílech *****

V současnosti nejpopulárnější seriál o zombících si zatím zvládá držet svou úroveň. Nové díly jsou kvalitní, tedy první 3, poslední dva díly byly takové nudnější... (Ne, fakt mě nezajímá životní příběh šaška s čaganem.) Každopádně hned v prvním dílu bylo nastíněno, o čem to celé bude a rozhodně se ještě máme na co těšit. Walking Dead zatím hltám s každou novou epizodou. (A mimochodem Glenn to zvládne, to víme od prvního dílu.)

Profil na CSFD
Harmonogram epizod na IMDB