V prvním dílu jsem vám přinesl takovou malou ochutnávku šílených filmů, které není radno podceňovat i přes jejich nízké hodnocení. Mohou nám totiž dát ten pravý, nefalšovaný kulturní zážitek. Budete si spíš pamatovat průměrný blockbuster nebo totální hrůzu, co jste viděli opilí u kamaráda na chatě? (A smáli jste se od začátku do konce...) A přesně takovým filmům budu věnovat i pokračování. Podíváme se na základní kámen všech hororových béček: žraloky

Celé to bude jen o žralocích. A to se vyplatí. A když si přečtete první půlku článku, dostanete tipy na dalších 7 žraločích filmů zcela zdarma! A to už se opravdu vyplatí!

Žraloci

Megažralok vs. obří chobotnice (2009)

Megažralok a jeho další pokračování jsou už taková Asylumská klasika. Co filmy postrádají na akci, dohání na velikosti. Megalodon je v každém dílu a vlastně i v každém záběru jinak veliký, žere různě velké věci, fackuje vojenské lodě a občas překousne most nebo zlikviduje dopravní letadlo. První film doporučuji vidět už jen z principu, o těch dalších to ale říct nemůžu. Jednoduše řečeno - je to nuda.

Hodnocení CSFD: 19%
Moje hodnocení: geniálně absurdní útoky, zbytek pokulhává
Profil na CSFD

_ _

Megažralok versus Crocosaurus (2010)

Přerostlá paryba dostane nového nepřítele. Tentokrát jím bude asi půlkilometrový krokodýl. Na druhý díl se ještě koukat dalo, ale vtipné scény tu postupně nahrazuje spousta nudy. Ale jeden kvalitní citát jsem stejně našel: "Musí přestat bombardovat žraloka, má v sobě jadernou ponorku! Je z něj jaderná bomba!"

Hodnocení CSFD: 15%
Moje hodnocení: jedna hvězdička za tu hlášku
Profil na CSFD

Mega Shark vs. Mecha Shark (2014)

mega-shark-mecha-shark.jpg

Po té, co megažraloka nezastavila ani obří chobotnice, ani krokosaurus, rozhodnou se inženýři postavit mechanického žraloka. Nebo raději ne. Tuhle hrůzu jsem ani já nezvládl do konce. Christopher Judge (Teal'c ze Stargate) mě na film tak trochu nalákal, ale jeho dialogy jsou vlastně velice podobné, jako v té Hvězdné bráně: "Vskutku." a pak půl hodiny mlčí. Jenže už to nějak ztrácí své kouzlo.

Hodnocení CSFD: 18%
Moje hodnocení: tohle jsem do konce nevydržel
Profil na CSFD

Megažralok vs. Kolossus (2015)

Slabě lepší než předchozí filmy, je tu pár vtipně ujetých scén, například ta s družicí. Ale na devadesátiminutový film to úplně nestačí. Že by to napravil připravovaný pátý díl Mega Shark vs. Moby Dick? No nemyslím si.

Hodnocení CSFD: 20%
Moje hodnocení: asi nejméně nudný film série
Profil na CSFD

Žralokonádo (Sharknado, 2013)

sharknado-1.jpg

Viděli jste na Nově? Že ne? O hodně jste přišli! První díl je klasické nízkorozpočtové béčko. Do hlavní role nacpali blonďáka z Beverly Hills, blondýnu z Prciček a spoustu žraloků. A brokovnic, motorových pil a dalších šikovných nástrojů na žraločí apokalypsu. Námět je ale zajímavý a film se mi vcelku líbil.

Hodnocení CSFD: 29%
Moje hodnocení: béčko s velkým potenciálem
Profil na CSFD

Sharknado 2: The Second One (2014)

Tvůrci si zjevně uvědomili potenciál jedničky, malinko navýšili rozpočet, a že prý uvidíme, co z toho vznikne. A vzniklo z toho něco úchvatného. Druhý díl je o úroveň výš než první; všechno znovu, akorát větší a lepší.

Hodnocení CSFD: 27%
Moje hodnocení: lepší než první, ale pořád má rezervy
Profil na CSFD

Sharknado 3: Oh Hell No! (2015)

Když si člověk myslí, že už ho nic nepřekvapí, objeví se David Hasselhoff a žraloci ve vesmíru. A to je velice pádný argument, proč se na film podívat. Nechybí ani úvodní masakr, toho času v Bílém domě. Trojka je opět lepší jak dvojka, takže ji chcete.

Hodnocení CSFD: 37%
Moje hodnocení: asi začínám mít rád Sharknada
Profil na CSFD

Sharknado 4: The 4th Awakens (2016)

Ochutnávku naprosté dokonalosti čtvrtého dílu můžete vidět v traileru výše. Z Tary Reid už se stal úplný Robocop, žralokonáda se mění na pískonáda, roponáda, radioaktivní žraločí bleskonáda, to vše za doprovodu spousty zubů, motorových pil a světelných mečů. Být tu ještě Megashark, je to film století.

Hodnocení CSFD: 48%
Moje hodnocení: dokonalost ve své nejčistší podobě
Profil na CSFD

_ _

Sharktopus (2010)

sharktopus.jpg

Žraloci i chobotnice už tu byly, tak co to zkusit zkombinovat? První díl je opět čistokrevné béčko. Nudný děj, náhodné útoky obludy a pár vtipných úmrtí. Pro zasmání stačí.

Hodnocení CSFD: 20%
Moje hodnocení: netradiční monstrum je vždycky zajímavé
Profil na CSFD

Sharktopus vs. Pteracuda (2014)

Cože? To už jsme v modrém hodnocení? No fakt že jo - a právem. Útoky jednotlivých příšer jsou naprosto famózní, nechybí pohledná hlavní hrdinka, fackování žraloka křídly a zápletka, která občas dával i smysl. Druhá půlka filmu a samotný lov na monstra se sice trochu táhne, ale celkový dojem je víc než pozitivní.

Hodnocení CSFD: 34%
Moje hodnocení: čím menší smysl to dává, tím je to lepší
Profil na CSFD

_ _

Sharktopus vs. Whalewolf (2015)

Třetí díl bohužel zdaleka nedosahuje kvalit druhého, film už se jen snaží těžit ze zažitého. Verlibovlk je sice milé zvířátko, ale aby udržel diváka u obrazovky, to spíš ne. Oproti předchozímu dílu velké zklamání, no snad příště vymyslí něco lepšího. A nejvtipnější scény jsou bohužel až na závěr... Také mě moc mrzí, že se nakonec nenatočil Sharktopus vs. Mermantula (tarantulo-mořský paňác). To mohla být aspoň sranda.

Hodnocení CSFD: 39%
Moje hodnocení: omáčka okolo to hodně kazí
Profil na CSFD

Superžralok (2010)

Tank na nohách kope do žraloka, ten mu dává facku ploutví. Už mám vaši pozornost? :-) Takhle naprostá šílenost mě bavila od začátku do konce. Je pravda, že nebýt sympatické slečny v hlavní roli, asi bych se chvílemi nudil, ale s tím se přeci musí počítat. Zvlášť u filmu s 18%.

Hodnocení CSFD: 18%
Moje hodnocení: hrozná, ale vtipná šílenost
Profil na CSFD

_ _

Útok žraloka (2009)

Pobřeží Malibu smete tsunami a s ní přijdou i prehistoričtí žraloci. Ti mají podle scénáře být už vyhynulí, i když oni ve skutečnosti tedy existují... Tuhle drobnou nejasnost by člověk tvůrcům i odpustil, ale otřesné zpracování filmu už ne. No je poznat, že australsko-kanadská produkce prostě není Asylum. Ti jsou mistři v oboru a špatně se s nimi soupeří. Takže jestli chcete pořádný žraločí kousek, zkuste raději některý následující. Ty nemají s tímto filmem naštěstí nic společného, jen podobný název.

Hodnocení CSFD: 13%
Moje hodnocení: ani spousta sežraných lidí to nespraví
Profil na CSFD

Útok dvojhlavého žraloka (2012)

Otázka zní - bude stačit hromada holek v bikinách k tomu, aby byl film koukatelný? No přidejte ještě multifunkční obludu a bude. Tady se mi líbilo, jak lidé padali do vody zásadně po dvou - aby tvůrci ukázali skutečný potenciál dvouhlavého lovce. Jinak herecké výkony otřesné, žralok v každém záběru vrčel jako medvěd při orgasmu, ale máme tu spoustu roztrhaných nešťastníků, takže se to nějak zvládnout dalo.

Hodnocení CSFD: 17%
Moje hodnocení: slabý nadprůměr, nebylo to zlé
Profil na CSFD

_ _

Útok trojhlavého žraloka (2015)

3-headed-shark-2.jpg

Úplně vidím ty myšlenkové pochody režiséra... "Co takhle natočit něco nového. Něco, co tu ještě nebylo. Co třeba útok TROJhlavého žraloka?" Takže asi tak. Na rozdíl od prvního dílu, který je čistokrevná vyvražďovačka, se tady snažili i o nějaké vedlejší dějové linie, čímž vlastně jen ukázali, jak moc to neumí. Znatelně horší, první díl bohatě stačil. I když zase tu hraje Mačeta... A má mačetu – a seká s ní do žraloka. No ne, ani tohle film nezachrání.

Hodnocení CSFD: 22%
Moje hodnocení: mačeta nezklamal, film zklamal
Profil na CSFD


To už jich bylo 15? No vypadá to, že bude i třetí díl. Musím vám dát zase trochu času, abyste to všechno vstřebali... A já bych možná měl trávit čas smysluplnější činností :-)