Netflix za poslední měsíc představil spoustu novinek, které přesně sedly mému žánrovému vkusu. Hlavním lákadlem je samozřejmě Zaklínač nebo Black Mirror, ale už teď máme spoustu zajímavých titulů, jako například japonský Černobyl, korejské akční sci-fi, či stopadesátá variace na Frekvenci. 

Co je nového

Rytíř v černém (Black Knight)

black-knight.jpg

sci-fi | post-apo | akční

Korejská akční novinka mile překvapila. Sleduje příběh několika hrdinů v post-apokalyptickém světě, kde i čistý vzduch je na příděl. Společnost je rozdělena na staré dobré kasty, ale i nejnižší spodina má šanci na lepší život: stačí projít výběrem na kurýra... Zápletka není ukázána v celé své složitosti hned na začátku, a tak postupně rozplétáme pavučinu lží, jimiž obří korporace krmí jak vládu, tak své občany. (Dostupnost: Netflix)

Hodnocení CSFD: 61%
Moje hodnocení: výborná post-apo sci-fi s mnohem komplexnějším příběhem, než se zpočátku zdá
Profil na CSFD

Den po dni (The Days)

the-days.jpg

drama | thriller | podle skutečných událostí

Tuto minisérii mi nabídla aplikace hned po zhlédnutí Černého Rytíře jako vhodnou pro mé oko. A tentokrát se trefila. S výše uvedeným titulem má samozřejmě společnou jen Asii, protože The Days jsou natočeny podle skutečných událostí. Štítek "historický", který tomu dalo CSDF, se mi také úplně nelíbí, když havárie jaderné elektrárny Fukušima se stala teprve nedávno. Ale to nevadí. Zrovna jsem měl náladu ve východních titulech pokračovat, tak jsem si The Days pustil. 

Tak dobré jako Černobyl samozřejmě nebyly, ale na poměry Netflixu je to stále výborný počin. Pokud se vám thrillery na téma hrozící katastrofy líbí a nebráníte se východní produkci, neměli byste The Days vynechat. (Dostupnost: Netflix)

Hodnocení CSFD: 74%
Moje hodnocení: slabší než Černobyl, ale pořád výborné
Profil na CSFD

Vortex

vortex.jpg

krimi | psychologický | romantický

Následující seriál byl vytvořen už v minulém roce, ale na Netflix se dostal až teď. Zápletka v podobě cestovaní časem mi vždy stačí, aby mě takový příběh zaujal. Ale tady jsem se cítil trochu podveden. 

Detektiv ve středních letech se pomocí virtuální reality spojí se svou mrtvou ženou. A společně pak ve dvou časových liniích hledají, jak události zabránit. Povědomé? No samozřejmě. Američané už dávno mají filmovou i seriálovou verzi. Od Francouzů jsem tedy čekal mysteriózní krimi příběh, ale dostal jsem romanticko-psychologickou slátaninu. Vážně - většina epizod se soustředí pouze na změny chování hlavních postav způsobenými jejich interakcí. A nějaké propisování nové reality do současnosti tam dostaneme přesně třikrát. (Dostupnost: Netflix)

Hodnocení CSFD: 78%
Moje hodnocení: romanticko-psychologický blábol tam, kde mohlo být krásné mysteriózní krimi
Profil na CSFD

Co nás čeká

Zaklínač (3. řada)

witcher-s3.jpg

fantasy | akční

Pokračování Sapkowského ságy letos dostaneme už v červnu, nikoli standardně v prosinci. Půjde o poslední sérii s Henry Cavillem, které v roli Geralta vystřídá Thórův brácha Liam. Už to je dostatečný důvod, proč si pokračování pustit, i kdyby se vám druhá řada příliš nelíbila. Mně se líbila dokonce víc, než první, a tak se na pokračování těším. (Dostupnost: Netflix)

Premiéra: 29. června
Moje očekávání: ať je aspoň stejně dobrá, jako předchozí řada
Profil na CSFD

Black Mirror (6. řada)

black-mirror.jpg

sci-fi | drama | thriller

Luxusní sci-fi drama, jehož jednotlivé povídky jsou víc realistické, než kdejaký běžný příběh, se dočká pokračování už tento čtvrtek (15. 6. 2023). Po třídílné páté sérii se můžeme těšit na 5 nových epizod, které nám opět ukážou úskalí moderních technologií... Takže plány na sobotní večer jsou jasné. (Dostupnost: Netflix

Premiéra: zítra (nebo dnes, pokud si článek čtete zítra)
Moje očekávání: potenciál jako vždy obrovský, tak snad se zadaří
Profil na CSFD