A které najdete na Netflixu. Také jednu, kterou jste určitě znali. Protože o nejlepším seriálu loňského roku asi není pochyb; ale k tomu až na závěr. Dnes se podíváme na některé zajímavosti roku 2022, které unikly mainstreamu, a byla by škoda je nezkusit. Žánr sci-fi tentokrát vynechám úplně, protože tomu bude věnován jiný článek. Stejně tak novinky září a října, které jsem také představil

1899

1899.jpg

thriller | mysteriózní

Začneme touto Netflixáckou novinkou z konce roku. Tvůrci Dark se tu rozhodně nezapřou, protože opět dostaneme tajemný příběh, ve kterém není nic, jak se na první pohled zdá. Jen se mi tu trochu neseděla jazyková bariéra, protože všechny postavy si tak nějak rozumí, i když každý mluví jiným jazykem. Ale příběh je správně zamotaný a tajemný, kdy na závěr už nemůžeme věřit jediné z hlavních postav. (Dostupnost: Netflix)

Hodnocení CSFD: 66%
Moje hodnocení: výborný mystery thriller 
Profil na CSFD

All of us are dead 

all-of-us.jpg

horor | drama | romantický

Když na jedné střední škole vypukne nákaza, celá oblast je uzavřena a studenti si musí pomoct sami. Že má Korea tento žánr zvládnutý, už nám dokázala. Teď jen přidáme trochu toho teenager dramatu, pár epizodních zápletek a výborná hororová podívaná je na světě. (Dostupnost: Netflix)

Hodnocení CSFD: 73%
Moje hodnocení: korejská zombie apokalypsa ve školních uniformách: a tak je to v pořádku
Profil na CSFD

Archive 81

archive.jpg

horor | thriller | found footage

Fanoušci hororových seriálu se od dob Channel Zero konečně dočkali pořádně mrazivého příběhu. Archivář dostane za úkol restaurovat staré videokazety, které mladá dívka natočila při pokusu infiltrovat nebezpečnou sektu. Zůstane příběh jen v rovině lidské nebo se posune směrem k nadpřirozenu? (Dostupnost: Netflix)

Hodnocení CSFD: 73%
Moje hodnocení: mrazivý horor, kde se povedlo úplně všechno
Profil na CSFD

Lea má 7 životů

lea.jpg

krimi | mysteriózní | romantický

V dalším seriálu napětí trochu snížíme a podíváme se na příběh sedmnáctileté Lei. Ta začne po nálezu mrtvého těla cestovat časem, ale pouze ve své mysli. Každou epizodu se vtělí do mysli některého z lidí, kteří by s vraždou mohli mít něco společného. Včetně vlastních rodičů. (Dostupnost: Netflix)

Hodnocení CSFD: 80%
Moje hodnocení: uvolněné a příjemné zpracování nadpřirozena
Profil na CSFD

Sandman

sandman.jpg

fantasy | drama

Dobře, tak možná 2 seriály jste znali. Sandman zaznamenal velký úspěch, takže určitě patří ke známějším titulům tohoto seznamu. Dostaneme nevšední zpracování málo viděného tématu, jehož hlavním protagonistou je samotný Sen; pán snů, jejich ztělesnění. Jenom námět stačí, aby diváka zaujal. (Dostupnost: Netflix)

Hodnocení CSFD: 74%
Moje hodnocení: snové náměty se mi vždy líbí
Profil na CSFD

Wendesday

wednesday.jpg

horor | komedie | fantasy

Jak jsem psal výše, o nejlepší novince loňského roku není pochyb. Netflixová adaptace Adamsovy rodiny se povedla od A až do Z a patří mezi to nejzajímavější, co se v roce 2022 urodilo. Víc netřeba říkat. (Dostupnost: Netflix)

Hodnocení CSFD: 82%
Moje hodnocení: nejlepší novinka loňského roku
Profil na CSFD