Nášup béček pro všechny, kterým už vánoční pohádky lezly krkem, se mi tak nějak posunul do nového roku. Ale už jsem zpět s dalšími filmy z té nejhlubší žumpy kinematografie. U některých se pobavíte, u jiných vám bude k pláči. A z některých kousků si možná budete chtít vyškrábat oči. Ale pořád je to lepší než bezduché kriminálky jak přes kopírák / stopadesátá variace na Modrý kód, co nám cpou naše domácí televize. 

Naked Cannibal Campers

naked-cannibal-campers.jpg

Rovnou začneme jedním z těch absurdnějších kousků. Název tu vystihuje naprosto přesně celý obsah. Jsou tam nahé paní. A papají další lidi. A protože jsou čistotné, jdou společně do sprchy, aby ze sebe umyly všechnu tu krev. Musím říkat víc? 

Hodnocení CSFD: 18%
Moje hodnocení: vtipně úchylné a krvavé
Profil na CSFD

Hmyzáci

stung.jpg

Německá produkce nejčastěji zvrací do televize různé Rosamundy Pilcher, Kobry 11 či jejich crossovery, ale tentokrát se překonali a vznikl tento krásný film. Jedná se o klasický scénář, kde parta náhodných lidí bojuje se zmutovanými monstry, nicméně se to povedlo a komediální aspekt perfektně vyvažuje špatné efekty. Hmyzí filmy většinou bývají dost podprůměrné, ale tento se stereotypu vymyká. 

Hodnocení CSFD: 47%
Moje hodnocení: sympatická hmyzí vyvražďovačka
Profil na CSFD

Zombie Tidal Wave

zombie-tidal-wave.jpg

Béčko od režiséra Sharknada s Ianem Zeeringem opět v hlavní roli? Jak mi tohle mohlo uniknout?! Je to víceméně Sharknado jak přes kopírák, ale máme tu jiné potvory a jinak vtipné příhody. Film pořád baví a já ho určitě můžu doporučit. 

Hodnocení CSFD: 31%
Moje hodnocení: místo žraloků zombíci, místo tornáda tsunami: a je to stejně vtipné
Profil na CSFD

_ _

47 metrů: Mimo klec

47-meters-down.jpg

Žraloci nesmí chybět v žádném seznamu béček. Tentokrát si ale dáme jeden vážně myšlený film, který má pouze béčkový nádech. Klaustrofobický subžánr si vždy své fanoušky najde. Když ho spojíme atmosféru docházejícího vzduchu a přidáme něco, co bude hlavní hrdiny žrát, dostaneme velice zajímavý thriller. 

Hodnocení CSFD: 44%
Moje hodnocení: hezký klaustrofobický thriller se žraloky
Profil na CSFD

Virus Shark

virus-shark-2.jpg

Ale teď se vrátíme zpět na úplné dno. Další snímek "natočil" Mark Polonia; autor toho nejhoršího, co lze vůbec stvořit  (Sharkenstein, Bigfoot Vs. Zombies)... Ale pokud jste našli ve špatných filmech zalíbení tak, jako já, tento kousek nesmíte vynechat. 

Příběh se odehrává v podmořské výzkumné stanici (natáčeno někde ve škole), kde skupina vědců hledá lék na žraločí verzi Covidu. Takže máme aktuální téma! Jo a žraloci samozřejmě vrčí, jak se na žraloky patří. 

Hodnocení CSFD: 13%
Moje hodnocení: tady špatnost filmu ještě pobaví
Profil na CSFD

Celý film na YouTube

Dune World

dune-world.jpg

Předposlední film už je ale čiré utrpení. Opět Mark Polonia, ale tentokrát ještě na fetu. Celý film působí jako halucinace, kde máme lidi před green screenem, na něm promítanou tapetu z Windows a přes to přidané efekty v malování. Škoda, že jsem nedohledal, kolik to stálo. Myslím, že něco podobného bych si dokázal natočit v garáži. (Navíc obsahuje stejné záběry, jako předchozí film.) Ale byl to zážitek, který mi zůstane v paměti ještě dlouho. 

Hodnocení CSFD: 3%
Moje hodnocení: a přesně tady budete mít chuť si vyškrábat oči
Profil na CSFD

Celý film na YouTube

African Kung-Fu Nazic

african-kungfu-nazis.jpg

A to nejlepší na závěr. Hitler na konci války nespáchal sebevraždu, ale spolu s Göringem a japonským generálem Hideki Tojem uprchl do Afriky, kde založil školu bojových umění. Vůdce ale nepočítal s tím, že se mu postaví hrdina z konkurenční školy Kung-fu! Je to šílenost typu Iron Sky a za tu hodinu a půl rozhodně stojí. 

Hodnocení CSFD: 37%
Moje hodnocení: povinnost pro všechny fanoušky bojových sportů
Profil na CSFD

_ _