Poslední dobou tu mám tak trochu přeseriálováno (a bude ještě víc), jenže ono je toho hrozně moc, co je potřeba sdělit světu. Tento článek jsem původně vůbec nechtěl psát. Pak si říkám, že dám aspoň krátkou verzi na Mikroblog. Ale někde okolo pátého seriálu v připravovaném seznamu jsem se rozhodl, že to natáhnu na standardní článek. Takže jako každý rok. 

Naštěstí už mnohé seriály skončily, takže se nepůjde o identický seznam s plus jedničkou v čísle řady, ale možná vás zaujme i něco nového. A když ne, nevadí, budou další seriály, další články. Začneme těmi, které se mi na blogu opakují pravidelně.

South Park (23. řada)

animovaný | komedie

South Park je potřeba sledovat, i když má z něj člověk dojmy rozporuplné, jako já z poslední řady. Ano, jsou to ty malé nepatrné známky politické korektnosti, na které jsem upozorňoval u minulé řady... Např. když Cartman řekne "Afroameričan", namísto slova na "N", které by jeden zrovna od něj čekal spíš. Ale tak uvidíme. Stanův táta se svou ganja-farmou také není úplně povedený sekundární příběh, ale jak říkám, uvidíme. Zatím jsem viděl jen první díl, "Mexican Joker", a ten byl hodně v pohodě.

Hodnocení CSFD: 81%
Profil na CSFD

American Horror Story - 1984 (9. řada) 

horor | thriller

Novou řadu AHS s podtitulem 1984 už jsem zvládl, takže můžu hodnotit. Dávám přesně 50%, protože série má jak velké klady, tak velké zápory. Téma je tentokrát osmdesátkový slasher. Líbí se mi, že zpracování je úplně jiné. Člověk by málem nepoznal, že kouká na American Horror Story - tedy velké plus. Navíc chybí Sarah Paulson, kterou prostě nemám rád a v každé řadě mě neskutečně štve (slušně řečeno). Naopak nechybí Emma Roberts, kterou zase rád mám. (Kdo ne, že ano). Víceméně celou řadu táhne právě ona. Jenže... Tohle celé by mohl být dvouhodinový film. A bylo by to úplně super. Ale místo toho dostaneme děj roztažený na 7 hodin. A poslední díl, ten je prostě strašně špatný. Takže ve výsledku přesný průměr.

Hodnocení CSFD: 73%
Moje hodnocení: 1984 má své klady i zápory, proto přesně polovina (50%)
Profil na CSFD

Supernatural (15. a poslední řada)

fantasy | horor | komedie

Stále opakuji, že Supernatural sleduji spíš ze setrvačnosti, ale tož tohle je už záverečná řada, takže mě zajímá, jak to celé skončí. Je to také jeden z mála seriálu, kde ani tolik nevadí, že je nekonečný - je to prostě pořád to samé, takže divák dostane přesně to, co očekává. A hlavním padouchem nebude nikdo jiný, než samotný Chuck. 

Hodnocení CSFD: 81%
Profil na CSFD

The Walking Dead (10. řada)

horor | thriller

Ve sledování Walking Dead už nemám v plánu pokračovat, ale ze slušnosti se zmíním. Očekávám, že celá řada se opět bude točit okolo té plešaté krávy, co šikanuje vlastní dceru - její příběhová linie totiž ještě neskončila. A to vidět fakt nemusím. On se těžko hledá padouch tak charismatický, jako byl Negan (i ti jeho poskoci byli úžasní), ale tak mohli tam zase dát trochu víc zombíků, ne? Já chci konečně řadu, která zase bude starý dobrý zombie survival, namísto nekonečného boje proti stále se objevujícím skupinám nových idiotů.

Hodnocení CSFD: 80%
Profil na CSFD

Vize do příštího roku je následující: Walking Dead mi nebude stát ani za zmínku, South Park k tomu má také nakročeno a Supernatural končí. Doctor Who má letos pauzu, tomu po loňském provaru ještě šanci dám. Červený trpaslík bude také až za rok, toho doufám neutnou.

 Ale našteští tu máme úžasnou věc jménem Netflix, kde stále vzniká spousta zajímavých titulů. Jako například:

13 Reasons Why (3. řada)

13-reasons.jpg

drama | romantický

Tak tohle se hodně povedlo. Prostřední sezóna byla taková utahaná, obyčejná, moc se řešilo, co už mělo být dávno vyřešeno. Finále bylo naprosto ultimátní, ale celý příběh se dal zvládnout za 1 - 2 díly. Naopak letošní řada je hodně solidní, snad ještě depresivnější, než ta první. I když konec je zase takový trochu divný, určitě to stojí za to.

Hodnocení CSFD: 65%
Moje hodnocení: skoro stejně dobrá, jako první řada (70%)
Profil na CSFD

The End of Fucking World (2. řada) 

drama | komedie

Podrobnější popis mám v plánu v jednom z budoucích článků, takže jenom v rychlosti. Kdo viděl úvodní řadu, komu se líbila, musí vidět i druhou. Za mě jednoznačně lepší, než první... Aneb „Jmenuji se James, je mi 17 a jsem si celkem jistý, že jsem psychopat.“ 

Hodnocení CSFD: 78%
Moje hodnocení: lepší, než první řada (75%)
Profil na CSFD

Mr. Robot (4. řada)

drama | thriller

I k panu Robotovi napíšu víc v plánovaném článku, takže zde uvedu jen základní dojmy. První řada byla geniální, v dalších šla kvalita maličko dolů, ale ne nijak znatelně. Čtvrtá se zatím rozjíždí slibně, ale tak nějak doufám, že bude poslední. Tohle opravdu není příběh, kterému by slušel nekonečný seriál. Nicméně za zmínku mi stojí ještě díl č. 5 - protože takové mistrovské dílo se nepovede každý den. Hodnocení epizody hovoří za vše. 

Hodnocení CSFD: 83%
Profil na CSFD

Legacies (2. řada)

fantasy | romantický

Odkaz jsem nenápadně zmiňoval v jednom ze starších článků, ale zatím bez delších upoutávek. Máme klasiku v podobě čarodějnic, upírů, vlkodlaků a školy pro tyto jedinečné studenty, podáno v kabátě tak trochu pro holky. Ale proč ne. Zpracování špatné není, takže mě nijak netrápí, že nejsem cílové publikum.

Hodnocení CSFD: 65%
Profil na CSFD

Riverdale (4. řada)

riverdale.jpg

mysteriózní | romantický

U Riverdalu se stále rozhoduji, jestli to chci ještě vidět nebo ne. První série neměla chybu, pak šla opět kvalita trochu dolů, aby z toho v třetí řadě vznikl totální výplod choré mysli. Proto jsem trochu skeptický, ale zase když vidím ten plán na pouhých 13 dílů, svitla ve mě jiskřička naděje.

Hodnocení CSFD: 70%
Profil na CSFD

A na závěr si dáme i něco ze světa kresleného.

Disenchantment (2. řada)

animovaný | fantasy | komedie

I fanoušci Simpsnů a Futuramy si přijdou na své, další projekt Matta Groeninga se dočkal pokračování.

Hodnocení CSFD: 75%
Profil na CSFD

Rick and Morty (4. řada)

animovaný | sci-fi | komedie

Znáte? Super. Neznáte? Chyba! Tento kreslený seriál, který na první pohled působící jako slátanina pro děti, klame svým vzhledem. Je to naprostá pecka pro všechny, jen ne pro děti. Hodnocení na CSFD 92% a 16. nejlepší seriál tomu odpovídají. Víc říkat nebudu a snad ani nemusím. Možná jen... 4. řada! 

Hodnocení CSFD: 92%
Profil na CSFD

_ _