Pokud jste se ještě neprokousali novinkami na všech platformách, mám tu pro vás seriály z předloňského roku, které jste mohli přehlédnout. Všechny spojuje jeden faktor: napětí. To může být intenzivní nebo postupně nabírat na obrátkách, ale stejně tak může být nenápadné a mrazivé. Dnes tu bude od každého něco. 

Otevři oči

open.jpg

drama | mysteriózní

Polská produkce začíná pomalu konkurovat Hollywoodu a dokazuje, že Polsko umí dát světu víc, než jen posypovou sůl. V prvním seriálu se podíváme do léčebny pro mladistvé s amnézií. Příběh se ale postupně zamotá natolik, že ani nevíme, co je skutečné a čemu lze věřit. Stejně jako hlavní hrdinka. (Dostupnost: Netflix)

Hodnocení CSFD: 65%
Moje hodnocení: No kurwa. Pěkný psychotropní seriál.
Profil na CSFD

Pomsta s chutí třešní 

cherry.jpg

horor

Pomsta jako klasická zápletka hororového příběhu. S mladou herečkou vyběhnou hollywoodští producenti, ale ta si nenechá tuto křivdu líbit. S pomocí nadpřirozených sil vyrazí na cestu, ze které není návratu. (Dostupnost: Netflix) 

Hodnocení CSFD: 66%
Moje hodnocení: milý horor se vším, co k němu patří
Profil na CSFD

Clickbait 

click.jpg

drama | thriller

Clickbait je krásný odraz moderní doby v podobě krimi příběhu. Na internet unikne děsivě realistické video, kde otec od rodiny prosí o život. Problém je ale v tom, že velký počet zhlédnutí mít nesmí. (Dostupnost: Netflix)

Hodnocení CSFD: 75%
Moje hodnocení: napínavý příběh reflektující zvrácenou současnost 
Profil na CSFD

Jeden z nás lže

lying.jpg

drama

Máme tu další seriál stylu novějších řad 13 Reasons Why. Napětí je na poměry střední školy dostačující. Z pohledu dospělého diváka jsou některé problémy zanedbatelné, jiné zase na okamžité trestní oznámení... Ale když nad tím člověk moc nepřemýšlí, užije si rozumně napínavého příběhu. Další z důkazů, že americké střední školy jsou peklo na zemi a studenti tam umírají jak na běžícím pásu. (Dostupnost: Netflix)

Hodnocení CSFD: 68%
Moje hodnocení: pro mladší publikum silný příběh, pro starší diváky sympatické napětí 
Profil na CSFD

Hovory

calls.jpg

mysteriózní | thriller

Aby si divák nadělal do kalhot, nepotřebuje k tomu obraz. Tento experimentální seriál opět dokázal, že nejdůležitější je nápad. Obsahuje totiž pouze zvuk. Ale příběh je podán natolik atraktivním způsobem, že divák víc nepotřebuje. (Dostupnost: Apple TV+)

Hodnocení CSFD: 75%
Moje hodnocení: i zvukový záznam dokáže být zajímavý
Profil na CSFD

Hra na oliheň

squid-game.jpg

drama | thriller

Jedna z nejznámějších novinek roku 2021. Nejlepší? Ani zdaleka. Dobrá? Rozhodně. Squid Game byl od začátku dost nadceňovaný seriál, nicméně to mu neubírá na kvalitě. Korejský crossover Saw a Battle Royle se vydařil ve všech ohledech. A teď, když už opadlo globální nadšení a každý vás nenutí si to pustit, můžete si nerušeně užít trochu té asijské mainstreamové zábavy. 

Hodnocení CSFD: 82%
Moje hodnocení: opravdu je to dobré
Profil na CSFD