Dnes jsem se rozhodl napsat článek v trochu jiném duchu. Kromě klasických příspěvků, které se tu objevují, bych měl občas zmínit i různé zajímavosti, které se na netu přihodily. Sám sice tyto zprávy příliš nesleduji, ale občas mi padne do oka nejedna vychytávka, která si zmínku zaslouží. Řeknu vám něco o nové službě od Seznamu, kde si můžete vytvořit e-mailovou schránku s příponou vlastní domény.

V čem je toto výhodné? Jste-li zvyklí na pohodlí svého seznamáckého účtu, můžete ho používat i s vlastním tvarem adresy. K tomu bych jen dodal - však je to fajn, tak proč ne. V druhé části článku se na chvíli vrátím k 1. dubnu, tedy Aprílu v prostředí internetu.

E-mail od Seznamu na vlastní doméně

Je to úplně jednoduché. Nejdřív musíte mít existující účet na Seznamu, pod kterým se přihlásíte. Na adrese mojedomena.seznam.cz zadáte jméno vaší domény do formuláře. Objeví se hodnota DNS záznamu, kterou nastavíte v administraci svého poskytovatele. Zatím to bylo jednoduché, nyní to začne být malinko složitější.

Přihlásíte se do administračního rozhraní vašeho hostingu a najdete záložku DNS. Já ji mám hned v hlavním menu. Tam se podíváte po sloupcích s příznakem "MX". A do dvou z nich zadáte vygenerované hodnoty.

Nyní se na Seznam e-mail přihlásíte celou e-mailovou adresou, zadaným heslem a je hotovo. Já to měl celé asi za 10 minut, kdy jsem ještě nějakou chvíli dohledával přístupy do administračního rozhraní :-) Pro méně zkušené to může být 20 minut, ale i tak si myslím, že za tu námahu to stojí. E-mail od Seznamu je pořád v pohodě, když ho srovnám s těmi hrůzami, které poskytovatelé nabízí pro správu vlastní e-mailové schránky. Takže palec nahoru pro Seznam.

Vše, co já nenapsal, si můžete přečíst v původním článku Seznamblogu.

dns.png

Apríl

"Mamí! Táta se oběsil na půdě! Cože? Apríl, ve sklepě."

Podobné články mapující dobré aprílové vtipy jsem četl už ten den ráno, ale přesto se k nim vrátím. Jako většina lidí jsem byl v práci, takže prvního jsem článek opravdu napsat nemohl. Takže se na to podíváme nyní.

Největší hit byl samozřejmě opět Seznam.cz a jeho mapy. Klasickou mapu nahradila obrázková, piktogramy namísto měst byly obohaceny vtipnými výroky. K dnešnímu dni je mapa stále dostupná, najdete ji na adrese mapy.cz/cesko.

april-maps-small.jpg

Masarykova univerzita informuje o zrušení zkouškového, zpravodajský server Aktuálně.cz zase přesouvá pandu do Dvora Králové. Údajně kvůli výhružkám od pro-tibetských aktivistů.

A protože mám na blogu zařazenou i rubriku věnující se karetní hře Magic: the Gathering, nesmím zapomenout ani na aprílové vtipy k tomuto tématu. Modern Nexus zavádí nový formát, kde si každý hráč může zabanovat jakoukoli kartu, kterou si jen usmyslí. A zveřejněn byl i dlouho očekávaný dubnový banlist :-)

new-banlist-small.jpg

Hezký seznam aprílových vtípků nezveřejnili nikde jinde, než na Lupě.