A teď je poznáte. Na rozdíl od předchozího článku nebudu mluvit o žádných 10 let natahovaných nesmyslech, ale o tom, co se mi skutečně líbilo. Takže dost tipů na špatné věci, teď doporučím nějaké ty dobré. Vybral jsem 5 seriálů s několika společnými rysy: mají menší počet řad a podžánr je zpravidla komedie. 

S jedinou výjimkou - ale výjimkou hodnou zmínky. Proto, a nejen proto si myslím, že by mohly zaujmout i širší publikum. A z hlediska hodnocení se budeme pohybovat v modrých až červených CSFD číslech, takže žádné 15% blitky. Ty mám sice také rád, ale o nich dnešní článek není. Ale dost řečí, jdeme na to.

Dirk Gently's Holistic Detective Agency (2016)

dirk.jpg

komedie | sci-fi

Pokud máte rádi zamotané příběhy s nádechem tajemna, britský humor říznutý nějakou tou akcí, tohle je přesně pro vás. Tento seriál nemá chybu. K čemu úvod do děje. Na začátku na vás vyskočí holistický detektiv, holistický zabiják, banda zhulených pankáčů a vražda v hotelovém pokoji. Ve středu toho všeho je zmatený Elijah Wood a také druhý Elijah Wood v kožichu. Příběh postupně začne dávat smysl (ale zase ne moc) a nakonec všechno nějak dopadne. Jen ne tak, jak byste čekali. (Dostupnost: Hulu)

"Desátníku, ten dalekohled není nutný. Máme je chránit, ne zabít. Ano, pane! Mám je na mušce, pane!"

Délka: 2 řady, 8 a 10 epizod 

Hodnocení CSFD: 85%
Moje hodnocení: Nejdřív nechápete. Pak pochopíte. Že je to hustogeniální.
Profil na CSFD

Channel Zero (2016)

channel-zero-house-2.jpg

horor | mysteriózní

Druhý seriál jakožto jediný nemá s komedií nic společného. Máme tu hodně solidní alternativu k American Horror Story. Proč? Oba seriály mají jedno společné - každá řada je samostatný příběh nezávislý k těm ostatním. Hlavní rozdíl je, že nekoukáme pokaždé na ty stejné ksichty... Navíc každá řada je zasazená do nějakého podžánru; máme jednu do krimi, další psychologickou, nechybí ani rodinka se sklony ke kanibalismu či klasický slasher. Ale jedna série ve mně zanechala více dojmů, než ty ostatní:

2. řada: No-End House

Když se ve městě objeví No-End House, který je hitem internetu, každý teenager ho chce navštívit. Říká se, že dům má 6 pokojů a každý z nich je děsivější, než ten předchozí. A z poslední místnosti se prý ještě nikdo nevrátil. To je oficiální anotace k sérii No-End House. Ale tím vlastně celý příběh jenom začíná, než se z běžného strašidelného domu vyklube naprosto ultimátní psycho. Pokud máte pocit, že se vám v noci příliš dobře spí, pusťte si No-End House. Ale když zavzpomínám i na další řady, tak například Slečna Schizofrenie ze série "Butcher's Block" byla taky hodně přísná.  (Dostupnost: Prime Video)

Délka: 4 řady, 6 epizod každá 

Hodnocení CSFD: 67%
Moje hodnocení: jeden z nejlepších (vážných) hororových seriálů, co znám
Profil na CSFD

The Orville (2017)

orville-crew.jpg

komedie | sci-fi

Další seriál je opět komedie, tentokrát jde o humornou verzi Star Treku. Jeden z těch pánů na obrázku je totiž Seth McFarlane, tvůrce Family Guye. Ano, opravdu tu máme Star Trek mixnutý humorem z Griffinových. Seriál je překvapivě dobře natočený, není to jen prvoplánová parodie na všemožné sci-fi, ale najdeme tu i epizody s hlubším poselstvím. Ovšem většinu času stejně kapitán řeší víc neduhy své posádky, než řízení lodi. Je tu prostě spousta hlodů, které ve vážně myšleném sci-fi neuvidíte. Jako například mimozemská delegace, která musí při vstupu na palubu načůrat do kelímku. (Dostupnost: Disney+)

Délka: 2 řady, 12 a 14 dílů

Hodnocení CSFD: 76%
Moje hodnocení: Komediální verze Star Treku? Ano prosím!
Profil na CSFD

_ _

Lucifer (2016)

lucifer.jpg

krimi | komedie | fantasy

Já ještě nepsal o Luciferovi? Přísahal bych, že ano. Ale to nevadí, napravím to nyní. Lucifera už totiž nebaví být vládcem pekla, a tak se rozhodne na svou funkci rezignovat a odstěhovat se do města andělů (jak jinak). Tam se seznámí s osamělou policajtkou a té pomáhá řešit zločiny. Má totiž jedinečnou schopnost: každý mu řekne své nejhlubší tajemství... Ano, dá se říct, že je to Mentalista jak přes kopírák - ale není. Prvky nadpřirozena dávají seriálu tu jiskru, kterou všechny běžné kriminálky postrádají. Navíc Lucifer je samozřejmě drzejší, troufalejší i sobečtější, než by jakýkoli standardní parták byl. Však si přečtěte, co o tom píšou jiní. (Dostupnost: Netflix)

Délka: 4 řady, 67 dílů, ukončeno, zase obnoveno. 

Hodnocení CSFD: 80%
Moje hodnocení: TOP seriál pro fanoušky kriminálek, komedií i nadpřirozena.
Profil na CSFD

Z-Nation (2014)

z-whacker.jpg

horor | komedie

Ale tak jeden béčkový seriál si stejně neodpustím. Tady totiž ani hodnocení není béčkové - celkem sice jen 54%, ale hvězdičky u jednotlivých řad už se krásně červenají. Začalo to jako oddychové béčko, které neurazí. Ovšem postupně, s přibývajícím humorem se z toho stal naprosto famózní seriál. Akorát ten rozjezd je trochu pomalejší, první 2 - 3 díly jsou takové slabší. Ale když to vydržíte, dostanete za odměnu zombie striptérky, zhulený zombíky, radioaktivní zombíky, zombíky sjetý práškama, zombie sýr... A hlavně - badass slečnu s tímhle. ↑  (Dostupnost: Netflix)

Délka: 5 řad, okolo 13 epizod každá, ukončeno.

Hodnocení CSFD: 54%
Moje hodnocení: Humorná verze Walking Dead, která si to vyloženě užívá.
Profil na CSFD

_ _