Ale zase ne moc. Pro další díl seriálových tipů jsem jako společný faktor vybral humor. Tentokrát bez jediné výjimky, tentokrát se u každého seriálu zasmějeme. I když u některých to bude nad kaluží krve. 

Ale kdo jste četli mé předchozí články, jistě víte, že mě běžné věci neosloví. Mám rád horory, sci-fi i fantasy, ale stejně tak rád se i směju. Proto budou následující seriály vybrány právě podle tohoto kritéria. 

Brooklyn 99

brooklyn.jpg

krimi | komedie

První seriál si dáme takový trochu klasický a komerční. Moc se sem nehodí, protože jste ho pravděpodobně znali... (Běžel na Prima Comedy). Ale než na vás vysypu všechny ty šílenosti, co se mi zpravidla libí, je dobré začít něčím snesitelnějším. Něčím, co může oslovit širší publikum. Brooklyn 99 sleduje vtipné kratochvíle policejního okrsku, kde humor převládá nad detektivní dějovou linií. Andy Samberg je otravně vtipný a každá z hlavních postav je nějakým způsobem sympatická. A to přesně člověk od podobného seriálu očekává. (Dostupnost: TV Prima)

Délka: zatím 6 řad, poslední je boží

Hodnocení na CSFD: 83% 
Moje hodnocení: šílená a šíleně vtipná krimi komedie
Profil na CSFD

_ _

Dobré místo

good-place.jpg

fantasy | komedie | romantický

Koukám na to a říkám si... Fantasy s Kristen Bell? Jakto, že tohle neznám? Tak jsem poznal. A rozhodně nelituji. Příběh se odehrává v posmrtném životě, když se Eleanor ocitne na "Dobrém místě". Jenomže omylem. A tím začíná její přehnaná snaha, aby všechny hříchy života minulého zůstaly utajeny a ji neposlali na "Špatné místo", kam bezpochyby patří. Je to super komedie, když člověk potřebuje přijít na jiné myšlenky. A taky Kristen Bell vypadá pořád stejně, už od dob Veroniky Mars... Nevím, jak to dělá, ale já chci taky takhle vypadat. (Dostupnost: Netflix)

Délka: 4 řady, 50 dílů

Hodnocení CSFD: 80%
Moje hodnocení: skvělí herci v úžasné komedii
Profil na CSFD

Ale co je nejdůležitější... Je tam Derek! 

_ _

Ty, já a apokalypsa

you-and-me.jpg

komedie | katastrofický

Když jsem psal o jiném výtvoru z podobného soudku, Dirk Gently's Holistic Detective Agency, lákal jsem vás na britský humor a zamotaný příběh. Tady je úplně mega zamotaný příběh. Se Zemí se má za pár dnů střetnout kometa, která dozajista způsobí konec světa. Hned na začátku dostaneme záběr na hlavní hrdiny v podzemním krytu, čímž má celý příběh skončit. V každém dílu pomalu rozkrýváme jejich příběh, a čím víc víme, tím míň ta závěrečná scéna dává smysl. (Dostupnost: Netflix)

Délka: 1 řada, 10 dílů

Hodnocení na CSFD: 78%
Moje hodnocení: britský humor nikdy nezklame
Profil na CSFD

Who is America

ali-g.jpg

komedie | reality show

Sacha Baron Cohen je na vrcholu svých schopností a jeho nová show je toho jasným důkazem. Tentokrát se vydá do Ameriky, zdokonalí své převleky i vystupování a nachytá nemálo politiků či jiných pochybných existencí. Doporučuji sledovat na záchodě přes telefon, protože se počůráte smíchy. (Dostupnost: HBO)

Délka: 1 řada, 7 dílů

Hodnocení na CSFD: 82%
Moje hodnocení: Umřel jsem a jsem v seriálovém nebi. Nebo pekle?
Profil na CSFD

People of Earth 

people-of-earth.jpg

sci-fi | komedie

People of Earth nás zavede do světa spiknutí, mimozemských únosů, plánů na ovládnutí světa, ovšem podaných formou skupinové terapie. Hlavní hrdina odjede do malého městečka napsat článek o podpůrné skupině pro lidi, kteří zažili blízká setkání. Pomalu ale začne zjišťovat, že jeho autonehoda také nebyla úplně přirozená. Postupně se dostáváme do víru událostí, kterým chybí k dokonalosti už jenom plochá Země. Já se bavil královsky. (Dostupnost: Prime Video)

Délka: 2 řady, 20 dílů

Hodnocení na CSFD: 68%
Moje hodnocení: pro fanoušky konspiračních teorií, reptiliánů a komedie
Profil na CSFD

Santa Clarita Diet 

santa-clarita.jpg

horor | komedie

A dostáváme se do hororově laděné části seznamu. Musím se přiznat, že Drew Barrymore jsem nikdy neměl extra v lásce, ale tady je prostě dokonalá. Role realitní makléřky / zombíka ji sedla jak hrnec na zadek a spolu se svým kolegou / manželem táhne celý seriál. Horor je tu stále minoritní žánr, ale když tam občas někoho posnídá, nejde to zaškatulkovat jako čistou komedii. (Dostupnost: Netflix)

Délka: 3 řady, 30 dílů

Hodnocení na CSFD: 77%
Moje hodnocení: výborná komedie, decentní horor
Profil na CSFD

Stan against Evil 

stan.jpg

horor | komedie

Stan against Evil je taková levnější a více uvolněná verze Ash vs. Evil Dead. Je to vlastně skoro to samé, jen méně krvavé, místy méně vtipné. Jenže Ash je ukončený a podobných seriálů je jak šafránu. Proto vám doporučím i Stana, který si možná najde fanoušky i mezi diváky, pro které je Ash už příliš za hranou. Kdo zná Scrubs: Doktůrci, tak Stan je Dr. Cox. A je tu stejně úchvatně protivný, jako ve Scrubs. (Dostupnost: Prime Video)

Délka: 3 řady, 24 dílů

Hodnocení na CSFD: 56%
Moje hodnocení: oddychový horor, decentní komedie
Profil na CSFD

Death Valley

death-valley.jpg

krimi | komedie | horor

Závěrem si dáme něco více akčního. U nás je rok 2020 a na Primě běží Policie v akci, ve světě měli podobné show už před 10 lety. Jednou z nich je Údolí smrti, kde ovšem policie neřeší standardní výrostky, ale upíry, vlkodlaky a zombíky. A my je můžeme sledovat při jejich záslužné práci. "Let's go outside and kill something!" (Dostupnost: Prime Video)

Délka: 1 řada, 12 dílů

Hodnocení na CSFD: 65%
Moje hodnocení: Tohle by měli dávat na Primě a tvářit se, že je to doopravdy. 
Profil na CSFD