Legacy

Crazy balíky na vážné turnaje i hospodské hraní vol. II

Mohl jsem Legačku připsat na konec některého z modernových článků, mohl jsem hospodský EDH deck doplnit k Tiny Leaderům... Ale to se nestalo, jak jste právě pochopili. I když o nic nejde, chci mít ve svých decklistech alespoň základní pořádek. Proto teď čtete možná trochu krátký, možná nadbytečný, ale určitě věcný článek. Pojmenován je ve stylu textů minulých. On ten nadpis k němu vlastně i sedí. Jund na legacy je takový... no... Nechci se vyjadřovat nevhodně. A druhý decklist byl určitě dost šílený na to, aby si vysloužil nálepku "Crazy".

Celý článek

FNM decky na Legacy: 2011 - 2015

Poslední formát, jehož historii jsem se z pohledu vlastních balíčků nevěnoval, byla Legacy. Když jsem se k MTG po dlouhé době vracel, tak právě Legacy byl formát, na který jsem se zaměřil jako první. Standard se mi ještě řešit nechtělo, žádný Modern neexistoval a Extended už byl nějakou dobu na cestě k záhubě. Hlavně jsem si chtěl zahrát všechny ty staré karty, co jsem znal. A protože ani s počáteční investicí jsem to přehánět nechtěl, rozhodl jsem se jít cestou jednobarevných balíčků. Jenom pro zajímavost: Legacy před pěti lety stála asi stejně, jako dnes Modern. Možná i míň, vezmu-li v potaz průměrnou Tier 1 trojbarvu.

Celý článek

Z Modernu na Legacy ve třech krocích

Vezmeme nejsilnější modernové karty a k nim přidáme vše, co je na Modernu zakázané. Na závěr doplníme Hymnu, Wasteland, pár duálů, zamícháme a balíček je hotový. Abych toto své prohlášení uvedl na pravou míru: jedná se samozřejmě o BGx balíky, které aktivně kraji už nějakou dobu. Tak jsem se znovu rozhodl proniknout do tajů Legacy a začal hledat decklist, který by mě bavil a zároveň jsem nemusel prodávat ledvinu, abych ho zaplatil...

Celý článek