Responzivní web
CSS pseudo-třídy: nth-child, nth-of-type, nth-last-of-type
Článek z oboru slibuji už dlouho. A čím lepším pokračovat, než pořádným seznamem tipů a triků, jak snáz stylovat web. Dnes se podíváme některé pseudo-třídy kaskádových stylů, které vám usnadní stylování dlouhých seznamů. Ale i krátkých. Také se pokusím vysvětlit, proč tyto selektory nefungují vždy tak, jak bychom si představovali.
YouTube videa: Postupné načítání při scrollu
Dnes si příklad z minulého článku rozšíříme o další funkcionalitu. Sám jsem dlouho hledal řešení, jak zamezit zbytečnému kousání stránek, které obsahují větší množství vložených videí. Chtěl jsem možnost přehrání uvnitř článku, ale už se mi tolik nelíbilo, jak se všechno musí dopředu zbytečně načítat.
PHP Třída na detekci zařízení
V sérii předchozích článků na téma YouTube videa jsem několikrát referoval na správnou detekci zařízení. Nic totiž nelze cílit se stoprocentní přesností jenom pomocí @media query, proto je dobré nasadit na responzivní weby i silnější kalibr. Tím samozřejmě myslím PHP knihovnu, která správně určí vstupní zařízení, na kterém se momentálně uživatel nachází. A jedno takové řešení vám dnes představím.
Jak na embedovaná YouTube videa: Responzivita
V předchozím dílu jsme si ukázali, jak získat náhledový obrázek YouTube videa. Dnes tuto znalost konečně zužitkujeme. V dalším ze série krátkých článků si ukážeme, jak snadno a jednoduše přizpůsobit inline rámy responzivnímu designu.
Jak na responzivní web: CSS Grid Layout, stylování Widgetů
Je čas zase na nějaký článek na téma, kterému byl tento blog původně věnován. V dnešním tutoriálu ukážu krátký návod, jak vytvořit takzvané Widgety závislé na aktuální šířce okna; naučíme něco o responzivním webu.