I já vám ukážu svoje pozadí. Ač nemám rád nic řetězového, udělám dnes výjimku a představím vám svou pracovní plochu. Než se dostanu k popisu, nejdříve pár technických údajů, "na čem že to moje plocha běží" : AMD Athlon 2000+ 1.67GHz, 768MB RAM DDR 333MHz, Radeon 7500 (trochu prehistorická grafika), HDD 2x250GB + 120GB, Windows XP Prof. s klasickým vzhledem při 1280x1024. Žádná sláva, ale mně tato sestava úplně vyhovuje... Teď už ale k vlastní ploše.

Pracovní plocha

I když se může na první pohled zdát, že otevřené programy zakrývají většinu ikonek, není tomu tak. Nemám rád zbytečnosti na ploše, na screenshotu zakrytá jen jediná ikona, a to připojení k internetu. Opera 9.50 alpha už tam také není, po krátkém testování jsem se rozhodl zůstat u aktuální verze 9.25. Její místo nyní nahradil Firefox 3.0 beta 2. 

Žádné další ikony nejsou nutné, vše důležité je na panelu rychlého spuštění a na panelu v Total Commanderu, což je můj nejlepší elektronický přítel.

Další věc, ve které jsem trochu minimalistický jsou procesy v pozadí. Každý zbytečný proces zpomaluje, a tak mám puštěné opravdu jen to nejdůležitější. Vpravo na liště vidíte : 2 kontrolky připojení k internetu, Hamachi, ICQ, ovladač na myš / zvuk / grafiku, Kerio, Avast a kalendář, což je vlastně jediný v uvozovkách "zbytečný" proces. Dále už jen na pozadí běží httpd.exe, a s rychlostí Windows jsem nad míru spokojený.

Na konec ještě pár slov k otevřenému PSPadu. Ta šílená funkce, jejíž část je vidět je samotné jádro tohoto systému. Stará se o SQL dotazy, jejich základní zpracování a následné načtení souborů šablony.

...a co vy, máte svůj blog? Ukažte také svoje pozadí!