Vezmeme nejsilnější modernové karty a k nim přidáme vše, co je na Modernu zakázané. Na závěr doplníme Hymnu, Wasteland, pár duálů, zamícháme a balíček je hotový. Abych toto své prohlášení uvedl na pravou míru: jedná se samozřejmě o BGx balíky, které aktivně kraji už nějakou dobu. Tak jsem se znovu rozhodl proniknout do tajů Legacy a začal hledat decklist, který by mě bavil a zároveň jsem nemusel prodávat ledvinu, abych ho zaplatil...

Možnosti byly pro mě samozřejmě jen dvě: Junk Jund. Oba decky obsahovaly přesné ingredience, které jsem uvedl. (V případě Junku ještě ten jeden Karakas navíc.) Když jsem se totiž podíval na výsledný deck, koukám, že vlastně hraji modernový banlist :-)

O Legacy se říká, že pokud nemáte playsety všech duálů, těžko si zahrajete... Ale to není tak docela pravda. Pokud upustíte od modré, ty ostatní země nejsou zase tak hrozné. Já ve svém Jundu hraji přesně 4 duály (nejmenší možný počet), pro různé jiné verze se to pohybuje okolo pěti až šesti. A pokud máte od každého alespoň jeden (v Commanderu), není ta investice zase tolik náročná. Na závěr ještě 2 Wastelandy navíc: jeden byste v EDH mít měli a se třemi už se dá efektivně hrát.