Ani druhý Kapitán Amerika nezklamal

 |  Filmy a seriály  |  970x
_

V kinech už poběží třetí díl a já pořad neviděl ten druhý. Jenže druhé díly filmů o jednotlivých Avengerech mě doposud moc nenadchly. Thor: Temný svět byl celý takový divný, Avengers: Age of Ultron mi připadl až komicky špatný a vlastně jediný, kdo zvyšoval průměr, byl Tony Stark. Takže i v případě Kapitána Ameriky jsem byl trochu skeptický; vlastně stejně, jako u prvního dílu. Ale protože marvelovští hrdinové jsou teď v módě a já chtěl zůstat v obraze, nakonec jsem se ke zhlédnutí odhodlal. A znovu jsem byl příjemně překvapen.

Dějové zasazení je na konec druhé řady Agentů S.H.I.E.L.D., takže hlavní zápletku jsem pochopil velice rychle. No je to přesně naopak, seriál je samozřejmě novější... Ale já jen referuji na to, co jsem viděl dřív.

Kdybych seriál nesledoval, (mimochodem doporučuji, minimálně na jednu z hlavních hrdinek se dá dívat dlouhé hodiny) ;-) asi bych se v ději orientoval trochu hůř, ale nakonec se vše ukázalo být přímočaré s jasným koncem. Hlavním nepřítelem není nikdo jiný než supertajná spiklenecká organizace Hydra, proti které Steve zarputile bojoval už v prvním dílu. Takže jsme zase doma.

Ředitel Fury má být mrtvý, Shield byl infiltrován na nejvyšších místech a náš hrdina neví, komu věřit. Nejdřív musí zjistit, proti komu vlastně bojuje, musí odhalit plán nepřítele a mezi tím se ho neustále snaží někdo zabít. Winter Soldier je pak úhlavní nepřítel, ale zase není tak jednoznačně zlý, jak se ze začátků zdá... Akce výborná, špionážní hrátky jsou sice trochu průhledné, ale dostačující. Nechybí ani velkolepé finále, které už je možná trochu přitažené za vlasy, ale do filmu pěkně pasuje.

Kapitán Amerika: Návrat prvního Avengera (Captain America: The Winter Soldier) hodnotím na 80%: 3 hvězdičkami za film, čtvrtou za Scarlett.

Na závěr mi chybí jen odkázat na profil na CSFD.

Facebook Twitter Google+

Buďte první, kdo článek okomentuje!Nevím, kolik to je
Elden stiger upp mot skyn, Dräpta krigare i dyn, Se Muspels flammor sprider sig, I allt som en gång var