Modern

FNM decky na Modern v době covidové: 2021

Rok 2021 pokračoval brutálním lockdownem a než se člověk dostal na nějaký modern, byla půlka roku v háji. A tak se stalo, že jsem hrál asi jen jeden turnaj, než došlo k jedné z největších změn na formátu vůbec: vydání Modern Horizons II. 

Celý článek

FNM decky na Modern v době covidové: 2020

Rok 2020 ke společenským hrám zrovna přátelský nebyl. Ani ke společnosti jiných lidí. Vlastně nebyl přátelský vůbec v ničem. Ale i přes všechny covidové vlny (toho času 2) tu byly světlé chvilky, kdy si člověk mohl zahrát svou oblíbenou hru u oblíbeného nápoje. 

Celý článek

FNM decky na Modern: 2019

Další rok je dávno na námi, takže je zase vhodný čas na nějaké ty decklisty. Tentokrát budou jenom dva, ale na jeden balíček se podíváme trochu podrobněji. Ne, že bych toho nevyzkoušel víc, ale podzimní testování Stoneforge Mystika si úplně nezaslouží tapetu decklistů, které jsem hrál jednou až dvakrát. A první z decků, BG Midrange, mi vydržel téměř 3/4 roku. 

Celý článek

FNM decky na Modern: 2018

Nyní, když už jsem všechny decklisty konečně vysypal ven, můžu v sérii dokončit tím hlavním, co se pro mě v MTG minulý rok dělo: Modernem. Card pool mám poměrně slušný, není proto problém vyzkoušet vícero různých balíčků i strategií. I když číslo 5 zní mocně, mohl bych připomenout, jak to u mě s volbou balíku vlastně je...

Celý článek

FNM decky na Modern: 2017

Tak a hurá na Modern. Ale ještě ten o rok starší. Pro 2017 mám decklisty uložené jen tři. Jestli jsem zkoušel i něco dalšího, to už bohužel nevím, ale nevadí. Jde přeci hlavně o to, aby zde ty balíčky byly a neupadly v zapomnění.

Celý článek

FNM decky na Modern: 2016

Nový rok je v plném proudu, a tak je nejvyšší čas na nové decklisty. Opět vám nabídnu rekapitulaci FNM balíčků, která také slouží jako takový online archív všeho, co jsem kdy hrál. A možná vás i trochu inspiruje. 

Celý článek

FNM decky na Modern: 2015

Další rok je za námi a já vám slíbil drobnou rekapitulaci modernových balíčků, které jsem měl to potěšení vyzkoušet. Vše se neslo v barvách Abzanu, na který jsem přesedlal snad ve všech formátech, které aktivně hraji: Multiplayer EDH, Tiny Leaders, Modern a první polovinu roku i Standard. 

Celý článek

FNM decky na Modern: 2013/2014

Když začal místní obchod pořádat pravidelné úterní turnaje ve formátu Modern, stal jsem se okamžitě pravidelným návštěvníkem. Byť jsem aktivní hráč Standardu, eternal formáty mě vždy lákaly o něco víc. Budgetový balíček jsem měl ke svému štěstí hotový už asi rok, takže jsem akorát vzal krabičku z šuplíku a šel jsem si zahrát. 

Celý článek