MTG

Crazy balíky na vážné turnaje i hospodské hraní vol. II

_
_

Mohl jsem Legačku připsat na konec některého z modernových článků, mohl jsem hospodský EDH deck doplnit k Tiny Leaderům... Ale to se nestalo, jak jste právě pochopili. I když o nic nejde, chci mít ve svých decklistech alespoň základní pořádek. Proto teď čtete možná trochu krátký, možná nadbytečný, ale určitě věcný článek. Pojmenován je ve stylu textů minulých. On ten nadpis k němu vlastně i sedí. Jund na legacy je takový... no... Nechci se vyjadřovat nevhodně. A druhý decklist byl určitě dost šílený na to, aby si vysloužil nálepku "Crazy".

Celý článek

Crazy balíky na vážné turnaje i hospodské hraní

_
_

Když čtu články o MTG na jiných serverech, vždy se koukám hlavně po decklistech. Decklisty mám rád. Buď pro inspiraci, abych věděl, co sám hrát. Také pro přípravu, abych naopak věděl, na co se nachystat. Ale někdy jenom proto, abych si trochu zavzpomínal. A právě o tom posledním bude dnešní článek. Dal jsem dohromady 5 decklistů z minulosti, které mají jednoho společného jmenovatele: jsou svým způsobem šílené. Podíváme se na 2 balíky myšlené vážně, jeden ve stylu co dům dal a dva hodně za hranicí. Byť balíčků podobného stylu mám v zásobě o něco málo víc, nechci to tu zase "předecklistovat"... Začneme jedním skutečným balíčkem na skutečné turnaje, který dokonale splnil úsloví "bláznům štěstí přeje". Bude řeč o Fritce na Vintage.

Celý článek

S novým článek o MTG spuštěn toolbox na obrázky karet

Další skoro hotový článek z kategorie MTG mě přiměl konečně pořešit to linkování karet. Nejdřív jsem hledal nějakou databázi obrázků, abych na ně mohl automaticky odkazovat jenom v nějakém tvaru 
www.databaze-karet.com/Jméno karty, ovšem nic takového jsem nenašel... Chvíle googlení mi přinesla plugin do Wordpressu, který toto řeší automaticky, a tak jsem se rozhodl si ho stáhnout a trochu prozkoumat. Čímž jsem se dostal na stránku http://deckbox.org/, jejíž JavaScriptový plugin automaticky převede veškeré odkazy na jejich stránku v náhledový obrázek. Krásné a jednoduché. Stačilo už jenom napsat pár řádků JavaScriptu, které mi převedou plain text do odkazů a měl jsem hotovo.

Celý článek

Nová kategorie pro články o Magic: The Gathering

Když jsem psal článek o návratu k blogování, sliboval jsem nová témata. Karetní hře Magic: The Gathering se věnuji už víc jak 10 let, takže myslím, že si zaslouží svoji kategorii zde na blogu. A protože nechci s každým nápadem na článek psát adminům CMUSu, jestli mi ho zveřejní, budu různé méně důležité rozbory balíků publikovat sem.

Tedy hlavní důvod, který mě přivedl k rozšíření tematických okruhů na mém blogu je potřeba mít všechny decklisty někde pohromadě online. To jsem chvíli udržoval na serveru www.mtgsalvation.com, kam jsem i příležitostně psal do fóra, ale proč nevyužít vlastních stránek, když už je mám, že ano. A hlavně to sem můžu psát česky.

Celý článek